Чого не слід робити, якщо ви страждаєте від гіпертонії

Вересень 25, 2015

В теперішній час високий кров’яний тиск є досить поширеною хворобою, яка може бути спричинена різними факторами (наприклад, ожиріння, спадковість, погане харчування, сидячий спосіб життя, і т.д.). Високий тиск може викликати багато проблем зі здоров’ям, особливо пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями. Ось чому людям із високим кров’яним тиском слід дотримуватися здорового способу життя, щоб контролювати перебіг проблеми та запобігти появі серйозних проблем зі здоров’ям.

Наш раціон є одним з найважливіших чинників, відповідальних за підвищення кров’яного тиску. Звісно, не лише їжа впливає на кров’яний тиск людини, проте стиль вашого харчування є одним з найважливіших факторів у цьому випадку. Сьогодні ми з вами дізнаємося, чого слід уникати, якщо ви страждаєте від високого кров’яного тиску, також відомого як гіпертонія.

Їжа, якої вам слід уникати при гіпертонії

Як ми вже відзначали раніше, наш раціон є одним з найважливіших факторів впливу на кров’яний тиск. Далі ми поділимося з вами порадами, яких саме страв слід уникати, якщо у вас гіпертонія.

Копчене м’ясо та сосиски

У сосисках та копченому м’ясі міститься багато натрію та жирів, які є дуже шкідливими для стану наших судин та циркуляції крові в цілому. Краще споживати пісне м’ясо, таке як курятина чи індичатина (без шкіри), м’ясо кролика, телятину, і т.д.

Сири

Більшість сирів мають високий вміст натрію, який спричинює підвищення кров’яного тиску. При затриманні зайвої рідини в організмі кров’яний тиск зростає. Чудовою заміною таким сирам стануть ті види сирів, у яких немає в складі натрію. Їх досить легко знайти у більшості магазинів, потрібно лише звертати увагу на склад продукту.

syry

Їжа для перекусів

Уся їжа для перекусів, яку ми можемо зустріти на прилавках, містить багато натрію та жирів, що є дуже шкідливими для нашого здоров’я. Уникайте смаженої їжі, солених горішків, картопляних чипсів, картоплі фрі, крекерів та схожих продуктів.

Масло та маргарин

Ці два продукти часто використовуються у приготуванні та сервіруванні їжі. Проте вони містять велику кількість натрію та жирів, які негативно впливають на стан наших судин. Вам слід зменшити кількість та частоту вживання масла та маргарину, або ж повністю від них відмовитися на користь оливкової олії.

Уникайте м’яса, виготовленого шляхом засолювання чи висушування

myaso

Вам не слід вживати м’ясні продукти, що при приготуванні були висушені і таким чином позбавлені рідини. У такому м’ясі міститься багато натрію, завдяки якому у них великий термін зберігання.

Салатні заправки та приправи

Різноманітні приправи та салатні заправки, такі як майонез, кетчуп, соус “Тисяча островів” також містять величезну кількість натрію, який, як нам уже відомо, негативно впливає на здоров’я наших судин. Радимо вам самостійно готувати заправки для салатів, які не міститимуть натрію та жирів.

Чорний чай

chornyi_chai

Цей вид чаю містить багато кофеїну, який не рекомендують людям із високим кров’яним тиском, оскільки він стимулює вироблення адреналіну та кортизолу, які й сприяють підвищенню тиску.

Насіння анісу

Чай, до якого додали насіння анісу, може критично підвищити кров’яний тиск, а у деяких випадках навіть спричинити серцевий напад.

Інші речі, яких вам теж слід уникати…

  • Не вживайте алкогольні напої. Велика кількість випитого алкоголю також викличе підвищення тиску. Однак, деякі дослідження довели, що одна чи дві склянки вина на день можуть допомогти відрегулювати кров’яний тиск.
  • Не ведіть сидячий спосіб життя. Недостатня кількість фізичного навантаження також можуть спричинити появу серйозних проблем зі здоров’ям, зокрема гіпертонію. Цю хворобу також провокують ожиріння та високий рівень холестерину. Дуже важливим є дотримання правильного харчування, заняття спортом, достатня кількість випитої води за день, уникнення стресових ситуацій та регулярні візити до лікаря.
  • Відмовтесь від кофеїну. Вплив кофеїну на рівень кров’яного тиску ще у процесі вивчення. Попри те, що кофеїн абсолютно точно різко підвищує тиск, нікому не відомо, чи є цей ефект тривалим чи тимчасовим. Все ж, якщо у вас гіпертонія, радимо вам відмовитися або хоча б зменшити кількість споживання продуктів, що містять кофеїн.

 

 

Вас також можуть зацікавити