9 натуральних засобів для лікування гіпотиреоїдизму

· Травень 13, 2018
Якщо вам поставили діагноз "гіпотиреоїдизм", неодмінно зробіть частиною свого звичного режиму регулярні фізичні навантаження. Вправи не лише покращать обмін речовин, але й прискорять процес спалення жирових відкладень та поповнять запаси енергії в організмі.

Гіпотиреоїдизм – це неприємний синдром, який характеризується погіршенням здатності щитоподібної залози виконувати свої функції. Вірте чи ні, але насправді це захворювання є не таким серйозним, як може здатися на перший погляд, і його симптоми можна усунути за допомогою кількох простих домашніх засобів для лікування гіпотиреоїдизму.

У хворих на це захворювання щитоподібна залоза перестає продукувати гормони у належній кількості. З часом це призводить до сповільнення метаболізму, набору зайвих кілограмів, виснаження організму, розвитку гіперчутливості до холодної температури, закрепів, анемії тощо.

У цій статті ми зібрали ефективні натуральні та прості засоби для лікування гіпотиреоїдизму, які допоможуть вам усунути неприємні симптоми цього захворювання та суттєво покращити власне самопочуття.

Чи можна вилікувати гіпотиреоїдизм?

На жаль, це захворювання не можна вилікувати повністю. Утім, за умови правильної терапії симптоми гіпотиреоїдизму можна суттєво зменшити.

Зверніть увагу, що синтетичні медикаменти не завжди допомагають, тому якщо ви відчуваєте дискомфорт через розлади у роботі щитоподібної залози, візьміть на озброєння наші натуральні засоби для лікування гіпотиреоїдизму.

Ці альтернативні лікувальні засоби є дуже ефективними на початковій стадії захворювання. Спробуйте зробити їх частиною свого раціону, перш ніж почати вживати медикаменти, які можуть ускладнити перебіг захворювання.

Ефективні засоби для лікування гіпотиреоїдизму

1. Зелене смузі

смузі для лікування гіпотиреоїдизму

Зелене смузі – це смачний, зручний та здоровий спосіб щодня отримувати рекомендовану норму свіжих фруктів та овочів. Цей напій стане справжнім порятунком для тих, хто не любить овочі в чистому вигляді.

Смузі на основі зелених листових овочів та корисних фруктів суттєво покращують самопочуття людини та усувають шкідливі токсини. Саме тому за умови регулярного вживання зелених смузі можна запобігти розвиткові неприємних симптомів захворювань внутрішніх органів та систем.

До того ж зелене смузі – це чудовий спосіб підтримувати вагу та боротися із закрепами. Цей смачний напій не тільки підвищить запаси енергії в організмі, але й покращить ваш настрій.

2. Спеції зі стимулювальними властивостями

Деякі ароматні кулінарні спеції володіють потужними лікувальними та загоювальними властивостями. Попри те, що ми звикли використовувати спеції лише для покращення смаку страв, насправді деякі з них є ефективними засобами для боротьби з різноманітними захворюваннями.

Хворим на гіпотиреоїдизм ми рекомендуємо додавати до чаїв та страв такі спеції:

 • Каєнський перець
 • Імбир
 • Цейлонська кориця

Спеціями можна чудово доповнити смак основних солоних страв та солодких десертів, а також напоїв, зокрема соків та смузі.

3. Необхідно регулярно займатися спортом

спорт для лікування гіпотиреоїдизму

Звісно, регулярні фізичні навантаження дуже важливі для кожної людини, а не тільки для хворих на розлади щитоподібної залози. Проте за умови інтенсивних тренувань хворі на гіпотиреоїдизм відчувають суттєве покращення самопочуття. Зрештою, фізичні вправи прискорюють метаболізм, який у таких хворих є повільним, а також слугують натуральним засобом для профілактики зайвої ваги та ожиріння.

Прискоривши обмін речовин, ви не тільки зможете швидше спалити зайві калорії, але й почуватиметеся більш енергійно впродовж дня та усунете гіперчутливість до холоду.

4. Кокосова олія

Впродовж кількох останніх років цей натуральний продукт здобув шалену популярність, адже кокосова олія першого віджиму – це незамінний суперфуд для тих, хто піклується про власне здоров’я та фігуру.

Ця рослинна олія володіє здатністю стимулювати вироблення гормонів щитоподібної залози. Попри те, що кокосова олія є натуральним жиром, вона здатна прискорювати метаболізм та спалювати жирові відкладення.

Можна вживати 2 столові ложки кокосової олії щодня. Одну ложку краще з’їсти зранку натщесерце, а іншу – ввечері перед сном. Проте якщо вам важко звикнути до цього продукту, розпочніть з невеликої дози, поступово збільшуючи кількість олії, допоки ви не помітите перші ознаки покращення самопочуття.

5. Масажування щитоподібної залози

масаж щитоподібної залози

Не варто недооцінювати таку просту вправу, які масажування тієї частини шиї, де знаходиться щитоподібна залоза, за допомогою невеликої кількості кокосової олії. Цей простий масаж можна виконувати впродовж кількох хвилин щодня.

Власне, будь-який самомасаж є неймовірно корисним для організму людини. Однак не забувайте, що рухи мають бути обережними, а масаж не повинен викликати жодних дискомфортних чи больових відчуттів.

6. Незамінні жирні кислоти для лікування гіпотиреоїдизму

Одним з основних симптомів гіпотиреоїдизму є суха шкіра. Для того, щоб покращити стан шкіру та відновити водний баланс, необхідно регулярно живити шкіру поживними елементами, щоб вона завжди сяяла та мала здоровий вигляд. До того ж натуральні продукти із живильними властивостями запобігають появі передчасних зморщок.

Ми рекомендуємо регулярно вживати такі корисні продукти, що позитивно впливають на стан шкіри:

 • Насіння льону
 • Насіння чіа
 • Масло криля
 • Авокадо
 • Топлене масло або очищене вершкове масло
 • Жирні види риби

7. Насіння чіа

насіння чіа для лікування гіпотиреоїдизму

Насіння чіа – це неймовірна супер’їжа, дуже ефективна в боротьбі з розладами травлення, зокрема із закрепами.

 • Перш ніж вживати насіння чіа, замочіть його у воді на кілька годин (можна на ніч). Зливати ту воду, яка не всоталася, не потрібно.
 • Це насіння можна додавати до смузі та соків, таким чином ви покращите смакові якості продукту.

8. Навчіться співати

Необов’язково мати гарний голос чи абсолютний слух для того, щоб співати у межах власного помешкання.

Ця звичка має дуже позитивний вплив на роботу щитоподібної залози, адже вібрація при співі відбувається саме у тому місці, де розташовується цей орган. До того ж спів є ефективною терапією для покращення самопочуття навіть на енергетичному рівні.

9. Не забувайте регулярно пити воду

вода для лікування гіпотиреоїдизму

Регулярне вживання звичайної чистої води – це проста звичка, яка позитивно впливає на роботу всіх внутрішніх органів та систем. До того ж вода володіє здатністю покращувати метаболізм, допомагає боротися із закрепами, зволожує шкіру та прискорює процес схуднення.

Саме тому вживання води – це невіддільна частина будь-якої терапії та ефективний натуральний засіб для лікування гіпотиреоїдизму.