10 заповідей для молодого і гнучкого мозку

Коли ви досягнете певного віку, у вас може бути сиве волосся на голові, зморшки навколо очей і навіть артрит рук. Але незважаючи на ці ознаки старіння, ви все ж можете зберегти молодий і гнучкий мозок протягом всього життя.

Ви думаєте, це неможливо? Зовсім не так. Подумайте про мозок як про м’язи, які ви тренуєте кожного дня, даючи йому стимули і можливість вирішувати цікаві проблеми, що допоможе його зміцнити. Зрештою, немає значення, скільки вам років – у вас буде молодий і гнучкий мозок.

Хочете знати, як це зробити?

1. Прогулюйтесь протягом години щодня

2-hulyaite-shchodnyaМи говоримо про це знову і знову в нашому блозі: ходити, ходити, ходити і ще раз ходити. Рух допоможе вам розслабитися, зберегти здоров’я серця і в той же час забезпечить необхідним щоденним фізичним навантаженням.

Фізична активність насправді бореться з когнітивними порушеннями, зменшує стрес, стимулює ріст нових нервових клітин у звивинах. Це зміцнює вашу пам’ять і підвищує настрій. Яке виправдання досі утримує вас від негайної приємної прогулянки?

2. Заведіть кілька хобі

Ви знаєте, наскільки корисним може бути хобі? Просто витрачайте кілька годин на день на те, що ви дійсно любите, це як “паливо” для мозку. Навіть неважливо, що саме – це може бути колекціонування марок або монет, в’язання, малювання, писання, догляд за домашніми тваринами або садом.

Один з найбільших ворогів юного мозку – нудна рутина. Роблячи ті самі речі кожен день, ви можете значно погіршити когнітивні функції, тож не відкладайте – почніть робити те, що вам подобається!

3. Харчуйтеся правильно

Два найбільші вороги мозку – високі рівні поганого холестерину і цукру в крові.

Ви можете бути здивовані, дізнавшись, наприклад, що лікарі іноді називають деменцією “діабетом III типу”, тому що це нейродегенеративне захворювання, викликане потовщенням артерій в головному мозку, яке спричинене почасти поганим харчуванням.

Тож завжди намагайтеся споживати різноманітну збалансовану їжу з низьким вмістом жирів!

4. Дихайте свіжим повітрям

Багато досліджень попереджають про щось дивне: повітря, яким ви дихаєте у великих містах, може привести не лише до проблем з диханням. Воно може підвищити рівень тривоги і навіть викликати інсульт.

Намагайтеся уникати переповнених міст, якщо маєте таку нагоду, щоб дихати чистим, свіжим і здоровим повітрям.

5. Спіть 6-8 годин на добу

4-sonХронічне безсоння є одним зі “смертельних ворогів” мозку. Воно може призвести до втрати розумових здібностей та провалів у пам’яті, а також викликати напади стресу і тривоги. Безсоння є серйозною проблемою, яку треба розглянути, адже для мозку рівною мірою важливі не лише фізична і психічна активність, але й відпочинок протягом принаймні шести годин.

6. Ви курите?

Зрозуміло, що куріння – це погано. Воно не тільки забирає мільйони життів щороку, але й залишає багато сімей без близьких. Якщо ви або хтось, кого ви любите, все ще курить, почніть сьогодні, щоб зупинити цю небезпечну звичку.

7. Важливість стосунків

5-druzhbaСтабільне коло вірних друзів може принести великі переваги для розуму і мозку. Близькі слухають вас, коли у вас проблеми, дають поради, коли це потрібно, допомагають в разі потреби… Група друзів має важливе значення для збереження мозку молодим і здоровим.

8. Спробуйте дізнатися щось нове щодня!

Цікавтеся життям, шукайте нові знання і вивчайте нові речі кожного дня. Чому б не почати власний онлайн-щоденник, щоб поговорити про щоденні переживання. Або поділитися улюбленими рецептами з друзями, щоб спробувати нові? Життя повне шляхів підвищення розумової активності і збагачення досвідом, і ми запевняємо вас, що це, безумовно, допоможе вам зберегти молодість мозку.

9. Будьте оптимістичними

6-dobre-stavlennyaПозитивне ставлення – це ніби щоденний прийом полівітамінів. Це найкращі ліки для мотивації, які допоможуть вам впоратися зі складністю життя. Звичайно, чимало разів ви відчували негативні емоції, які змушували вас втекти, сховатися від почуття збентеження і блукання в темному тунелі.

Але вони того не варті. Навчіться прокидатися з посмішкою на обличчі і формувати здоровий і простий світогляд, сповнений оптимізму.

10. Любіть і насолоджуйтеся життям

Якщо ви зазнали емоційного удару, не закривайте своє серце світу назавжди. Кохання – це пригода, яка завжди вартує ризику. Але не будьте одержимі пошуком партнера: найголовніше – ніколи не втрачати здатність любити себе і свою сім’ю.

Якщо у вас є діти, насолоджуйтеся спілкуванням з ними. Проведіть час з домашніми тваринами, родиною, друзями і завжди бажайте найкращого для них. Насамперед, ніколи не забувайте любити себе такими, якими ви є. Позитивна самооцінка важлива для підтримки мозку здоровим і молодим.