10 цікавинок про сон

· Лютий 4, 2016
Багато людей страждають на бруксизм - стискання і скрегіт зубами вночі. У результаті вони можуть прокинутися з болем у щелепі або головним болем.

Коли ви заплющуєте очі, ви хочете спати тихим і спокійним сном. Але поки ви спите, з тілом відбуваються неймовірні речі, про які ви маєте знати. Готові дивуватися?

1. Раптові сіпання, стрибки і сальто

chomu-koty-mozut-navchyty-nas-pro-son
Звичайно, це колись вже траплялося з вами. Ви щойно заснули і раптом відчуваєте раптовий ривок. Це щось настільки поширене, що всі ми відчуваємо досить часто, і це не є серйозною проблемою.

Це явище відоме як гіпнотичний імпульс, який виникає тільки тоді, коли ви спите. Це пов’язано з підготовкою нашого організму до змін, які відбуватимуться під час сну. Наші функції сповільнюються, а іноді мозок інтерпретує ці зміни як падіння. Звідси й така реакція.

2. Сонний параліч

Це відчувають багато людей. Це відбувається тільки під час найглибшої фази сну, відомої як фаза сновидінь. У ці моменти ми раптом розуміємо, що ми спимо, ми знаємо, наприклад, що кошмар не є реальним, але незалежно від того, наскільки сильно ми намагаємося реагувати і рухатися, ми не можемо. Наші руки і ноги паралізовані. Це явище може бути дуже страшним, тому що ми не в змозі реагувати, навіть знаючи, що спимо. Ось тоді кошмари більш реальні.

3. Скрегіт зубами

zuby
Це явище відоме як бруксизм. Наші зуби скрегочуть через стрес або зсув щелепи. Через це ми можемо прокинутися і відчути біль у щелепі або інші стоматологічні проблеми.

4. Розмови вголос

Це колись траплялося з вами або з людиною, яка спить поряд з вами? Це дуже поширене явище, яке може іноді викликати проблеми між подружжям. Ми можемо вигукнути слово чи фразу або навіть озвучити невелику бесіду. Пізніше ми забуваємо про це і не можемо згадати, що “казали”.

5. Сексуальне збудження

son-formy-pary

Це не дивно, звичайно, ви вже колись це відчували. Наприклад, чоловіки часто відчувають нічні ерекції, це природний і здоровий наслідок збагачення крові киснем, що зрештою призводить до раптових ерекцій. Але цей ефект не поширюється лише на чоловіків. Жінки також іноді можуть відчути підвищене збудження через хтиві сни. Це збудження виникає, тому що саме вночі виділяються деякі гормони, які здатні спричиняти цей цікавий стан.

6. Швидкий рух очей

Незважаючи на те, що повіки закриті, наші очі не припиняють рухатися, особливо під час фази швидкого сну. Правда в тому, що вчені ще не дійшли згоди щодо того, чому це відбувається.

Хоча багато хто пов’язує це зі збільшенням стимуляції нервової системи – напруженої діяльності мозку, що дозволяє нам організувати спогади, класифікувати інформацію та оптимізувати пам’ять. Таким чином, важлива біологічна потреба – насолодитися мирним і спокійним сном.

7. Ми трохи вищі вночі

son2

Здивовані? Звичайно, але ми тільки “трохи” вищі, не більше. Це в основному тому, що наш хребет стає більш зволоженим і розтягується вночі, внаслідок чого дисковий простір між хребцями трохи збільшується, а разом з ним і наш зріст. Але коли настає ранок, диски стискаються у вихідне положення. Цікаво, чи не так?

8. Мозок очищається вночі

Як бачите, сон має важливе значення для нашого здоров’я, зокрема для мозку, який є неймовірно активними протягом нічних годин.

Окрім організації та класифікації інформації, він допомагає вивести токсини та інші шкідливі елементи через посередництво лімфатичної системи. Саме так, наприклад, оптимізуються білки, які захищають наш мозок, запобігаючи таким хворобам, як хвороба Альцгеймера.

9. У дітей виділяються гормони росту

son21
Дітям потрібен сон, щоб рости, це вкрай важливо для секреції гормону росту, завдяки якому ростуть м’язи й кістки. І майте на увазі, що під час сну відновлюються тканини у дорослих. Тому ви маєте спати спокійно!

10. Худніть за допомогою сну!

Під час сну ми перебуваємо у спокої, але це не означає, що ми не використовуємо жодної енергії взагалі. Це зовсім не так. Поки ви спите, організм виконує багато основних функцій, як-от виводить токсини та усуває шкідливі елементи, і це важливо для відновлення.

Якщо ми не виведемо токсини, рідина затримається, з’явиться набряк, і нирки будуть погано працювати… тож якщо ми не спимо, або спимо погано, все це відбуватиметься і виділиться гормон грелін – “гормон голоду”. Ви знаєте, що робить цей гормон? Він змушує нас почуватися голодними. Про це варто пам’ятати.