10 переваг темного шоколаду

· Липень 4, 2015

Про шоколад ми напевно знаємо лише одне – він неймовірно смачний. Та чи знали ви, що вживаючи щодня невелику кількість темного шоколаду, він може позитивно вплинути на ваше самопочуття та певною мірою покращити ваше здоров’я? Якщі ні, тоді наша стаття стане вам у пригоді.

Темний шоколад:

1. Знижує ризик виникнення інсульту

За даними досліджень, проведених у Швеції з групою у більш ніж дві тисячі жінок, які споживали принаймні сорок п’ять грамів темного шоколаду щодня протягом тижня, ймовірність серцевого нападу знизилась майже на двадцять відсотків.

2. Допомагає зміцнити ваше серце

tyrbota-pro-serce

Регулярне вживання темного шоколаду допомагає знизити рівень “шкідливого” холестерину в крові, понизити кров’яний тиск, а, отже, істотно зменшує ймовірність виникнення серцевих захворювань.

3. Сприяє швидшому насиченню

Темний шоколад містить багато клітковини. Завдяки цьому вживання шоколаду не розпалює апетит, а навпаки – сприяє швидшому насиченню, а отже, зменшує ймовірність вживання їжі, яка може призвести до набирання небажаної ваги.

4. Може боротися з діабетом

Diabet

Хоча цей факт не повністю підтверджений (дослідження все ще триває), вважають, що часте вживання темного шоколаду може допомагати боротися з діабетом, тому що він підвищує чутливість організму до інсуліну.

5. Корисний для вашої шкіри

Флавоноїди, що містяться в шоколаді, є антиоксидантами, у яких є здатність захищати вашу шкіру від ультрафіолетових променів. Однак не слід думати, що, якщо ви їстимете шоколад, то ви не повинні використовувати сонцезахисний крем.

6. Допомагає заспокоїти кашель

syhui-kashel

Серед компонентів шоколаду, є так званий теобромін, який діє на блукаючий нерв – частину мозку, що спричиняє кашльовий рефлекс, тим самим, заспокоюючи та зменшуючи поперхування та прояви кашлю.

7. Допомагає покращити настрій

Перебуваючи у депресивному стані, в стесовій ситуації або ж просто в поганому настрою, спробуйте заохотити себе великою плиткою шоколоду. Ось побачите, ви одразу відчуєте себе набагато краще. Тому, про всяк випадок, нехай кілька шоколадних плиток завжди будуть у вас під рукою.

8. Допомагає поліпшити циркуляцію крові

Cyrkulaciia

Шоколад володіє антикоагулянтними властивостями: він допомагає покращити циркуляцію крові і, у жодному разі, не поступається місцем аспірину за своїм еффектом.

9. Важливий для поліпшення зору

Завдяки своїм властивостям, які сприяють поліпшенню кровообігу, вважають, що темний шоколад може бути ефективним у поліпшенні зору, оскільки він сприяє притоку крові, який надходить до сітківки ока.

10. Прискорює розумову діяльність

За даними досліджень, посиленний приплив крові до мозку сприяє більшій зосередженості та стійкості уваги під час навчання.

Тому важливо знати, що шоколад, володіючи всіма цими властивостями, є темним королем, бо він має достатню кількість флавоноїдів. Шоколад, який має велику кількість флавоноїдів, повинен містити у своєму складі принаймні сімдесят відсотків какао.

Як ви могли зрозуміти, шоколад, який є улюбленцем більшості людей, насправді є дуже важливим союзником для вашого здоров’я. Тому прослідкуйте за тим, щоб регулярно балувати себе темним шоколадом, та ще й мати можливість скористатися всіма перевагами, які він дає вашому здоров’ю, особливо вашому мозку та серцю.