8 способів розвинути стійкість: навчіться протистояти труднощам

Лютий 7, 2018
Стійкість – це здатність бути гнучким, як бамбук у період шторму. Він гнеться, але не ламається. Це можливість стати сильнішим.

Термін «стійкість» має дуже цікавий етимологічний корінь: він походить від латинського resiliens, що означає йти назад, стрибати назад або відхилятися.

Разом з тим це слово має фізичну основу. Воно описує матеріали, що мають природну властивість гнутися і не ламатися. Подумайте про лук, наприклад. Ви повинні вигнути його, щоб пустити стрілу, але він швидко повертається у своє попереднє положення.

Однак слово «стійкість» має ще одним аспект, який надихає вас у щоденній діяльності.

Концепцію стійкості популяризував невропатолог, етолог і психоаналітик Борис Цирюльник, відомий своїми дослідженнями.

Це важлива стратегія, що  виходить за межі простого особистісного розвитку. Це інструмент для життя. Це концепція, яка повинна піднімати вас у будь-який момент слабкості, смутку і тоді, коли ви зіштовхуєтеся з різними негараздами.

У цій статті розкриємо 8 ключів до поглиблення та зміцнення виміру. Він притаманний нам усім; його треба тільки пробудити і він стане сильнішим!

1. Відчуйте свої емоції

відчувайте емоції - розвивайте стійкість

Не зупиняйте почуття страху чи розчарування. Не приховуйте сум чи гнів. Спрямовуйте усі ці емоції у правильне річище. Відчуйте їх, а потім намагайтесь зрозуміти.

Це шлях віднайти середину, щоб не дати емоціям контролювати вас. Між тим, не потрібно їх приховувати.

Щоб пізнати себе та зміцнити стійкість, необхідно стати гарним менеджером самого себе, а інколи і всесвіту.

2. Згадайте момент свого минулого, коли ви зіштовхнулися з певним викликом

Впродовж усього життя, кожний зіштовхувався з певними труднощами. Але з будь-яких негараздів виходив переможцем. Це могла бути складна ситуація, брехня, роздоріжжя, хвороба, невдача. Труднощі трапляються з кожним, особливо, коли їх не очікуєш.

Натхненна сила долати негаразди йде зсередини. Це полегшує процес долання труднощів, а також дає можливість проявити власний ресурс, про який, можливо, багато хто не здогадувався.

Бережіть у пам’яті ці моменти тріумфу з минулого. Вони стануть вашим натхненням для майбутніх перемог.

Читайте також: Чому ми звикли заїдати емоції

3. Гуляйте щодня

прогулянки допомагають розвинути стійкість

Все дуже просто. Однак не всі розуміють, який стосунок це має до стійкості.

Легкі але систематичні фізичні вправи допомагають мозку краще працювати, вивільняючи ендорфіни. Ці гормони заспокоюють та допомагають зрозуміти реальність. Вони також насичують мозок киснем, знижують рівень кортизолу (гормону стресу) у крові.

Цей внутрішній баланс покращує eмоції. До того ж, допомагає навчитися бути стійкішими та сильнішими.

4. Підтримуйте гарні стосунки

Дуже важливо мати когось, з ким вам є про що поговорити. Усі ми потребуємо друзів, яким можемо довіряти та відкрити своє серце. Дуже важливо, щоб наші друзі нас розуміли та поважали. Безперечно, це магічна допомога у нашому повсякденному житті.

Ця емоційна підтримка – це сила, що живить нашу здатність бути стійкими.

Дізнайтесь більше у статті: 8 питань, перш ніж почати нові стосунки

5. Виділіть час для себе

насолоджуйтеся вільним часом і формуйте власну стійкість

Важливо присвятити якийсь день, або кілька годин на день собі. Важливо побути на одинці з самим собою. Таким чином є змога встановити зв’язок зі своїми думками, прислухатися до власних потреб. Це одна з основних стратегій для управління внутрішнім світом.

Забезпечення власного простору позитивно позначається на здоров’ї.

6. Займайтеся важливими справами

Бувають періоди, коли просто займатися якоюсь справою є корисно, навіть якщо вона не така важлива для вас. Виконання певної діяльності, яка є важливою, допомагає вивільнити стрес. До того ж, це також сприяє набуттю стійкості.

Якщо вам подобається ваша робота або ви маєте охоту до якоїсь справи, важливо займатися цією діяльністю у період депресії чи стресу.

Як би дивно це не виглядало, повсякденні справи можуть виконувати роль життєво важливих моніторів. Вони допомагають рухатися вперед.

7. Ведіть щоденник

ведіть щоденник і формуйте стійкість

На нашому сайті ми часто згадували про переваги ведення щоденника.

Це свого роду терапія, гарний спосіб вивільнити емоції, структурувати ідеї, систематизувати думки, прийняти рішення, очистити розум, зробити рефлексію та привідкрити деякі секрети.

8. Відчуйте землю під ногами

Цей метафоричний вираз насправді дає перелік ідей, які варто взяти до уваги:

  • У кожного є коріння, яке потрібно підживлювати, оскільки воно робить нас сильнішими. Наша основа – це самооцінка, особистий досвід, а також люди, які люблять нас.
  • Увесь час важливо підтримувати баланс. Варто бути сильними та гнучкими, як бамбук. Підтримуйте зв’язок з тим, що надихає та живить вас. Живіться від речей, які надихають та заспокоюють.
  • Ви є частиною усього. Ви наче дерево у різноманітному природному середовищі, а завдяки міцному корінню ви можете вистояти будь-який шторм і негоду.
Вас також можуть зацікавити