9 звичок, які сповільнюють старіння

Серпень 24, 2015

У пісні популярної групи Queen звучить питання: “Хто хоче жити вічно?” Істина полягає в тому, що якби це було можливо, багато людей намагалися б жити тисячу років. Без перебільшень, але з цими порадами, ви, як мінімум, зможете жити здоровіше  і  набагато краще почуватися.

Хто сказав, що ви не зможете дожити до 80 чи 90 років? Просто потрібно якомога швидше змінити свої звички, і тоді у вас буде краще життя і менше проблем зі здоров’ям. Це звучить як мрія чи утопія, але цілком можливо перетворити це в реальність.

Останні дослідження сучасного життя

Дослідження показують, що хоча ви і маєте більше шансів жити довше у порівнянні з іншими епохами, колись люди вели здоровіший спосіб життя. Як дожити до 85, якщо ви страждаєте від хвороб та недугів?

zhyttia

Сидячий спосіб життя, шкідлива їжа, алкоголь та сигарети – це 4 основні фактори, які погіршують і скорочують наше життя. Згідно з дослідженнями, в поєднанні всі ці фактори можуть забрати до 12 років життя.

Хорошою новиною є те, що якщо ви хоча б трохи зміните ці звички, і усвідомите що у вас тільки одне тіло і ви повинні про нього піклуватися, ви можете зменшити це число, або іншими словами, додати собі кілька років життя.

9 способів жити довше

Не переїдайте

Для того щоб дожити до ста років, залишайте трішки їжі на тарілці кожного дня або їжте менше. Японці живуть найдовше на планеті, тому що, за словами експерта, вони їдять поки не почуваються ситими на 80%. Для того щоб знати коли ваш шлунок трохи більше ніж на ¾ повний, ви повинні їсти повільно. Споживання меншої кількості їжі допомагає сповільнити процеси старіння, тому що калорії збільшують вироблення гормону щитовидної залози, який уповільнює ваш метаболізм.

Більше займайтесь сексом

Двічі або тричі на тиждень – це рекомендована кількість для того, щоб жити довше. Хороший секс не дає можливості бути в поганому настрої, вивільняє позитивні гормони, спалює велику кількість калорій (таку ж як при годині ходьби), знижує кров’яний тиск, зміцнює імунну систему, покращує сон, забирає надмірну вагу і захищає ваше серце.

Вимкніть телевізор і комп’ютер

Проводити занадто багато часу перед екранами телевізора чи комп’ютера не дуже добре для вашого здоров’я. Люди, які дивляться телевізор 4 години на день мають на 50% більше шансів померти від проблем, пов’язаних з малорухливим способом життя, ніж ті, хто тільки витрачає 2 години або й менше на його перегляд. Вимкнений телевізор також допомагає вам краще і приємніше спати. Рекомендовано не дивитися телевізор перед сном, а замість цього прочитати книгу. Що стосується комп’ютера, який є інструментом для роботи мільйонів людей, не завжди можливо уникнути його використання. Ось чому потрібно робити перерви під час зміни, виходити на вулицю, щоб подихати свіжим повітрям, розім’яти ноги, і т.д.

zhyttia3

Уникайте надмірного впливу сонця

Уникайте шкідливих ультрафіолетових променів наскільки це можливо, це допоможе уникнути таких проблем, як роздратування, опіки, і навіть рак шкіри. Ви також виглядатимете молодшими, через те що не утворюватимуться зморшки, плямки і веснянки. Коли ви влітку виходите на вулицю, наносьте сонцезахисний засіб зі ступенем захисту щонайменше 30, не тільки на обличчя, але й на груди, шию, плечі та руки.

Ведіть активне соціальне життя

Дослідження показали, що люди, які завжди оточені друзями та сім’єю мають менший ризик страждати від проблем з серцем. Самотність викликає депресію, стрес, високий рівень холестерину, занепокоєння, страх, і т.д. Це особливо стосується літніх людей, які відчувають себе дуже сумно, коли їхні діти, онуки чи інші родичі рідко їх відвідують.

zhyttia4

Вживайте алкоголь в міру

Відповідна “доза” для чоловіків дві порції на день, а для жінок – одна. З іншого боку, випивка в кінцевому результаті може закінчитися не лише алкоголізмом, але й захворюваннями печінки чи підшлункової залози і проблемами зі здоров’ям в цілому. Лікарі пропонують пити бокал червоного вина в день, щоб запобігти серцевим нападам чи діабету.

Їжте фрукти та овочі

Через вживання шкідливої їжі ви рідко їсте фрукти та овочі, які є дуже важливими для вашого розвитку і самопочуття. Перш, ніж взяти солоні закуски, з’їжте яблуко. Замість картоплі фрі – помідори і салат-латук. Фрукти та овочі допомагають зменшити ризик серцевих захворювань, раку, ожиріння, підвищеного холестерину, і т.д. Вони також детоксикують ваше тіло і покращують кровообіг.

Робіть зарядку

Ви повинні ходити на прогулянки кожного дня, або якщо ви “не маєте часу”, принаймні користуйтеся сходами замість ліфту. Існує величезний взаємозв’язок між фізичними вправами і довголіттям. Заняття спортом може збільшити ваше життя на 4 роки, а також дуже добре впливає на серце, легені, розум і настрій. Займайтесь фізичними вправами принаймні 30 хвилин в день.

Не куріть

Це одна з найгірших звичок теперішнього суспільства. Жінки, які перестають курити у віці 35 років, продовжують своє життя на 6-8 років. Ніколи не пізно кинути палити. Ніхто не каже, що буде легко, але воно того варте. Ви почнете помічати переваги вже після першого дня і з тижнями та місяцями вони будуть лише збільшуватися.

Вас також можуть зацікавити