7 секретів довголіття. Спробуєте?

· Квітень 24, 2016
Більшість людей, які дожили до ста років, сплять понад 10 годин на день. Глибокий хороший сон дуже важливий для ясного розуму.

Сучасна наука і досі не з’ясувала, як зробити людство безсмертним. Хоча насправді ми так і не знаємо, чи потрібне вічне життя. Найважливіше, звісно ж, жити добре і довго, щоб протягом багатьох років насолоджуватися щастям і здоров’ям.

Згідно зі статистикою, сьогодні у світі живе близько 13,500 людей старших 100 років і вважається, що через 50 років ця цифра може навіть потроїтися. Це змушує замислитися над чинниками, які допомагають дожити до такого поважного віку і при цьому бути сповненим сил.

Поговорімо про це в сьогоднішній статті. Ми впевнені, що наші відкриття вас зацікавлять.

1. Споживайте менше калорій

sheik

Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більшості людей потрібно споживати від 1 500 до 2 500 калорій щоденно. Це дуже просто, адже так ви зможете і бути ситим протягом усього дня, і отримувати необхідні поживні речовини.

Якщо просто їсти менше цукру, солодощів, газованих напоїв і напівфабрикатів, це вже суттєво покращить спосіб життя і допоможе правильно харчуватися.

2. Скажіть “так” броколі, фруктам, каві та меду

2-iabluchnyi-sendwich

Ви  із тих людей, які не можуть почати свій день без чашки міцної кави? Тоді не падайте духом, адже є й інші багаті на антиоксиданти продукти,  як-от лимони, яблука, груші та шпинат, які теж підуть вам на користь.

  • Морква, броколі та шпинат також дуже важливі для того, щоб прожити довге та щасливе життя. Альфа каротин, який у них міститься, знижує рівень смертності.
  • А як щодо меду? Такий натуральний підсолоджувач повинен бути невід’ємною частиною вашого раціону харчування. У цьому бджолиному продукті міститься багато поживних речовин, крім того він володіє антибіотичними властивостями, які допомагають підтримувати добре здоров’я в будь-якому віці.

3. Випробуйте силу споживання свинячого жиру раз на тиждень

Без сумніву, ви здивовані. Свинячий жир? Так! Просто намажте десь п’ять грамів жиру на хліб та їжте таку канапку один раз на тиждень. Яка від цього користь?

Згідно з дослідженнями, опублікованими в журналі Journal of Gerontology, якщо дотримуватися раціону харчування з невисоким вмістом калорій і при цьому раз на тиждень їсти трохи жиру, в організмі виробляється більше олеїнової кислоти, яка відновлює клітини печінки, м’язи та кісткову систему. Це допомагає  жити довше.

4. Старайтеся не накопичувати зайві кілограми на талії

3-zhyr-na-zhyvoti

Небезпека і справді серйозна. Черевний жир свідчить про проблеми зі здоров’ям, які можуть призвести до складних захворювань серцево-судинної системи. Споживайте менше жиру, багато займайтеся спортом, пийте достатньо води, дбайте про себе і звертайте особливу увагу на тиск крові та рівень холестерину.

Іноді якщо просто скинути від 3 до 5 кілограмів, це зробить вашу талію стрункішою та знизить ризик розвитку діабету та захворювань серця.

Як свідчить статистика, захворювання серця – це одна з найчастіших причин смерті, утім їй можна запобігти.

5. Гуляйте щонайменше півгодини кожного дня

4-vprava

Ми вже не раз про це говорили. Щоденні прогулянки протягом щонайменше півгодини змушують серце битися частіше, навантажують ноги та допомагають покращити приплив крові. Не відкладайте на завтра. Вийдіть на вулицю та подихайте свіжим повітрям – це сприятиме виробленню ендорфінів, які покращують загальний стан здоров’я і зміцнюють імунну систему.

Фізичні навантаження – секрет довголіття.

6. Спіть щонайменше по 8 годин кожного дня

5-kit-spyt

Ви можете здивуватися, але близько 70% людей віком за 100 приділяють сну щонайменше по 10 годин на день. Вони сплять вночі і також трохи дрімають в обід, тому мають більше енергії на весь день.

Глибокий хороший сон є дуже важливим для доброго здоров’я, ясного розуму та хороших когнітивних здібностей. А тепер скажіть нам, скільки годин ви зазвичай спите?

7. Читайте, бавтеся, беріть участь у культурно-освітніх заходах

6-vechirky

Активний спосіб життя, сповнений різноманітними хобі, від яких ви отримуєте задоволення, та цікавістю до нового, допоможе вам залишатися в ясному та здоровому розумі до пізніх літ. Не стримуйте емоції, адже почуття нещастя не лише суттєво погіршує якість життя, але й негативно впливає на здоров’я та довголіття. А в нещасті немає нічого доброго.

Оточуйте себе людьми, які роблять вас щасливими, тими, хто змушує сміятися і вчить чомусь новому або навіть складає компанію в подорожах. Зараз саме час критично оцінити ситуацію і визначити, що саме важливо.

Можливо, є щось, чого робити не варто, або навіть хтось, хто погіршує ваше життя і негативно впливає на стан здоров’я.

Уміння жити в мирі й балансі зі своїм організмом та емоціями – ось те, що подарує вам довголіття. Ця подорож варта того, щоб її розпочати.