Чому у нас мерзнуть руки та ноги?

· Січень 14, 2016
Чи знали ви, що постійно холодні руки чи ноги можуть свідчити про перевантаження травної системи? За рахунок того, що піднімається температура в шлунку, знижується температура в кінцівках.

Ви належите до людей, у яких завжди холодні руки та ноги, хоча температура повітря не низька? Чи знаєте ви, чому це відбувається? У цій статті ми з’ясуємо причину такого стану, який, як не дивно, пов’язаний  із травною системою.

Дізнайтеся про те, як відбувається терморегуляція організму і як можна природним шляхом врегулювати такі функції.

Температура тіла

Відомо, що одні люди, як правило, чутливі до холоду, а інші – чутливіші до тепла, і при перебуванні в аналогічних кліматичних умовах, вони реагують по-різному. Ключем до вирішення цієї проблеми є баланс температури тіла, тому що ні спека, ні холод не є оптимальними умовами для функціонування організму.

Зазвичай, найбільш схильні до зниження температури кінцівки, тобто руки й ноги.

Внутрішні органи, у яких температура знижується в першу чергу, і які, таким чином, найбільше потребують тепла – це печінка й нирки, тоді як шлунок і кишечник, як правило, зберігають тепло.

Коли організм повинен докласти додаткових зусиль в якійсь ділянці, щоб нагріти її, як правило, посилюється кровообіг, викликаючи більше або менше запалення, що насправді є спробою зосередитися на механізмі самовідновлення.

І коли це відбувається, у той же час ми помічаємо недостатність кровообігу в таких, на перший погляд, менш життєво важливих частинах тіла, як кінцівки.

xolodnii climat

Травна система

Травна система через погане або безперервне харчування протягом всього дня виробляє надлишкове тепло, оскільки функціонує майже без перерви. Шлунок змушений працювати, збільшуючи кількість шлункового соку, а також і свою температуру.

Крім того, ці процеси згодом тривають у кишечнику. Якщо ми торкнемося ділянки свого шлунка, то відзначимо, що тут навіть шкіра є прохолодною, але це є лише симптомом надлишкового тепла всередині.

Тому постійно холодні руки й ноги, ймовірно, можуть бути результатом надлишкового тепла в травній системі.

До того ж, цей стан слід лікувати, оскільки в довгостроковій перспективі він може призвести до проблем із суглобами.

shlunkovi problemi

Чи можна збалансувати температуру свого тіла?

Звичайно, швидкий спосіб зробити – це нагріти кінцівки зовні різними способами:

 • Прийняти гарячу ванну.
 • Вдягнути одяг з таких тканин, як фліс або шерсть.
 • Шляхом застосування зігрівальних кремів, наприклад, таких, які містять імбир, корицю і т.д.
 • За допомогою масажу цих ділянок.
 • Використовуючи електричну грілку або пляшку з гарячою водою.

Однак, майте на увазі, що варто вдаватися до цих засобів, лише щоб полегшити симптоми, а якщо ми хочемо збалансувати температуру тіла, що також поліпшить здоров’я в цілому, то треба прискорити функцію травної системи.

Відведіть тепло від травної системи

Як це зробити?

 • Вживайте здорову їжу і уникайте шкідливих продуктів, особливо червоного м’яса і ковбаси, жирних сирів, смажених продуктів і деяких солодощів.
 • Обов’язково уникайте їжі, яка важко перетравлюється, наприклад, деяких овочів, молочних продуктів і т.д.
 • Ретельно пережовуйте їжу.
 • Не переїдайте. Припиняйте їсти ще до того, коли відчуєте, що наситилися.
 • Не їжте знову, поки повністю не перетравиться попередня їжа.
 • Вечеря не повинна бути занадто пізньою і великою.
 • Запобігайте виникненню закрепів.
 • Якщо ви страждаєте від підвищеної кислотності шлунка або печії, лікуйте їх природними засобами.
 • Підлужнюйте свій організм.
 • Намагайтеся трохи відпочити після їжі, перш ніж вдаватися до будь-яких значних зусиль.
nogi

Терапія водою

Вода також може допомогти врегулювати температуру тіла, але треба робити це поступово. Ми зазвичай приймаємо душ з гарячою чи теплою водою, але по-трохи варто пробувати закінчувати процедуру обливанням всього тіла, крім голови, холодною водою.

Спочатку це можна робити всього декілька секунд, але з плином часу можна поступово збільшувати час використання холодної води і навіть чергувати її з гарячою. Для того, щоб контраст більше відчувався, важливо, щоб не було холодно ні до, ні після прийняття душу, а після процедури слід добре розтертися рушником, щоб стимулювати природне тепло.