8 симптомів гіпотиреоїдизму

Гіпотиреоїдизм - це розлад, який впливає на роботу щитоподібної залози. Дізнайтеся про 8 симптомів, які допоможуть вам розпізнати і виявити це поширене захворювання.

Гіпотиреоїдизм – це захворювання, яке впливає на функціонування щитоподібної залози, що відповідає за такі важливі процеси, як метаболізм та вироблення гормонів .

Це захворювання досить поширене в наші дні, переважно серед жінок. Крім того, цей розлад виникає, коли рівні гормонів щитоподібної залози знижуються, тобто гормони перестають вироблятися у необхідних кількостях.

Це призводить до низки змін у багатьох основних системах організму і знижує здатність підтримувати здорову і збалансовану вагу.

Проблема в тому, що вона розвивається поступово і через її симптоми її, як правило, легко сплутати з поширенішими хворобами та простим нездужанням.

Ось чому сьогодні ми хочемо розповісти про 8 симптомів, які допоможуть виявити це захворювання.

1. Раптовий набір ваги

набір ваги через гіпотиреоїдизм

Надмірна вага зазвичай є результатом поганих харчових звичок та сидячого способу життя.

Однак, коли людина добре харчується і все одно набирає вагу, імовірно, що причиною цього є гіпотиреоїдизм.

Це захворювання безпосередньо впливає на метаболічні функції, сповільнюючи процеси спалювання жиру.

2. Відчуття втоми через гіпотиреоїдизм

Відчуття фізичної та психічної втоми або хронічна втома є поширеною серед пацієнтів, які мають проблеми з щитоподібною залозою.

Хоча це симптом, який пов’язаний з багатьма проблемами зі здоров’ям, на цей стан також треба звернути увагу.

3. Високий рівень холестерину

високий рівень холестерину через гіпотиреоїдизм

Високий рівень холестерину зазвичай зумовлений вживанням в їжу продуктів, багатих жирами, вуглеводами та іншими речовинами, які впливають на метаболічну активність.

Проте якщо рівень холестерину підвищується без видимих причин або супроводжується вищезгаданими симптомами, це може вказувати на те, що ви страждаєте на гіпотиреоїдизм.

У цьому випадку організм повільно видаляє жир з артерій, що ускладнює очищення крові.

4. Раптові перепади настрою

Коли щитоподібна залоза не виділяє необхідну кількість гормонів, цей стан зазвичай супроводжується раптовими перепадами настрою.

Пацієнти з гіпотиреоїдизм відчувають постійну тривогу та стрес, легко впадають в затяжну депресію.

Хоча ці проблеми можуть бути спричинені під впливом багатьох інших факторів, цей стан не варто розглядати як можливу причину.

5. Проблеми з пам’яттю

Гіпотиреоїдизм та проблеми з пам'яттю

Зміни в роботі щитоподібної залози безпосередньо впливають на здоров’я нервової системи та мозку.

Гормональний дисбаланс, що виникає в цьому стані, часто приводить до ослаблення мозку та втрати пам’яті.

Це відбувається тому, що нейрони займають більше часу, щоб надсилати сигнали до мозку. Отже, як результат, вони швидше зношуються.

6. Суха шкіра

Зменшення гормонів, що відбувається при гіпотиреоїдизмі, викликає негативні реакції: впливає на природне жирове мастило шкіри.

Це призводить до надмірної сухості і, з часом, робить шкіру грубою і недосконалою.

Крім того, у багатьох випадках цей стан також супроводжується ослабленням нігтів, надмірною втратою волосся та труднощами в процесі регенерації шкіри та загоєння.

7. Запор

Запор і гіпотиреоїдизм

Запор – це стан, який виникає, коли організму важко видалити відходи, які зберігаються в товстій кишці.

Це поширений симптом багатьох проблем з травленням. Проте його розвиток може також бути пов’язаний зі зниженням рівня гормонів щитоподібної залози.

Відбувається це тому, що щитоподібна залоза бере участь у процесах обміну речовин та травлення. Ці процеси є життєво важливими для оптимального видалення відходів.

Гіпотиреоїдизмі ускладнює стискання кишківнику, що впливає на проходження через нього відходів.

8. Болі в м’язах

Болі в м’язах є поширені серед тих, хто страждає на запальні захворювання, або у тих, хто виконує високоінтенсивні вправи.

Проте, коли вищезгадане не є причиною, необхідно проаналізувати, чи пов’язаний рецидив з ослабленням і дисфункцією щитоподібної залози.

Хоча ми здебільшого ігноруємо біль у м’язах, коли знижується рівень гормонів, що регулюють обмін речовин, це послаблює наші м’язи та суглоби.

Утім, цю проблему можна вирішити, якщо ви будете практикувати здорові звички, як-от розтяжку та вправи з низьким рівнем інтенсивності.

Це правда, що ці стани також є симптомами інших захворювань. Однак важливо пам’ятати, що їх можуть викликати проблеми щитоподібної залози.

Якщо хтось із вашої сім’ї хворів на гіпотиреоїдизм або є інші фактори ризику, радимо звернутися до лікаря.

Вас також можуть зацікавити