Чи нормально пітніти під час сну?

Лютий 12, 2016
Деякі ліки можуть підвищувати частоту серцебиття й розширювати кровоносні судини на поверхні шкіри. Це може сприяти потовиділенню, але чи нормально пітніти, поки ви спите?

Піт – природна система охолодження організму, і вона, як правило, активується за спекотної погоди або під час фізичних навантажень. Зазвичай ми можемо працювати до “сьомого поту” у тренажерному залі, проте під час сну піт спричиняє незручності й навіть тривогу. Є багато факторів, які можуть спричинити потовиділення ночами. Тож чи є нормальним явищем пітніти під час сну?

Чому я пітнію, коли сплю?

Для того, щоб з’ясувати можливі причини нічного потовиділення важливо розглянути кілька факторів. Перший і найочевидніший з них – кімнатна температура і загальний рівень комфорту середовища, в якому ви спите.

Тепло – не єдине, що може привести до нічного потовиділення. Вологість може також відігравати важливу роль. Інші потенційні фактори, що сприяють потовиділенню є важкі ковдри, надто тепла піжама або загальний дискомфорт.

Наступне, що потрібно взяти до уваги, – ваше здоров’я. Ви нещодавно змінили дієту? Ви втомлені або виснажені? Один із симптомів грипу – лихоманку, яка є природною відповіддю організму на інфекцію. Нічні поти можуть бути спричинені лихоманкою, пов’язаною із симптомами застуди чи грипу на ніч або дві, але якщо вони тривають, то це може вказувати на серйозніший стан.

garachka

Однією з найбільш поширених причин нічних потовиділень є гарячка, пов’язана з менопаузою, що виникає внаслідок гормональних змін в організмі. Раптове падіння виробництва естрогену може спричинити гормональний дисбаланс в гіпоталамусі, який створює миттєвий сплеск жіночої температури тіла до 6 градусів [джерело: Breastcancer.org].

Ця умова поширюється і на чоловіків. Деякі люди, які мають дефіцит тестостерону або приймають наркотики, які блокують вироблення тестостерону, може відчувати подібні ефекти. Більшість чоловіків не визнають, що вони відчувають припливи, але андрогенна блокада може призвести до причин  нічних потовиділень [джерело: Гарвардська медична школа].

Що ще може призвести до потовиділення?

pitninna

Багато лікарських препаратів можуть збільшити частоту серцебиття і розширити кровоносні судини на поверхні шкіри, що призводить до надмірної пітливості. Жарознижувальні препарати, які зменшують лихоманку є найпоширенішими винуватцями.

Коли люди відчувають грипоподібні симптоми, багато із них тягнуться до аспірину та інших препаратів, але вони можуть також спричинити нічні потовиділення. [джерело: Американська академія сімейних лікарів].

Інфекційні захворювання, як-от: туберкульоз та СНІД, – як відомо, спричиняють нічні потовиділення. Постійно підвищена температура й нічні потовиділення поширені серед людей, які дали позитивний результат на ВІЛ. Хвороба Ходкіна, тип лімфоми, є ще одним інфекційним захворюванням, яке спричиняє лихоманку й сильну нічну пітливість у пацієнтів.

Вживання алкоголю у вечірній час перед сном також є причиною надмірного потовиділення у деяких людей. Склянка вина може допомогти заснути. Але дослідження показали, що спричинений алкоголем сон менш спокійний і призводить до головного болю й нічних потовиділень [Джерело: Американська академія сімейних лікарів].

Іншим можливим чинником, який може призвести до нічних потовиділень, є вживання гострої їжі. Ми, можливо, і не відчуваємо дискомфорту під час їжі, перетравлювання їжі може збільшити внутрішню температуру тіла. Лікарі також виявили, що споживання кофеїну може погіршити пітливість у людей, які вже пітніють надмірно [джерело: Домедична допомога].

Деякі люди мають стан, відомий як гіпергідроз, який спричиняє часте і надмірне потовиділення протягом дня і вночі. Якщо ви вилучили всі інші можливі причини нічних потовиділень, але все одно відчуваєте пітливість, то повинні запланувати зустріч з лікарем.  [джерело: клініки Майо].

Природні рішення від нічних потовиділень

truvoga

Перше і найочевидніше рішення тут – шукати термостати. Хоча більшість лікарів рекомендують температуру між 68 і 74 градусів за Фаренгейтом протягом сну, ви, які і всі інші, повинні експериментувати, щоб знайти правильну температуру. Якщо ви спите з партнером, який віддає перевагу більш теплій або холодній температурі, ніж ви, спробуйте додати кілька легких шарів одягу. [Джерело: WebMD].

Усунення будь-яких можливих причин стресу і тривоги – також чудова ідея. Нервозність і занепокоєння – загальні трагедії надмірного потовиділення протягом дня і вночі. Тому якщо у вас весілля або незабаром співбесіда, це нормально, що ви будете пітніти трохи більше, ніж зазвичай.

Чоловікам, які страждають на нічні потовиділення, пов’язані з андропаузами (чоловічий клімакс), можна випити чаю з чорного кохошу або взяти добавки цимицифуги. Є ще трав’яний засіб – червона конюшина, яка може полегшити тяжкість припливів і нічних потовиділень, але дослідження показали, що наслідки лікування цією рослиною не такі переконливі, як у цимицифуги. [джерело: Моліться].

І чоловіки, і жінки звертаються до трав’яних засобів, як-от: чаї з шавлії і пустинника – для боротьби з нічним потом. Шавлія сприяє релаксації та зняттю стресу, тоді як пустинник допомагає безпосередньо з самою пітливістю. Обидва також заспокоюють нерви й покращують роботу серцево-судинної системи.

Вас також можуть зацікавити