5 порад у боротьбі із закрепом

Закреп – це симптом, що сигналізує про утруднення кишкової активності. Виникає він здебільшого через нестачу води в організмі. Окрім цього, людина може страждати від закрепів і внаслідок прийому певних медикаментів. У цій статті ми розповімо вам, як позбавитися від закрепу якомога швидше, причому за допомогою винятково простих методів та натуральних продуктів, які доступні у будь-яких куточках світу.

Методи боротьби із закрепом

1) Пийте більше води.

Щоразу, коли ви відчуваєте, що у вас закреп, пийте від двох до чотирьох склянок теплої води. Якщо ви страждаєте від закрепу вже протягом декількох днів, щоранку на голодний шлунок випивайте склянку чистої питної води.

Загалом, щодня ви повинні випивати не менше 10 склянок теплої води. Вода є найкращим помічником у боротьбі із відходами та токсинами в організмі, адже вона чудово їх вимиває. З нею не зрівняються такі напої, як соки та газовані води, незалежно від того, наскільки хорошим є стан вашого здоров’я і чи натуральними є складники цих напоїв.

Справа в тому, що в соках та газованих водах міститься велика кількість цукру, що може лише загострити закреп.

2) Вживайте більше овочів та фруктів.

Frukty

Їжте фрукти, овочі та інші продукти, що багаті на клітковину, щоб виконати вашу денну потребу у їх споживанні. На день потрібно вживати від 24 до 38 грам клітковини. Закрепи виникають внаслідок споживання великої кількості жирів, цукру та молочних продуктів, натомість краще вживати цільнозернову клітковину, висівки, фрукти та овочі.

Також подумайте над тим, щоб приймати клітковину у вигляді вітамінних додатків до їжі, навіть якщо ви впевнені, що вам вдасться отримати більшу частину добової потреби у клітковині з продуктів харчування.

Клітковина з овочів та фруктів не завжди добре засвоюється ферментами людського організму і тому не всмоктується в кров. Таким чином, клітковина залишається у товстій кишці, де всмоктує воду та розм’якшує фекалії.

До списку продуктів, що багаті на вміст клітковини, входять: малина, груші та яблука, макарони із цільнозернового борошна (в готовому вигляді), ячмінь (у готовому вигляді) та висівки, нут, чорні боби та сочевиця (у готовому вигляді), артишоки та горох (у готовому вигляді), броколі.

3) Вам на допомогу прийде кава!

Багато людей вважають каву найшвидшим способом позбавитися закрепу. А це можна пояснити тим, що кофеїн, який міститься у каві, може простимулювати рух м’язів у кишковому тракті, що у свою чергу, спричинить збільшення активності роботи кишечника.

З іншого боку, кава є ще й сильним сечогінним засобом, що зменшує вологість фекалій, а це може призвести до утруднення їх руху. Лікарі рекомендують уникати таких сечогінних засобів, як кава, алкогольні та газовані напої, а також зменшити кількість чаю.

4) Налягайте на сливи!

Sik-slyvy

У разі закрепу з’їжте чотири сливи і/або випийте дві склянки сливового соку. Сливи особливо багаті на клітковину, а також містять сорбіт – природній цукор, який допомагає покращити стілець та уникнути закрепів.

Сорбіт – це неагресивний стимулятор товстої кишки, який допомагає скоротити час випорожнення та зменшити ризик виникнення закрепів. Якщо ж вам не подобається текстура або специфічний смак слив, вам може більше припасти до смаку сік із цього фрукту.

Але майте на увазі, що ефект від склянки такого соку настає лише через декілька годин, тому зачекайте, перш ніж випити наступну склянку. Якщо ви цього не зробите, то можете стати жертвою протилежної біди – діареї (проносу).

Також зверніть увагу на те, що у 100 г слив міститься 14,7 г сорбіту, в той час, як у 100 г сливового соку його набагато менше – всього лишень 6,1 г. Для того, щоб отримати кращий ефект, вам потрібно буде випити більше соку, тому що сливи, з яких його роблять, проходять додаткову обробку та містять цукор.

5) Займіться спортом!

Якщо у вас є така можливість, не проводьте у сидячому положенні більше, аніж 10 хвилин. Рухайтеся! Звичайно, помірні фізичні навантаження – це чудово, проте навіть 30-хвилинна прогулянка сприятиме покращенню роботи кишечника.

Категорії: Натуральні засоби Теги:
Вас також можуть зацікавити