5 основних способів запобігти деменції

· Серпень 2, 2016
Чи знаєте ви, що здорове харчування може допомогти запобігти погіршенням роботи мозку? Забудьте про солодощі й рафіноване борошно і їжте свіжі фрукти та овочі щодня.

Ми говоримо про деменцію в цілому: той момент, коли людина починає втрачати якийсь аспект розумових здібностей, коли важко жити автономним життям. Це охоплює втрату пам’яті, втрату здатності орієнтуватися, мислити…

Ви вже змогли здогадатися, що найбільш поширеним типом деменції є, безумовно, хвороба Альцгеймера. Однак інсульт також може привести до недоумства.

Хоча ми прекрасно розуміємо, що ніколи не можна на 100% усунути ризик розвитку цих розладів, однак варто дізнатися, що ви можете робити щодня, щоб запобігти цим проблемам. Іноді це не зовсім залежить від віку чи спадковості.

Інколи проблеми з щитоподібною залозою або екстремальний дефіцит вітамінів може призвести до втрати пам’яті або погіршення психічного стану. Ось чому це не має нічого спільного зі старінням, з яким майже завжди асоціюється цей термін.

Отже, погляньмо на кілька чинників.

Чи можна запобігти деменції?

Неврологи кажуть, що не існує способу запобігти будь-якому типу деменції. Проте якщо у вас, наприклад, був інсульт, великий когнітивний резерв або хороше здоров’я можуть допомогти зменшити шкоду з плином часу.

Завжди пам’ятайте, що мозок має прекрасну еластичність. Він схожий на м’яз, який під впливом тренувань зміцнюється, створюючи більше неврологічних з’єднань і тканин, які роблять його стійкішим до дегенеративних проблем у майбутньому.

Однак слід прояснити деякі аспекти. Якщо ви не курите, ви усуваєте цілу купу проблем зі здоров’ям. Те ж саме спрацьовує, якщо ви уникаєте споживання наркотиків або будь-яких інших речовин, які можуть спровокувати погіршення мозку. Це принесе кращу якість життя.

Під цим ми маємо на увазі те, що є певні чинники, які здатні зменшувати пошкодження і розвивати більше зв’язків між нейронами. Це створює більш здоровий, витриваліший мозок. Це те, що вам потрібно?

Поговоримо про це нижче:

1. Здорове харчування

Знайдіть хвилинку, щоб подумати про те, з чого складався ваш раціон минулого тижня. Ви часто їсте багато солодощів? Попередньо упаковані страви? Чи додаєте сіль в їжу? Ви їсте багато рафінованого білого борошна? Скільки порцій фруктів їсте щодня?

Можливо, потрібно внести деякі зміни. Для того щоб запобігти деменції та подбати про мозок, необхідно дотримуватися таких порад:

Продукти, багаті на антиоксиданти, необхідні для захисту нейронів від хімічних речовин, таких як вільні радикали. Це допомагає запобігти нейронному закисленню. Додайте антиоксиданти до раціону за допомогою цих продуктів:

 • апельсини
 • лимони
 • грейпфрути
 • білий чай
 • зелений чай
 • полуниця
 • чорниця
 • буряк
 • імбир
 • яблука
 • червоний виноград
 • продукти з омега-3 та омега-6 жирними кислотами: лосось, волоські горіхи, авокадо.
 • зелені овочі (шпинат) і хрестоцвітні овочі (цвітна капуста).

2. Помірні фізичні вправи

Переконайтеся, що ваші м’язи розуміють цю частину інформації: ходьба протягом півгодини щодня пов’язана з поліпшенням когнітивних функцій і зменшенням когнітивних порушень. Так чому б не почати вже сьогодні?

Вам не потрібно втомлювати себе і не потрібно докладати максимальних зусиль. Усе, що потрібно зробити, це бути послідовними та присвятити півгодини-годину щодня, щоб бути активними. Потрібно підняти серцебиття і використовувати серце.

Коли ви повернетеся додому і приймете душ, приємне відчуття буде просто безцінним. Ваш мозок буде вдячний!

3. Підтримуйте здоров’я серця

zhinka-sertse
Що ми маємо на увазі під “зберігати серце здоровим”? Існують різні важливі чинники, які потрібно мати на увазі:

 • Тримайте рівень холестерину в нормі.
 • Переконайтеся, що у вас немає гіпертонії.
 • Не куріть.
 • Уникайте продуктів, які містять багато жиру і сприяють атеросклерозу.
 • Справляйтеся зі стресом і тривогою належним чином.
 • Уникайте набирання надмірної ваги.

4. Скажіть “так” хорошим соціальним відносинам

Не залишайтеся вдома дивитися телевізор протягом багатьох годин поспіль. Вийдіть з друзями, членами родини, посмійтеся, пожартуйте, спробуйте новий досвід, незалежно від того, скільки вам років.

Наважтеся на подорож, вийдіть з рутини, запишіться на курси. Усе це – чудові стимули, які підсилять ваші когнітивні резерви й допоможуть насолоджуватися здоровим щасливим мозком.

5. Скажіть “так” новому щодня

chytannya
Мозок, який проходить через одноманітність кожного дня, – це окиснений мозок. Він втрачає свій творчий хист, і починаються проблеми з пам’яттю.

Пропонуючи собі стимули кожного дня, ви пропонуєте мозку інший тип “поживних речовин”, який створює неврологічні якоря – нові сполуки, які живляться навчанням і знанням.

Тож не блокуйте вашу цікавість: читайте, вчіться, дивіться на речі критично і знаходьте нові істини в житті, нові стимули, які зроблять ваш мозок щасливим і допоможуть запобігти можливій майбутній деменції.