8 продуктів для боротьби з безсонням

· Червень 26, 2017
А у вас коли-небудь виникали проблеми зі сном? Тоді додайте до свого раціону продукти, про які ми вам сьогодні розповімо, і вже зовсім скоро ви помітите зміни на краще.

Ви коли-небудь страждали від безсоння?

Запам’ятайте, що якісний сон є незамінним для підтримання фізичного та емоційного здоров’я і гарного самопочуття людини.

Хороший сон допомагає поповнити запаси енергії. Попри те, що багато людей не приділяють цьому факту належної уваги та часто недосипають, сон є головною запорукою виконання організмом усіх його функцій, а тому недосипання та безсоння підривають здоров’я людини.

На жаль, вчені довели, що за кілька останніх десятиліть кількість людей, які страждають на розлади сну, стрімко зростає. Те саме стосується і безсоння – чимало людей мають проблеми із засипанням.

Багато людей вважають, що у недосипанні немає нічого страшного. Утім, ми радимо звернути увагу на короткотермінові та довготривалі зміни у роботі організму та негативні наслідки, до яких може призвести безсоння та нестача сну.

Перша ознака недосипання, яку ви можете помітити – це роздратування та втрата продуктивності, які настають одразу після недоспаної ночі.

Ба більше, якщо розлади сну ігнорувати, вони можуть збільшити ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи та знизити мозкову активність.

На щастя, існує ціла низка продуктів, які допомагають вилікувати безсоння без використання синтетичних медикаментів.

Регулярне споживання цих продуктів не лише допоможе вам розслабитися, але й покращить сон.

Готові детальніше дізнатися, які саме продукти для боротьби з безсонням варто додати до свого меню? Тоді читайте далі.

1. Тепле молоко

Склянка теплого молока є одним із найефективніших натуральних засобів проти безсоння.

Цей напій не лише є смачним, він також містить багато натуральних компонентів для стимулювання сну та відпочинку.

Молоко багате на вміст триптофану – життєво важливої амінокислоти, яка стимулює процес вироблення меланіну та серотоніну, двох основних нейротрансміттерів, які відповідають за хороший нічний сон.

2. Горіхи

Горіхи містять велику кількість калорій та корисних жирів, а тому вони є потужним джерелом мелатоніну. Завдяки цій речовині ваш мозок знає, коли організму пора спати.

Жменя мигдалю або будь-яких інших горіхів перед сном сприяє зменшенню стресу, втамовує голод та допомагає швидше заснути.

Звісно, ми не радимо їсти праліне або горішки у цукровій глазурі, адже вони є дуже калорійними та шкідливими для організму.

3. Варені яйця

Однією з ключових причин безсоння є нічні напади голоду, які не дають людині спокійно заснути.

Якщо ви регулярно їстимете збагачену білками їжу, то почуватиметесь ситими набагато довше. У такий спосіб ви вбережете себе від прокидання посеред ночі через відчуття голоду та бажання щось перехопити.

Саме тому ми радимо вам їсти на обід овочі, варені яйця та іншу легку для травлення їжу.

4. Мед

Мед органічного походження є не лише одним з найпопулярніших натуральних підсолоджувачів у світі, але й одним з найефективніших продуктів для покращення сну.

Мед містить велику кількість глюкози – натурального цукру, який має здатність сповільнювати вироблення орексину (гормону, що підтримує активність мозку та не дає людині заснути).

Ба більше, мед містить натуральні седативні компоненти, які допомагають організму увійти у стан спокою та насолодитися якісним нічним відпочинком.

5. Натуральний грецький йогурт

Як і молоко, натуральний грецький йогурт є потужним джерелом триптофану – амінокислоти, яка має вагомий вплив на якість сну.

До того ж, йогурт багатий на вміст кальцію та калію. Ці два мінерали розслабляють м’язи та знімають стрес.

На відміну від звичайного натурального йогурту, грецький йогурт містить меншу кількість лактози та цукру. Ба більше, він містить значно більше білка, аніж інші молочні продукти.

6. Чорний шоколад

Регулярне споживання чорного шоколаду у помірній кількості чудово впливає як на психічне, так і на фізичне здоров’я людини.

Цей продукт є потужним джерелом антиоксидантів та інших активних сполук, які захищають організм від різноманітних захворювань, спричинених передчасним старінням клітин.

Помірне споживання натурального чорного шоколаду перед сном є чудовим способом позбутися безсоння, адже шоколад стимулює вироблення серотоніну – гормону, який допомагає розслабити тіло та мозок.

7. Банани

Банани вважають найкращою “пігулкою від безсоння”. Окрім того, що вони допомагають швидше заснути, банани є корисним натуральним фруктом, який не викликає ані звикання, ані побічних ефектів (на противагу синтетичним медикаментам).

Завдяки високому вмісту поживних речовин банан є незамінним для здоров’я продуктом. Зрештою, ці фрукти містять велику кількість триптофану та корисних мінералів.

8. Курятина

Як і молоко та банани, м’ясо курчат також є багатим на вміст триптофану, завдяки чому цей продукт є чудовим помічником у боротьбі з безсонням.

Найбільшого ефекту ви зможете досягти, якщо вживатимете курятину на обід, доповнивши її цільнозерновим хлібом та овочами.

Чи страждали ви коли-небудь на розлади сну? Додайте до свого меню вищезгадані продукти для боротьби з безсонням, і вже скоро ви помітите позитивні зміни на краще!