4 відмінності між сумом і депресією

Січень 20, 2017
Сум і депресія мають багато спільного, але на відміну від депресії, сум - це нормальна психологічна реакція, яка не є психічним захворюванням.

Як правило, проблема полягає в неправильному вживанні термінів, але ми знаємо, як розрізняти сум та депресію. Сум є лише одним з численних симптомів депресії.

Сум і депресія мають багато спільного, але вони також абсолютно різні.

Їх часто плутають. Іноді це може викликати неправильне тлумачення або створювати непорозуміння.

Тут ми дізнаємося, як правильно використовувати й розуміти ці два терміни.

1. Депресія є психологічним розладом

sum2
Різниця між сумом і депресією полягає в тому, що депресія є психічним розладом, тоді як сум – це емоція, викликана недавньою ситуацією.

Звичайно, депресія передбачає сум разом із кількома іншими симптомами, серед яких апатія, стрес, неспокій і відчуття безнадії.

Сум – це стан, який рано чи пізно закінчиться. Депресія є більш довговічним станом, який може поступитися місцем хронічному стану нездужання.

Фахівці в галузі психології вважають, що для того, щоб людині діагностували депресію, симптоми мають тривати протягом принаймні 6 місяців.

2. Сум – скороминучий психічний стан

Як ми вже говорили, сум – це мінливий стан, навіть якщо він триває довше, ніж очікувалося.

На відміну від депресії, він є нормальною і природною психологічною реакцією і не є психічним захворюванням. Простіше кажучи, в складних умовах або коли хтось завдає нам болю, ця емоція виникає, і вона неминуча.

sum3
Тому не треба сильно непокоїтися через сум. Це нормальне почуття, коли ми втрачаємо когось близького, коли розриваємо стосунки з партнером або полишаємо свій дім.

Він вказує на те, що щось важливе для нас закінчилося або змінилося, але з часом він зникає.

3. Апатія і депресія

Апатія є нестачею енергії й відсутністю бажання щось зробити. Це впливає на людей, які страждають на депресію та не в змозі виконувати щоденні обов’язки.

Наприклад, людина в депресії не може виконувати свою роботу через те, щоб не в змозі встати з ліжка вранці.

Цього не відбувається, коли нам сумно. Навіть коли смуток висить над нашими головами, ми можемо виконувати завдання і щоденні обов’язки, хоча й з меншим ентузіазмом і захватом.

Проте наша робота і зобов’язання не постраждають.

4. Якщо сум триває занадто довго

sum4
Це правда, що одне може призвести до іншого. Якщо ми сумні протягом тривалого періоду часу, то це може призвести до депресії.

Сумна людина плаче, має низьку самооцінку, відчуває себе непотрібною і безнадійною. Світ став сірим. Якщо ці почуття зберігаються, то результатом може бути глибока депресія.

Тому психологи вважають за краще почекати, перш ніж підтвердити діагноз депресії. Цілком нормально відчувати сум протягом дня, двох днів або навіть тижнів. Проте сумувати протягом двох місяців – погана ситуація для людини.

Як бачимо, існують певні відмінності між сумом і депресією, хоча одне може бути симптомом іншого.

Звісно, варто враховувати, що тоді як сум не потребує лікування, депресію треба ефективно лікувати.

З сумом може вистачити підтримки сім’ї та зміни навколишнього середовища. З депресією ситуація складається інакше.

sum5

Смуток радикально відрізняється від депресії. Можливо, плутанина виникає через такі слова, як “депресивний”, а також через поширене використання слова “депресія”.

У цьому випадку слово “депресивний” не має нічого спільного з депресією. Неправильне використання термінів може змусити нас сумніватися в їхньому змісті.

Ви колись плутали депресію з сумом?

Вас також можуть зацікавити