5 найчастіших причин підвищеного потовиділення вночі

Липень 2, 2017
Не варто хвилюватися, якщо іноді ви дуже пітнієте вночі. Утім коли таке трапляється часто, варто звернутися до лікаря, щоб виявити можливі проблеми.

Якщо ви неодноразово прокидалися мокрі від поту, то добре знаєте, настільки це неприємно. Однак чи знали ви, що це може бути симптомом проблем зі здоров’ям?

У багатьох випадках надмірне потовиділення вночі є побічним наслідком впливу навколишнього середовища на організм. Можливо, ви занадто сильно ввімкнули батареї, лягли спати в грубій піжамі або переборщили з кількістю ковдр.

Однак буває й таке, що це свідчить про серйознішу проблему. Якщо ви часто прокидаєтеся мокрими від поту вночі, можливо, у вас один із перелічених нижче розладів.

1. Синдром обструктивного апное у сні

Люди, які страждають на цей розлад, не можуть нормально спати вночі. Річ у тім, що їхні дихальні шляхи заблоковані. Як наслідок, потік повітря обмежується. А от побічним ефектом є надмірне нічне потовиділення.

Утім, це ще не все. Ось кілька інших можливих симптомів:

  • хропіння
  • втома вдень
  • головні болі
  • поганий настрій

Якщо ви помітите один або кілька з цих симптомів і вони супроводжуватимуться надмірним потовиділенням, краще звернутися за консультацією до лікаря.

Якщо вам діагностують обструктивне апное у сні, варто взятися за його лікування, доки воно не спричинило серйозніші проблеми, зокрема захворювання серця чи діабет.

Для більшості людей вирішенням проблеми може стати спеціальний пристрій, який допомагає дихати вночі. Завдяки цьому ви краще спатимете та позбудетеся супутніх симптомів.

Дізнайтеся більше про натуральні засоби від хропіння і апное сну

2. Менопауза

Менопауза та вік призводять до змін рівня гормонів. Як наслідок, жінка втрачає контроль над своїм тілом. Такі постійні зміни також суттєво впливають на температуру організму.

Жінки в період менопаузи досить часто страждають від задухи й інших дуже неприємних відчуттів, які виникають через надмірне нічне потовиділення. Дехто навіть прокидається кілька разів за ніч. Ці симптоми можуть також супроводжуватися:

  • нерегулярним менструальним циклом
  • сухістю шкіри
  • поганим настроєм

Середній вік, у якому починається менопауза, – 51 рік. А втім, ви можете почати надмірно пітніти задовго до цього.

Деякі жінки починають страждати на надмірне потовиділення вночі вже в 30 років.

Менопауза – це нормальний етап у житті жінки, який не потрібно “лікувати”.

Однак якщо симптоми завдають забагато клопотів, терапевт може порадити певні ліки. Завдяки їм вам буде простіше пережити цей період життя.

3. Тривога

Коли ви постійно перебуваєте в стані тривоги або стресу впродовж дня, це може призвести до підвищення потовиділення вночі.

Добре піти до фахівця, який може допомогти вам зменшити симптоми тривоги. Це особливо стосується випадків, коли ви не знаєте, що насправді спричиняє її.

Багато лікарів практикують когнітивно-поведінкові терапії. Вони спрямовані на те, щоб навчити людину змінити свій спосіб мислення. Завдяки цьому ви зможете визначити думки, які спричиняють тривогу чи стрес, і переспрямувати їх.

Однак однієї терапії може виявитися недостатньо. Якщо це ваш випадок, зверніться до психолога чи психотерапевта. Він зможе оцінити ваш стан і порадити найкраще лікування для вирішення проблеми.

Якщо ви не хочете приймати антидепресанти чи інші препарати, спробуйте:

  • більше займатися спортом;
  • вести спокійніше життя;
  • дотримуватися збалансованого раціону.

4. Деякі захворювання

Якщо ви дуже пітнієте вночі, не варто автоматично припускати найгірше. Проте важливо піти на консультацію до лікаря.

Нічне потовиділення – це побічний ефект багатьох захворювань. Деякі з них можуть бути досить серйозними, як-от бактеріальні та вірусні інфекції. Людина може посилено пітніти навіть при певних типах раку.

Коли проблема серйозна, підвищене нічне потовиділення зазвичай супроводжується іншими симптомами. Лише лікар може вияснити, що відбувається, провівши деякі тести.

Лікування відрізняється залежно від того, яка у вас хвороба. Найчастіше лікарі прописують антибіотики або інші види терапії.

5. Низький рівень цукру в крові

Гіпоглікемія, також відома як низький рівень цукру в крові, може бути причиною надмірного нічного потовиділення в діабетиків.

Утім, це не єдиний симптом. Іноді діабетики дуже пітніють упродовж дня.

Зазвичай низький рівень цукру в крові – це вторинний чинник. Причиною підвищеного потовиділення можуть бути проблеми з інсуліном чи іншими препаратами, які використовують для лікування діабету.

Якщо у вас постійно виникають такі симптоми, ваш лікар може порадити певні зміни в життєвих звичках. Вони зменшать імовірність зниження цукру в крові.

Наприклад, вам можуть порекомендувати регулярно їсти певні продукти. Також потрібно буде ретельніше стежити за рівнем цукру.

Надмірне потовиділення вночі буває дуже неприємне. Однак потрібно пам’ятати, що це сигнал організму про певні порушення в його роботі.

Якщо такий симптом проявляється часто, потрібно бути особливо уважними. Також звертайте увагу на те, чи підвищене потовиділення не супроводжується іншими симптомами.

Підіть на консультацію до лікаря, щоб дізнатися основну причину такого розладу. Завдяки цьому ви швидко зможете стати на шлях вирішення проблеми.

Вас також можуть зацікавити