4 «дивні» поради для кращого сну

· Листопад 25, 2015

Якщо ви серед людей, які мають проблеми із засинанням, ви, ймовірно, намагалися скористатись багатьма порадами, мабуть, майже всіма, про те, як швидше заснути та знаєте про поради для кращого сну. Чай, коктейлі, ліки, ергономічні подушки…

У нашому розпорядженні є багато різних варіантів для сприяння кращому засинанню та сну. Ми постійно читаємо та чуємо різні поради та хитрощі, проте сьогодні ми збираємося показати вам чотири ефективні способи, які допоможуть вам краще засинати та спати та які доведено наукою. Що ж, читаймо, що нам втрачати?

1. Правильна температура в приміщенні для кращого сну

krashch-son1

Багато досліджень в даний час показують, що ідеальна температура для сну становить від п’ятнадцяти до двадцяти градусів за Цельсієм. Якщо показники термометра заходять за межі цього діапазону, ми починаємо відчувати проблеми зі сном.

В Каліфорнійському Університеті в Берклі, наприклад, проводили дослідження протягом п’яти років і дійшли висновку, що, дійсно, середовище для сну з більш низькою температурою дозволило учасникам розслабитися і досягти більш високої якості відпочинку.

Дивно, але факт. Ми часто переконані, що нам має бути тепло і затишно в ночі в зимовий час та ще й під великою кількістю покривал і стьобаних ковдр.

В ідеалі, нам слід спробувати підтримувати спальне середовище при постійній температурі та не вище, ніж 20 градусів. А якщо вона навіть трохи нижча, то це ще краще. Спека в літній час порушує нормальний перебіг нашого сну.

Тому варто спробувати якось відрегулювати температуру в кімнаті. Якщо це зима, спробуйте знизити температуру опалювальної системи. Якщо це літо, придбайте чи налаштуйте кондиціонер, щоб досягти необхідної температури в приміщенні.  Спробуйте зробити це сьогодні і переконатись у результатах.

2. Сон з однією ногою зверху одіяла

krashch-son2

Здивовані? А це правда! Багато хто з нас робить це, не маючи поняття, чому. Результати досліджень, опублікованих у журналі «Наука про нас» пояснюють причину:

  • Коли ми перебуваємо в глибокому сні, наш організм знижує свою температуру на кілька десятих градуса.
  • Якщо цього не станеться, ми відчуваємо безсоння, температура тіла залишається стабільною, і тому ми стаємо занепокоєними і неспокійними.
  • Наші ноги є одним з найкращих регуляторів температури тіла, тому майже стовідсотковий спосіб добре виспатися – тримати ноги не під ковдрою, а над нею для охолодження тіла. Температура тіла знизиться, і ви будете спати краще. Це майже завжди ідеально спрацьовує!

3. Користь від спання на лівому боці

krashch-son3

Ми вже розповідали вам кілька разів про велику користь спати на лівому боці. Це дійсно ефективно та сприяє здоров’ю. Ось почитайте:

  • Багато з наших органів виконують свої функції краще в нічні години, наприклад, лімфатична система. Якраз під час цих годин вона очищає, відводить рідину, і насичує організм киснем… Сон на правому боці ускладнює ці процеси, і, у свою чергу, ми не будемо в змозі спати глибоко та здорово.
  • Травлення відбувається легше, коли ми спимо на лівому боці. Шлунок може виконувати свої функції більш зручно без почуття важкості та здуття живота.
  • До того ж, серцево-судинна система теж працює з меншим навантаженням, коли ми спимо не лівому боці

4. Вимкніть свої електронні пристрої за дві години перед сном

krashch-son4

Багато хто з нас, як правило, лягає в ліжко з мобільним телефоном або ноутбуком і перевіряє сайти соціальних мереж, говорить з друзями та сім’єю, а потім вимикає пристрій і відразу пробує заснути. Це, звичайно, негативно впливає на швидкість засинання та на якість сну.

А що ви можете сказати про себе? За даними Фонду Геоекологічної Охорони Здоров’я, наші життєво важливі органи функціонують за допомогою електричних імпульсів. Якщо ми до того ж піддаватимемо їх дії штучних електричних імпульсів, у нас можуть виникнути такі симптоми:

  • Безсоння.
  • Зміна біологічних ритмів.
  • Ранкова втома.
  • Відсутність концентрації протягом дня.

Отож, добре пам’ятайте про таку просту пораду і надалі. Для кращого засинання та якісного сну, вимикайте комп’ютер, стільниковий телефон і телевізор за дві години до сну.

Ви можете мати звичку дивитися фільм або телешоу в ліжку перед сном, проте, якщо ви страждаєте від безсоння, то змінити цю звичку – буде хорошою ідеєю.

За дві години перед сном вимкніть все та прийміть гарячий заспокійливий душ. Згодом, виберіть хорошу книгу й спокійно читайте. Сонливість прийде потроху та сон буде найприємнішим.

Ви навіть не помітите, як ваші очі заплющаться і ви станете частиною сюжету книжки, яку ви читаєте. Зранку ви будете здивовані з того, як непомітно ви заснули та як добре виспалися.

Чи може бути що-небудь краще? Мабуть, ні. Спробуйте вже сьогодні!