5 найкращих рослин для покращення емоційного стану

· Серпень 28, 2015

Всі ми, без винятку, відчуваємо та переживаємо емоції, навіть ті, хто, на перший погляд, здаються холодними та розважливими, у кого начебто зовсім немає місця емоціям. Кожна мить нашого життя є емоційно забарвленою. Ви тільки задумайтесь, скільки емоційних порухів ви переживаєте за весь день? Та яким чином вони впливають на вашу роботу, ваші стосунки з близькими вам людьми, сім’єю, дітьми?

Та ми не можемо обійти той факт, що, як у всьому в житті є хороші та погані аспекти, і емоції не є винятком. Хороші емоції допомагають нам дивитися на життя та всі навколишні речі з оптимізмом, в той час як, негативні емоції буквально паралізують нас та наповнюють наші дні страхом та невпевненістю.

Ви повинні знати, що постійний стан напруги та нервозності може призвести до появи стрес-індукованого гастриту, відомого також, як емоційного гастрит, який тягне за собою та провокує запалення стінки шлунка, першими симптомами якого є свербіж та печія. Якщо продовжувати в цьому дусі, з плином часу це може викликати появу виразки шлунка, яка може перейте в рак.

Якщо лікар діагностує емоційний гастрит, він буде вимушений призначити лікування психологічною терапією. Знаючи це, чому б не спробувати жити більш спокійним життям з більш позитивним мисленням, відгородити себе від всякого роду негативних емоцій?

Розум настільки сильний, що, якщо ви заповнюєте його позитивними думками, то все, без сумніву, ставатиме кращим. Пам’ятайте, ви отримуєте тільки те, про що думаєте, ви стаєте тим, ким ви думаєте, що ви є.

Мудра та щедра Матінка-природа обдарувала нас корисними травами та рослинами, які можуть допомогти покращити ваш емоційний стан, принести мир та добробут та запобігти появі негативних емоцій, викликаних напругою та турботами протягом інтенсивного дня.

Які ці корисні рослини?

Нижче ми збираємося ознайомити вас з рослинами, які допоможуть вам жити більш спокійним та гармонійним життя. Звичайно, в жодному разі, не слід зловживати їх споживанням. І якщо є тіні сумніву щодо їх вживання, вам слід проконсультуватися з професійним лікарем з цього приводу, особливо якщо ви вже проходите курс лікування.

Меліса

Melisa-vid-stresy

Також відома як “лимонний бальзам”, володіє антиспазматичними властивостями, тому її часто використовують для того, щоб привести людей до тями після непритомності, а також в якості природного заспокійливого. Меліса вважається заспокійливим засобом та допомагає зняти стрес, відчуття тривоги, позбутися безсоння, а також є надзвичайно корисною для полегшення спазмів у шлунково-кишковому тракті.

Лаванда

Володіє анксіолітичними та заспокійливими ефектами, а також корисна для лікування таких недуг, як: мігрень, стрес, втома, депресія та безсоння. Лаванду використовують як внутрішньо, так і зовнішньо, при чому зовнішнє застосування лаванди є більш поширеним на сьогоднішній день, через ароматерапії, ефірні масла або квіти лаванди.

Огірочник лікарський

Щоб полегшити стрес та нервозність, ви можете вживати цю траву у вигляді настою. Для його приготування вам знадобиться одна столова ложка сухого листя огірочника лікарського та одна склянка води. Пийте відвар кілька разів на день та в помірних кількостях, та все ж уникайте тривалого лікування цією рослиною, особливо під час вагітності. Його також не рекомендують маленьким дітям.

Валеріана лікарська

valeriana-rosluna-dlya-likyvannia-bezsonnia

Валеріана наділена заспокійливими властивостями та є незамінною під час нервових та депресивних розладів. Вона також сприяє сну. Валеріана протипоказана в період вагітності та годування груддю, а також маленьким дітям (завжди консультуйтесь з педіатром, перш ніж давати її дітям). В жодному разі не поєднуйте її з іншими препаратами, які надають подібні еффекти.

Споживання валеріани протягом дня не рекомендоване, тільки якщо ваша робота пов’язана з технікою та вимагає багато уваги та концентрації. Щоб уникнути проблем, намагайтесь вживати валеріану винятково перед сном.

Ромашка

Ромашка забезпечує спокій завдяки її м’якому заспокійливому ефекту. У випадках нервозності та безсоння, корисно вживати настій із сушених квітів ромашки.

Ви також можете прийняти ванну з ромашкою. Приготуйте настій з сухих квітів та додайте їх у ванну. Або ви можете використати 15 крапель ефірної олії ромашки, щоб замінити настій.

Якщо ви маєте алергію на ромашку, вам слід обмежити її використання. Вагітним жінкам та маленьким дітям слід проконсультуватися з лікарем перед її вживанням.