8 способів позбутися розладів сну

Липень 24, 2017
Страждаєте на розлади сну чи просто довго не можете заснути? Дізнайтеся деякі чудові натуральні способи, які допоможуть добре спати та запобігти різноманітним порушенням сну.

Добре висипатися – це біологічна потреба організму. Сон відіграє дуже важливу роль для фізичного та когнітивного здоров’я, тому зневажливе ставлення до нього може спричинити низку відповідних розладів.

Під час такого відпочинку тіло відновлює свої запаси енергії та виконує певні завдання, які не може робити в будь-яку іншу пору дня.

Це допомагає збалансувати всі системи організму й також покращує рівень концентрації й ефективність розумової роботи впродовж дня.

Проблема в тому, що стає дедалі складніше насолодитися повноцінним та якісним сном через сучасний стиль життя та технології, які втручаються в цикл сну.

Такий вплив може призводити до раптових змін настрою й інших реакцій, які поступово впливають на якість життя людини.

На щастя, є певні натуральні методи для покращення сну, які за регулярного застосування допоможуть впоратися з будь-якими розладами та добре відпочити.

У сьогоднішній статті ми хочемо скористатися можливістю поділитися з вами вісьмома найефективнішими способами заснути, коли ви довго крутитеся в ліжку та не можете розслабитися.

1. Вечеря повинна бути легкою

Легка вечеря за дві або три години до того, як ви лягаєте в ліжко, надзвичайно важлива, щоб добре та спокійно поспати.

Якщо переїдати або споживати страви, які спричиняють подразнення, це може викликати кислотний рефлюкс чи розлади травлення, що стануть на заваді нормальному відпочинку.

Звісно, також не варто лягати спати зовсім без вечері, адже потім почуття голоду може напасти на вас посеред ночі.

2. Використовуйте своє ліжко лише для відпочинку

Якщо у вашій голові ліжко буде асоціюватися зі сном, це допоможе легко заснути та добре відпочити, щойно настане час.

Саме тому важливо не переносити в спальню справи, пов’язані з роботою, або інші заняття, які не стосуються відпочинку.

3. Створіть хорошу атмосферу в спальні

Атмосфера в спальні помітно впливає на те, наскільки довго ви можете якісно поспати та відновити сили.

Зручне ліжко, правильні подушки та відсутність джерел світла допоможе добре відпочити.

Також важливо, щоб у спальні не було нічого, що відволікає: предметів, запахів чи будь-чого іншого, що може завадити вам розслабитися. 

4. Привчіть себе до певного режиму сну

Фіксований графік, який визначає, коли ви лягаєте спати та коли прокидаєтеся, – це хороша звичка, яка допоможе подолати проблеми зі сном.

Організм адаптується до будь-якого встановленого вами розкладу, а з часом це перетвориться в бажання заснути у визначений час.

Звісно, щоб результати бути максимально позитивними, варто лягати в ліжко без жодних пристроїв, які вас відволікають, як-от телевізора чи мобільного.

5. Не дрімайте довго

Якщо задовго спати впродовж дня, це може стати проблемою, коли дійде справа до нормального нічного відпочинку.

Хоча немає нічого поганого в тому, щоб прилягти в обід, будьте обережними й не спіть довше ніж 20 хвилин.

6. Не приймайте жодних стимуляторів

Коли ви курите сигарети, п’єте алкоголь і каву, організм здобуває низку різноманітних стимуляторів, які підтримують мозок у стані тривоги.

З очевидних причин, це стає проблемою, якщо ви хочете добре виспатися. Річ у тім, що мозок залишається активним і не отримує сигналів про те, що пора відпочити.

7. Не виконуйте інтенсивні фізичні навантаження перед сном

Інтенсивні заняття спортом мають безліч переваг для ваги тіла та його здоров’я. А втім, не варто перенапружувати організм ввечері.

Докладені вами зусилля в поєднанні зі стимулюванням мозку створюють багато перешкод, коли ви хочете заснути у визначений час.

Саме тому краще займатися в іншу пору дня або принаймні не пізніше, ніж за п’ять годин перед сном.

8. Спробуйте натуральні засоби

Засоби з високим вмістом триптофану, важливої амінокислоти, можуть збільшити вироблення мелатоніну та подолати безсоння, а також інші розлади сну.

Він здійснює заспокійливий ефект на психічному та фізичному рівні й водночас сприяє розслабленню організму, даючи людині змогу добре відпочити.

Ось кілька з можливих засобів:

  • чай із бананової шкірки;
  • тепле молоко;
  • чай із валеріани;
  • горіхи;
  • мед;
  • ромашковий чай.

У вас досі проблеми зі сном? Спробуйте запровадити у своє життя ці рекомендації на щодень і ви побачите, що вони надзвичайно ефективно покращують якість сну.

Вас також можуть зацікавити