Для жінок: запобігання серцевих нападів

· Лютий 13, 2016
У жінок симптоми серцевих нападів інші, ніж у чоловіків, тому дуже важливо бути ознайомленими з цими ознаками для того, щоб за необхідності діяти швидко.

Зазвичай захворювання серця пов’язують з чоловіками, але останніми роками вони стали однією з основних причин смерті серед жінок. У цій статті ми розглянемо кілька способів, які зможуть допомогти жінкам запобігти серцевим нападам.

Серцеве здоров’я жінок

ginoce cerce1

Ви жінка? Як здоров’я вашого серця? Не забувайте про вік. Чим раніше ми починаємо піклуватися про цей життєво важливий орган, тим довше він буде продовжувати нам життя. Вам, напевно, цікаво, чому частота серцевих нападів у жінок зростає останнім часом і чому жінки більш вразливі до серцево-судинних проблем. Ми пояснимо:

  • Основні проблемистрес і занепокоєння: це легко зрозуміти. Жінки мають багато обов’язків: виховання дітей, роботу, догляд за людьми похилого віку… Часто жінки виконують обов’язки повний робочий день «на верхівці», тобто як керівники інших людей. Це може призвести до явища, що більше відоме як синдром “Розбитого серця” – проблеми, пов’язані зі стресом, який стає все більшим.
  • Симптоми серцевого нападу відрізняються у жінок і в чоловіків. Симптоми легше розпізнати у чоловіків: жорсткість (твердість) руки і задишка. У жінок, натомість, це не так зрозуміло. Ми почуваємо себе втомленими і відчуваємо деякі болі, які не здаються чимось серйозним, і навіть не думаємо, що це може бути серце.
  • Інший неймовірний факт – це те, що в останні роки жінки почали курити набагато більше, ніж чоловіки. Це дуже значний фактор ризику, який рано чи пізно може призвести до інфаркту або інсульту.

Дізнайтеся, як піклуватися про ваше серце:

  1. Навчіться контролювати стрес і тривогу
vidpocinok

Одна з основних причин серцевих нападів –  це стрес. Стрес, яким неможливо керувати. Майте це на увазі й починайте думати про ваші власні потреби. Очевидно, що є речі, якими ви не можете нехтувати: сім’я, робота, домашні обов’язки… але знайдіть 2 години щодня для ваших власних інтересів і захоплень.

Встановіть пріоритети, виховуйте почуття власної гідності, визначте межі для захисту ваших особистих кордонів … прислухайтеся до ваших емоцій, радійте життю, прокидаючись щодня з усмішкою. Ваше серце буде вдячне вам за знижений рівень кортизолу, гормону стресу.

2. Стежте за вагою, контролюючи те, що ви їсте

 

cervoni frukti

Інша важлива порада: уникайте збільшення ваги. Коли ми набираємо вагу, і наше тіло змушене нести зайвий жир, здоров’я страждає. Жир блокує артерії та вени, а це означає, що кров не може текти нормально. Також серце страждає через підвищений артеріальний тиск і рівень холестерину, перетворюючи серце в бомбу сповільненої дії, яка тільки й чекає моменту, щоб вибухнути.

Вилучіть жири й сіль зі свого раціону. Їжте свіжі фрукти, клітковину й зерна; пийте більше води й натуральних соків. Дослідження, проведене в Гарвардській школі громадської охорони здоров’я виявили, що дієта з червоних фруктів знижує проблеми з серцем майже на 30%.

Спробуйте купити фрукти: полуницю, чорницю, малину, сливи, смородину; вони всі дуже корисні й будуть поліпшувати ваше серцеве здоров’я.

3. Трішки легких вправ

progulanka

Ви не повинні відвідувати спортзал щодня, працювати сідничними м’язами тощо. Достатньо виконувати деякі прості аеробні вправи, щоб поліпшити здоров’я серця.

Дуже корисно вирушати на прогулянку щоранку, перш ніж стане занадто спекотно. Півгодини пішки не тільки покращує тонус м’язів серця, але й збільшує рухливість суглобів і підвищує рівень дофаміну в організмі. Це справді корисно і приємно.

4. Чи є у вас шкідлива звичка щодо тютюну?

ne paliti

Якщо ви курите, то зараз саме час кинути. Це буде корисно не тільки для вас і вашого здоров’я, але і для здоров’я ваших рідних і друзів. Майте на увазі, що рано чи пізно ваше здоров’я буде страждати, ви будете мати проблеми з диханням, ваші легені будуть хворі, і збільшиться ризик серцевого нападу або інсульту. Чи варто це того? Киньте курити просто зараз і насолоджуйтеся кращим життям.