100% натуральні продукти для чищення зубів

· Квітень 8, 2016
Звичайні зубні пасти, відбілювальні засоби та рідини для полоскання рота містять інгредієнти, які занадто агресивні для рН нашого рота. Хоча на момент їх використання вони дають відчуття чистоти й свіжості, зрештою вони знижують природний захист рота, що допомагає запобігти таким проблемам, як карієс, гінгівіт, інфекції, тощо.

Для чищення зубів замість звичайних продуктів ми можемо використовувати природні та екологічні засоби, зроблені з інгредієнтів, які не лише підтримують баланс у роті, але й забезпечують деякими лікувальними перевагами. В цій статті ми розкажемо про деякі з них, які є економною і дуже корисною альтернативою звичайним засобам.

Біла глина (бентоніт) для чищення зубів

Біла глина є одним з основних компонентів природної зубної пасти, завдяки таким властивостям:

  • Мийний засіб
  • Лужні властивості
  • Протизапальні властивості
  • Ремінералізація

Біла глина підходить для всіх, за умови, що вона призначена для перорального застосування, оскільки існує багато різновидів глини, що містять компоненти, які можуть бути токсичними при контакті зі слизовою оболонкою, яка вистилає внутрішню поверхню рота.

Крім того, необхідно переконатися, що текстура цього типу глини однорідна й не містить крихітного піску, який може пошкодити зубну емаль.

Ви можете нанести глину безпосередньо на вологу зубну щітку, чи навіть краще об’єднати її з деякими з наступних інгредієнтів.

Куркума

korin-kurkumy
Ця пряність яскравого жовтого кольору має чудові переваги для здоров’я, а також підходить для рота, завдяки таким властивостям:

  • Протизапальна дія
  • Антиоксидантна дія
  • Відбілювальна дія
  • Антисептик

Ви можете почистити зуби щіткою з куркумою протягом двох хвилин, а потім прополоскати рот водою, а ще краще змішати її з білою глиною, і ви отримаєте прекрасну зубну пасту.

Харчова сода (бікарбонат натрію)

kharchova-soda-dlya-pidluzhnennya-organismu
Харчову соду традиційно використовували як природний відбілювальний засіб. Це правда, що вона допомагає чистити зуби та зменшити запалення ясен природним чином. Однак не слід нею зловживати, тому що вона дуже лужна і може пошкодити зубну емаль.

Ми рекомендуємо використовувати її в невеликих кількостях, змішувати з іншими інгредієнтами й завжди переконуватися, що її текстура однорідна. Для цього ви можете розтерти її або розбавити водою.

Настій чебрецю

chebrets
Це чудова рідина для полоскання рота, що дає нам всі переваги чебрецю. Вам потрібно лише приготувати концентрований настій чебрецю і зберігати його в холодильнику до чотирьох днів максимум.

Якщо ви будете полоскати рот цим настоєм після того, як ретельно почистите зуби, ви скористаєтеся антисептичними й антикарієсними властивостями чебрецю, які також дуже корисні для профілактики інфекцій і стоматиту. Крім того, його рекомендують людям, у яких часто кровоточать ясна.

Морська вода

morska-voda
Морська вода – це ще одна альтернатива для полоскання рота, яка допоможе повторно мінералізувати та зробити баланс у роті більш лужним.

Змішайте 50 мл морської води з 250 мл природної води, це правильна пропорція для нашого рН. Таким чином, смак не буде занадто солоним, але буде дуже схожий на природний.

Цю рідину для полоскання рота непотрібно зберігати в холодильнику, адже немає жодного ризику, що вона зіпсується.

Бананова шкірка

zeleny-banan
Ви знаєте цей дивовижний домашній секрет? Бананові шкірки дозволяють відбілити зуби, а більшість з нас просто викидають їх в сміття.

Вам потрібно лише протирати зуби внутрішнім боком шкірки кожного дня протягом двох хвилин, а потім чистити їх як зазвичай.

Завдяки саліциловій та лимонній кислоті, що містяться в шкірці банана поступово відбіляться зубний камінь і плями, через які з плином часу повільно темнішають зуби.