Чай викликає епігенетичні зміни у жінок, що борються з раком

Січень 25, 2018
Споживання чаю не є гарантією проти раку, але все-таки може допомогти. Споживання двох чашок чаю в день регулює механізми вироблення естрогену.

Не дивно, що чай є другим за популярністю у світі напоєм після води.

Будь-які різновиди чаю є корисними. Неважливо, чи це смачний зелений чай, чай з ромашки або білий чай. Чи відомо вам, що зелений чай містить багато антиоксидантів? Через це він надзвичайно корисний для поліпшення деяких процесів в організмі.

Було проведено велику кількість досліджень стосовно листя чайного куща, який використовують для приготування зеленого чаю. Серед подібних досліджень можна виділити одне, надруковане у травні.

Уппсальський університет у Швеції опублікував цікаве дослідження, в якому йдеться про те, що регулярне споживання чаю сприяє епігенетичним змінам у жінок.

Епігенетичні зміни – це хімічна модифікація, що має здатність «вмикати» або «вимикати» певні гени.

Для жінок ввімкнення певних генів несе певну користь. Деякі гени можуть захищати від канцерогенних процесів та метаболізму естрогену.

У цій статті надаємо цікаву інформацію на цю тему.

Регулярне споживання чаю корисне для жінок

користь чаю для жінок

За дослідження відповідала Вероніка Ек. Вона працює на кафедрі імунології, генетики і патології Уппсальського університету в Швеції.

Дослідження проводила на основі різного населення Європи за період 5 років.

У цьому дослідженні вона проаналізувала вплив кави та чаю на генетичному рівні. У дослідженні брали участь як чоловіки, так і жінки.

Результати виявилися такими:

Катехіни чаю є антиканцерогенними засобами

Було виявлено, що споживання кави не впливає на генетичний рівень.

У випадку чаю – зеленого, чорного або білого –  спостерігали декілька цікавих речей.

По-перше, вчені помітили, що чай викликає епігенетичні зміни у жінок, а не у чоловіків.

Як не дивно, багато епігенетичних змін було виявлено в генах, які беруть участь у розвитку та профілактиці раку. До того ж, був виявлений вплив на гени, що беруть участь у метаболізмі естрогену.

Попередні дослідження показали, що чай знижує рівень естрогену. Хімічно активні складові чаю, катехіни, найбільше впливають на канцерогенні клітини. Лабораторні дослідження теж це підтвердили.

Завдяки своїм поліфенолам, теафлавінам і теарубігінам, чай сприяє захисту клітин та ДНК від клітинної проліферації та апоптозу або смерті клітин.

Дізнайтесь більше у статті: Чи корисна кава? Скільки її можна пити?

Чому чай корисний більше для жінок, а не для чоловіків?

чай корисніший більше для жінок, а не для чоловіків

Відповідь на це питання потребує додаткових досліджень. На жаль, проблема цього дослідження полягає у тому, що жінки п’ють більше чаю, ніж чоловіки.

Що відбуватиметься, якщо чоловіки питимуть таку саму кількість чаю, як жінки? Це те, що ще потрібно дослідити.

Однак дослідники змогли ще раз довести, що чай позитивно впливає на рівень естрогену

Естрогени є групою жіночих статевих гормонів, які виконують певні фізіологічні функції. Приміром, якщо жінка проходить комбіновану гормональну терапію для лікування менопаузи, це лікування включає естроген і прогестерон. До того ж, ці гормони залучені в канцерогенних процесах.

У довгостроковій перспективі це той факт, який може підвищити ризик виникнення раку грудей або ендометріозу.

Читайте також: 8 основних симптомів раку шийки матки

користь білого чаю

Ще одна причина пити чай

Це дослідження зробило важливе відкриття: чай несе користь для жінок, активуючи гени, що виконують захисні функції проти розвитку раку.

Проте важливо пам’ятати, що вчені все ще повинні проводити більше досліджень, щоб детально розглянути усі факти. Зрештою, хочеться дізнатися, як саме відбуваються ці зміни і який вплив вони мають на чоловічий організм.

Також дуже важливо усвідомлювати, що чай не лікує рак. І також ніхто не гарантує, що він захистить від появи цієї хвороби.

Чай є певним «охоронцем», природним посередником гарного здоров’я. Але варто споживати його помірно.

Незалежно від статі чи віку, немає нічого кращого, ніж випити дві чашки чаю в день. До того ж, варто пам’ятати про здоровий спосіб життя, збалансоване харчування та уникати шкідливих звичок, приміром, куріння чи сидячий спосіб життя.

Вас також можуть зацікавити