10 заповідей для здорових ніжок

Червень 29, 2015

Наші ніжки – дуже важлива частина нашого тіла, і водночас, вони потребують турботи і піклування. Якщо у вас здорові ноги, ви можете довго витримувати тиск повсякденних обов’язків, краще реагувати на щоденні подразники і почувати себе комфортно.

Більшість людей забувають розтирати свої ноги, щоб збільшити кровообіг і зробити їх більш м’якими. Люди також ігнорують той факт, що домашні засоби можуть покращити стан не лише ніжок, а й всього тіла.

Саме тому, враховуючи важливість балансу і вагомості кожної частини тіла, вам слід засвоїти прості й практичні засоби, що відкриють перед вами нові перспективи. І розпочати слід з основи – з ніг.

Важливо пам’ятати, що на наші ніжки впливає не лише втома, але й такі фактори як-то: тертя з взуттям, волога, недостатня кількість повітря для стоп і пальців. Ці фактори можуть спричинити незначні ушкодження, грибок і дискомфорт, які частіше відчувають люди, яким за п’ятдесят. 

Що робити?

Стратегія, яку ми використаємо сьогодні, має назву “10 заповідей для здорових ніжок”. Ця інструкція складається з 10 пунктів, які ви можете з легкістю спробувати вдома і справжні переваги яких ви відчуєте одразу. Будьте відданими і уважними до цих 10 заповідей і не нехтуйте власним здоров’ям і гарним самопочуттям.

Наші 10 заповідей…

 1. Захищайте себе від спеки і холоду

  Тут мається на увазі, що вам не слід ходити босоніж на пляжі або по гарячій поверхні (у басейні, сауні, спа або вдома).  Якщо ваші ноги мерзнуть вночі, одягайте шкарпетки. Не використовуйте грілки або електричні ковдри, щоб зігріти свої ноги, також не використовуйте лід, щоб їх охолодити.

 2. Щоденно ніжно мийте свої ніжкиnohy-vanna

  Щоб ваші ніжки залишалися сильними і мали природну температуру, щоденно мийте їх теплою водою зі звичайним або рідким милом. Намагайтеся скоротити цю процедуру до 10 хвилин. Після миття ретельно витріть ноги насухо.

 3. Контролюйте рівень вологи

  Не давайте вашим ніжкам бути занадто вологими або сухими. Ваша шкіра має бути зволоженою і достатньо пом’якшеною. У цьому вам може допомогти натуральний зволожувальний крем.

 4. Дбайте про нігтіnohy

  У цьому пункті ми рекомендуємо підпиляти нігті, радше ніж їх підрізати. Робіть це щотижня або частіше в разі необхідності. Найкращий спосіб надати форму вашим нігтям – використати картонну пилку для нігтів. Також непогано було б час від часу слідкувати за станом нігтів і помічати зміни, які з ними поступово відбуваються у кольорі чи структурі нігтьової тканини, та нерівні місця. З іншого боку, уникайте використання чужого гігієнічного приладдя для догляду за ногами.

 5. Взуття

  Використовуйте відповідне взуття як на вулиці, так і вдома. Якщо у вас нове взуття, спочатку не носіть його протягом тривалого часу. Збільшуйте час його використання поступово. Важливо відчувати себе комфортно у взутті. Взуття не має бути ані занадто тісним, ані занадто вільним.

 6. Будьте обережними з подразнювальними речовинами

  nohy-dohlyad

  Щоб зберегти здоров’я ваших ніжок, уникайте використання подразнювальних речовин, які можуть спричинити багато проблем. Це – алкоголь, солона вода, леза, йод, засіб для видалення мозоль.  Якщо ви плануєте використовувати бандаж, обирайте гіпоалергенний.

 7. Піклуйтеся про свої ніжки

  Не слід нехтувати тим очевидним фактом, що про ніжки треба піклуватися кожного дня. Якщо вам здається, що ви потребуєте сторонньої допомоги, зверніться до спеціаліста. Коли будете оглядати свої ноги, зверніть особливу увагу на будь-які поранення, порізи, затверділі місця, подряпини, пухирі, набряклі чи почервонілі ділянки. Якщо ви маєте щось з переліченого, шукайте можливі способи вирішення проблеми, щоб зробити ваші ніжки знову сильними.

 8. Рухайтесь

  nohy2

  Гуляйте кожного дня, завжди носіть взуття. Намагайтеся неквапливо прогулюватися протягом 45 хвилин або години. Щоб потренуватися, підніміть стопи і щиколотки й опустіть їх додолу. Повторюйте п’ять хвилин двічі чи тричі на день. Крім прогулянок або замість них, корисно буде зайнятися якимсь видом спорту, а також кинути палити та вживати алкоголь.

 9. Контролюйте рівень глюкози

  Завжди намагайтеся втримувати стабільний рівень цукру, дотримуйтеся здорової дієти з відповідною пропорцією цукру та крохмалю. Це може здаватися складним, але в побачите чудовий результат на вашому тілі і ніжках.

 10. Запишіться на прийом до лікаря

  Якщо у вас травма або ви занепокоєні вашими ногами і не можете вирішити цю проблему власноруч, найкращий вихід – звернутися до ортопеда: пам’ятайте, що ви маєте задовольняти власні потреби й оглядати ноги за необхідності.

Ці засоби дійсно працюють?

Чи спрацюють ці засоби, залежить виключно від вас самих. Звісно, здоров’я Ваших ніжок залежатиме від ваших зусиль. Наведені кроки – це шлях до красивих і сильних ніг, якщо ви повторюватимете їх постійно і не забуватимете про основні правила.

Рекомендації…

Найважливіше бути послідовним і завжди піклуватися про свої ніжки, незалежно від того, де ви перебуваєте. Не забувайте оглядати їх, терти їх і ставитися до них як до частини власного Я. Також не змащуйте ноги підозрілими хімікатами та засобами. Зрештою, пам’ятайте про збалансовану дієту. Навіть якщо вам здається, що це аж ніяк не пов’язано з ногами, турбота про харчування – це турбота про весь організм без винятків.

Вас також можуть зацікавити