8 звичок, що можуть спричинити депресію

Липень 9, 2015

А ви знали, що такі буденні звички, як дотримання певного режиму харчування, фізичне навантаження, контакт із природою, дихання та навіть ваш погляд можуть впливати на стан здоров’я та з часом навіть спричинити депресію?

Чинників депресії може бути багато, тому якщо ви зміните деякі щоденні звички, уже через короткий період часу помітите покращення. Ми пропонуємо вам дізнатися більше про звички, яким ви можете навіть не надавати великого значення.

Нестача поживних речовин

Хоча це й може вас здивувати, проте виникнення такого стану, як депресія, тісно взаємопов’язане із нервовою системою людини та продуктами, які ви вживаєте в їжу. Для того, щоб залишатися здоровою, людині потрібно слідкувати за балансом поживних речовин у організмі. А тому, якщо ви хочете уникнути депресії та інших негараздів із нервовою системою, вам потрібні такі корисні речовини:

 • Магній, що у великих кількостях міститься у грецьких горіхах, зелені та авокадо;
 • Триптофан – амінокислота, на яку багате какао;
 • Омега-3, яка міститься у насінні льону;
 • Вітамін В12, якого багато у сардинах, яйцях та молочних продуктах;
 • Фолієва кислота, що у великих кількостях міститься у фруктах та більшості овочів.

plytka_shokoladu

Шкідлива їжа

З іншого боку, існують продукти, які лише отруюють наш організм та позбавляють його вітамінів. Вони викликають залежність, руйнують природній баланс організму та спричинюють погіршення настрою. До таких продуктів належать:

 • М’ясо, якщо воно спожите у надлишку;
 • Насичені жири;
 • Аспартам (штучний підсолоджувач);
 • Консерванти та штучні барвники;
 • Цукор та солодощі;
 • Напої із великою кількістю штучних складників;
 • Алкоголь.

shkidlyve

Недостатнє фізичне навантаження

Заняття спортом є невід’ємною частиною здорового способу життя, адже завдяки ним у організмі виробляється багато ендорфінів. Їх ще називають гормонами щастя. Багато людей вважають, що спорт потрібен лише для підтримання стабільної ваги, але людство завжди використовувало фізичне навантаження! Раніше лише для того, щоб просто вижити, а тепер заняття спортом виконують більше естетичну функцію. Але насправді, фізичне навантаження повинно бути невід’ємною частиною нашого життя. Як тільки ви присвятите трохи свого часу фізичним вправам, ви одразу помітите покращення свого стану.

Понурий погляд

Це може вас здивувати, але напрямок вашого погляду також пов’язаний зі зміною настрою. Понурий погляд тісно взаємопов’язаний із негативними відчуттями, ось чому краще завжди дивитися вгору та фокусувати свій погляд на предметах, що знаходяться вдалині. Це дуже проста вправа, яка не вартуватиме Вам особливих зусиль.

Уникайте внутрішніх конфліктів

На думку деяких терапевтів, перш за все ви повинні знайти корінь своєї депресії. Зазвичай ми ігноруємо появу певної проблеми у нашому житті та очікуємо, що вона вирішиться сама по собі. Часто люди змушені робити щось проти своєї волі, внаслідок чого у них накопичується відчуття злості та розчарування. Для лікування цих емоційних розладів ми радимо використовувати гомеопатичні препарати або квітковий препарат доктора Баха, тому що у них немає жодних протипоказань та побічних ефектів, а ще їх можна вживати у будь-якому віці.

Не забувайте про природу

Психічна нестабільність стає все більш поширеним явищем, особливо серед сучасної молоді. Однією із причиною появи цього може бути нестача спілкування із природою. Усім відомо, що зелений колір є чудовим заспокійливим, а сонячні ванни надзвичайно необхідні людям із поганим самопочуттям, але насправді, усім нам потрібні такі урівноважувачі психічного стану. Якщо ви живете у місті, постарайтеся вибратися на природу хоча б у вихідні.

park

Неправильне дихання

Ми звикли дихати лише для того, щоб жити, проте насправді кожна клітинка у нашому тілі потребує кисню, а якщо цього кисню нам не вистачає, наш організм переживає стрес. Дуже важливо навчитися правильно дихати. Для цього спробуйте зайнятися спеціальними вправами (йога, тай цзи, дихальна гімнастика, метод Фельденкрайс).

Нестача спілкування

Люди, що перебувають у депресивному стані, зазвичай тримаються осторонь та уникають спілкування із оточенням, навіть зі своїми найближчими та найріднішими людьми. Ось чому вам необхідно щосили боротися із депресією, хоча цей процес може видатися дуже важким. Непоганим способом боротьби із депресією може стати сеанс масажу від когось із вашого оточення. Можете використовувати ефірні олії, які відомі своєю здатністю покращувати настрій. Найбільш широко використовуються олії з орегано, лаванди, ромашки, бергамоту, герані, жасмину, лимона, сандалового дерева, мандарина, меліси, апельсина та квітів апельсинового дерева, петигрена, граната, шавлії, меліси лимонної та іланг-ілангу. Виберіть із цих ароматів те, що вам найбільше припаде до душі. Вибраний аромат змішайте перед використанням зі зволожувальним кремом.

Вас також можуть зацікавити