6 методів боротьби з вагінальними інфекціями

Лютий 15, 2018
З метою профілактики вагінальних інфекцій радимо надавати перевагу білизні, виготовленій з натуральної бавовни. Цей матеріал не викликає алергії та дозволяє шкірі дихати.

На жаль, нині вагінальні дріжджові інфекції є досить поширеною проблемою. Ігнорувати їхню появу не варто, адже грибкові інфекції можуть завдавати жінці неприємних дискомфортних відчуттів.

Як внутрішні, так і зовнішні запальні процеси призводять до зміни рівня рН у вагінальній флорі. У результаті жінка страждає на больові відчуття, свербіж та виділення з неприємним запахом.

Найпоширенішим вагінальним грибковим захворюванням є кандида біліюча. Кандида – це мікроорганізм, який зазвичай існує та розмножується у теплому та вологому середовищі. Саме тому жіночі статеві органи є сприятливим середовищем для розвитку цього грибка.

Звісно, іноді захворювання на кандидоз може бути одиничним випадком без серйозних негативних наслідків, проте лікарі наполегливо рекомендують вчасно звертатися за допомогою та ретельно лікувати вагінальні дріжджові інфекції, щоб запобігти розвиткові ускладнень або інших серйозних захворювань.

На щастя, окрім синтетичних медикаментів, є ціла низка безпечних засобів та натуральних методів лікування грибкових інфекцій, які не мають побічних ефектів.

У цій статті ми поділимося з вами рецептами 6 натуральних способів боротьби з вагінальними захворюваннями.

1. Потурбуйтеся про особисту гігієну

особиста гігієна для боротьби з вагінальними інфекціями

Дотримання правил особистої гігієни є одним з основних способів зберегти здоров’я статевих органів та запобігти розвиткові вагінальних дріжджових інфекцій.

Перш за все, користуйтеся натуральним милом з нейтральним запахом, яке не містить жодних барвників та інших хімічних компонентів, що змінюють рівень рН в організмі.

Зверніть увагу, що білизна завжди повинна залишатися чистою та сухою, особливо якщо вас турбують густі виділення з неприємним запахом.

  • Якщо ви помітили симптоми інфекційного захворювання, необхідно підмиватися двічі на день та часто змінювати білизну.
  • Під час відвідин туалету витирайте статеві органи у напрямку до заднього проходу, а не навпаки, щоб не дати бактеріям поширитися.

2. Зовнішні статеві органи мають залишатися сухими

Вагіну захищає натуральна змазка, яка містить корисні бактерії, що не дають грибкам рости та поширюватися.

Коли рівень рН у змазці підвищується, хвороботворні мікроорганізми швидко ростуть та призводять до розвитку запального процесу.

Оскільки всередині вагіна є вологим середовищем, необхідно підтримувати зовнішні статеві органи сухими, адже лише так ви зможете зупинити поширення грибка по всьому організму.

  • Обов’язково ретельно витирайте цю ділянку тіла після душу або ванни.
  • Якщо білизна намокла від води або виділень, неодмінно змініть її на чисту та суху.

3. Уникайте статевих контактів, поки не вилікуєте інфекцію

відмова від сексу під час лікування інфекції

Вагінальні дріжджові інфекції не мають негативного впливу на сексуальне здоров’я партнерів. Втім, лікарі рекомендують утриматися від інтимних контактів при наявності грибкових інфекцій, адже вони можуть ускладнити процес лікування.

Сексуальний контакт з партнером під час лікування дріжджових інфекцій може не лише продовжити тривалість захворювання, але й часто викликає больові відчуття та дискомфорт.

4. Прийміть ванну з яблучним оцтом

Натуральна кислота, яка міститься в оцті, має здатність коригувати природний рівень рН у статевих органах та сприяє руйнуванню грибків.

Активні сполуки яблучного оцту, зокрема оцтова кислота, володіють потужними протигрибковими та антибактеріальними властивостями. Завдяки цьому оцет захищає статеві органи жінки від розвитку дріжджових інфекцій.

Ба більше, оцет є ефективним натуральним засобом від свербіння, а ще він сприяє виведенню зайвої рідини з організму.

  • Влийте пів склянки яблучного оцту у ванну з водою кімнатної температури. Приймайте ванну впродовж 15-20 хвилин.

5. Носіть бавовняну білизну

bavovna-bilyzna

Саме так, якість білизни також відіграє неабияку роль у підтриманні здоров’я жінки, адже деякі тканини всотують багато вологи і не дають тілу дихати.

Одяг, виготовлений з натуральної бавовни, перешкоджає розвитку грибкових інфекцій. Він чудово пропускає повітря та не дає дріжджам і бактеріям рости та розмножуватися.

  • Якщо хочете забути про вагінальні дріжджові інфекції, носіть білизну лише з натуральної бавовни.
  • Не проводьте багато часу у вологому купальнику. Щойно ви намочили одяг, намагайтеся переодягнутися у суху білизну якнайшвидше.
  • Не носіть тісного одягу.

6. Не використовуйте тальк та парфумовані засоби для боротьби з дріжджовими інфекціями

Звісно, нині на ринку є чимало парфумованих засобів, тальків та дезодорантів для усунення неприємного запаху при вагінальних інфекціях.

Зверніть увагу: такі засоби суттєво змінюють мікробіологічну флору статевих органів, що може лише посилити симптоми інфекції.

Хімічні сполуки, що містяться у цих косметичних засобах, руйнують корисні бактерії, які здатні знешкоджувати дріжджі, та прискорюють ріст і розповсюдження грибків.

  • Запам’ятайте, що за умови дотримання належної гігієни статеві органи не потребують використання додаткових косметичних засобів.
  • Навіть за відсутності інфекцій вагінальні виділення можуть мати специфічний запах, але хвилюватися через це не варто.

Чи доводилось вам стикатися з вагінальними інфекціями на власному досвіді? Тоді дотримуйтеся наших рекомендацій та не бійтеся звернутися до лікаря, якщо помітили перші тривожні симптоми.

Вас також можуть зацікавити