Домашні засоби для запобігання неприємного запаху стоп

· Серпень 27, 2015

Запах стоп може розвиватися через низку причин, найбільш поширеними з яких є відсутність гігієни ніг і надмірне розмноження бактерій. Запах спітнілих ніг може приносити певні незручності, та все ж, за допомогою декількох ефективних домашніх засобів, ви зможете легко та успішно позбутися від нього. Ось кілька домашніх засобів для запобігання неприємного запаху стоп і надмірного потовиділення.

Які причини виникнення неприємного запаху ніг?

Основною причиною запаху стоп є піт. Піт, навіть коли він не пахне, створює середовище, яке сприяє розмноженню бактерій. Збільшення кількості бактерій відповідає за неприємний запах ніг. Носіння невідповідного взуття та/або шкарпеток (особливо із синтетичних тканин: поліестуру чи нейлону) і недостатнє пропускання повітря ще більше погіршує стан стоп.

Шкарпетки вбирають піт на стопах. Використання взуття без шкарпеток фактично збільшує виділення поту через безпосередній контакт взуття зі стопами і, таким чином, зростає активність бактерій, що викликають запах. Ноги з волоссям – це ще один фактор, який сприяє зростанню бактерій.

Запах стоп, або бромідроз, викликається бактеріями, які розмножуються на теплих і вологих стопах. Піт створює сприятливе середовище, в якому бактерії можуть розмножуватися. Підошви ніг містять незліченні потові залози, що виділяють піт, який складається з води, натрію, хлориду, жирів і кислот. Зростання кількості бактерій і зародження цих компонентів створює неприємний запах ніг.

Домашні засоби для спітнілих ніг

dohlyad-za-stopamy

Ось кілька ефективних домашніх засобів для боротьби із запахом ніг:

Бікарбонат натрію

Додайте трохи соди у посудину з водою і замочіть у цьому розчині стопи протягом десяти хвилин. Бікарбонат натрію збільшить кислотні властивості стоп і значно зменшить їх запах. Бікарбонат натрію створює несприятливе середовище, яке не буде сприяти росту бактерій, тим самим буде запобігати утворенню неприємних запахів.

Чорний чай

Воду із п’ятьма чайними пакетиками проваріть протягом 15 хвилин. Дайте воді остигнути і, коли вода стане теплою, занурте стопи у неї. Потім висушіть стопи і нанесіть на них спеціальний порошок для стоп.

Ефірна олія чайного дерева

Добре помийте стопи, висушіть їх, а потім застосуйте трохи ефірної олії чайного дерева на підошви стоп. Не застосовуйте тільки олію, потрібно змішати приблизно десять крапель олії чайного дерева з 10 мл зародків пшениці або мигдальної олії.

Запобігання запаху ніг

Ось деякі поради, які можуть допомогти запобігти запаху ніг:

  • Візьміть собі за правило мити стопи щодня, використовуючи антибактеріальне мило. Застосовуйте скраб для ніг один або два рази на тиждень для видалення загрубілої шкіри. Не забувайте про місця між пальцями ніг.
  • Висушуйте стопи відразу після душу.
  • Міняйте шкарпетки регулярно.
  • Уникайте носіння однієї пари взуття два дні поспіль.
  • Посипайте стопи спеціальним порошком між пальцями, щоб тримати стопи сухими і затримати ріст бактерій.