Дізнайтеся більше, розплющивши очі, а не розтуливши рот

Листопад 24, 2016
Розплющити очі означає зрозуміти й відкрити набагато більше, ніж просто розтулити рота.

Кажуть, що у нас два ока й один рот, щоб ми могли подивитися двічі, перш ніж говорити. Тримайте цю ідею на увазі, коли будуєте особисті стосунки.

Це тому, що перший крок до близькості з кимось – це слухати та спостерігати. Усе це треба робити зі стуленими губами.

Сучасне суспільство навряд чи дає вам час зробити цей необхідний самоаналіз сприйняття світу в тиші серця і розуму, який спочатку сприймає і ніколи не засуджує.

Поспішайте, соціальні мережі, які завжди готові поділитися останніми чутками, де немає часу для роздумів, іноді можуть погіршити цю потребу в безпосередності.

Тож в сьогоднішній статті ми хочемо запропонувати вам розслабитися, зробити глибокий вдих і почати світ з розплющеними очима і «увімкненим» серцем. Ви наважитеся?

Розплющені очі відкривають розум

Ви, напевно, вже чули про повільний рух. Це культурна тенденція з великою психологічною й емоційною значущістю.

Людина, яка запропонувала цей спосіб мислення і ставлення до життя, перш за все хотіла змусити нас засумніватися в тому, що швидкість принесе нам нові технології, а гіперпідключеність, коли негайність цінують понад усе, буде важливішою, ніж якість зв’язку.

Подібною є реакція на фаст-фуд, що віддзеркалює зміну ставлення до швидкого темпу, якому підлягають так багато людей.

Ми припинили дивитися людям в очі, а натомість дивимося на екрани.

Стосунки між людьми також вимагають, щоб ми думали трохи більше про такі аспекти.

2-zhinochi-ochiПотрібно слухати, перш ніж говорити

У розмовах з деякими людьми вас може стурбувати те, що вони слухають вас, не щоб зрозуміти, а щоб відреагувати.

  • Перед тим, як розтулити рота, треба відкрити свої очі та вуха, щоб запустити механізм співчутливого спілкування.
  • Співчутливе спілкування – це спілкування, де вербальні й невербальні аспекти однаково важливі.
  • Дійсно зосередьтеся на повідомленні, що передається, але ваші очі мають бути уважні до будь-яких деталей, жестів, виразів обличчя і величезного емоційного світу, який віддзеркалений на обличчі людини.

Дуже важливо, щоб всі були здатні абстрагуватися від суєти, щоб насолодитися цим розслабленим діалогом, де ми єднаємося на 100% з людиною перед нами.

Очі, які можуть “споглядати”, поєднані з серцем

Сократ говорив, що мистецтво бачити – це чеснота питати “чому”. Ми повинні навчитися розрізняти мистецтво “бачити” від необхідності знати (“споглядати”).

  • Людина, яка обмежується тільки «баченням» відкриває форму речей, поверхню чуток і зверхність, що ніколи не буде поглиблюватися.
  • Хтось, хто тільки «бачить», зважає тільки на зовнішність і власні судження, ніколи по-справжньому не з’єднуючись з людиною.
  • Коли ви дивитеся на власну реальність, ви робите це з глибшої точки зору. Тоді ваша свідомість з’єднує очі з серцем, з тим, що вам небайдуже, з причиною всього, і ви встановлюєте винятковий зв’язок з оточенням і людьми.

3-zhakryti-ochiОчі говорять правду, роти говорять тільки чутки

Часто кажуть, що чесним очам ніколи не потрібні субтитри, адже зовнішній вигляд є віддзеркаленням емоційного світу. Якщо ваші очі мають цю “чарівну” здатність, добре її використовуйте.

Слухайте, не засуджуючи, думайте, не здогадуючись, і дозвольте собі наблизитися до людини, яка говорить з вами, щоб зрозуміти її в повній мірі та з повагою.

  • Використовуйте свої очі, щоб отримати інформацію, а потім обирайте слова. Ніколи не використовуйте їх, щоб нашкодити комусь. Будьте чесними, але не порушуйте зв’язок.
  • Якщо ви зустрічаєте когось, хто не може витримати ваш погляд, тож, коли ви говорите з ними, вони не дивляться в очі, запитайте себе, чому так відбувається. Можливо, це відсутність довіри або сором’язливість, але дуже важливо, щоб люди дивилися на вас під час розмови.
  • У наших повсякденних стосунках часто виникають приводи для поширення чуток. Це роти, які говорять, не знаючи, поспішають усе життя, не знають про повагу та емоційний інтелект.

Не гнівайтесь, коли ви чуєте критику, це того не варто. Людина, яка заплющує очі й використовує тільки рот, ніколи не буде в змозі говорити правду про вас, тому що вона вас не знає.

Це ваш світ, ваша реальність, ваш спосіб мислення. Тож не витрачайте свій час на те, що того не варте.

Вас також можуть зацікавити