Емоційні переваги йоги

Липень 23, 2017
Крім того, що йога допомагає вам концентруватися і краще почуватися, вона дуже корисна для зниження безсоння та навіть розвитку нейродегенеративних захворювань.

Напевно, ви вже чули про деякі переваги, які ця вікова практика має для організму. Особливо це стосується її впливу на ваші м’язи, суглоби та серце. Проте ми мало знаємо про її психологічні переваги.

Тому в цій статті ми розповімо вам про емоційні переваги йоги.

Йога та ваші емоції

Основні переваги йоги можна підсумувати у трьох групах: тіло, душа та дух.

Без сумніву, це вікове мистецтво підвищує якість життя. Воно включає різні пози, мантри, дихальні вправи та медитацію.

Для багатьох йога є способом життя. Це спосіб знайти гармонію і внутрішній спокій.

Це передбачає погляд на внутрішнє Я, від’єднання від всього, що вас оточує, і пошук особистого сенсу.

Це тому, що вона поєднує дихання з рухом. Беззаперечно, ця практика змінює вас на краще.

Йогу використовують як профілактичну, лікувальну та реабілітаційну практику, тому що вона має здатність стимулювати різні тілесні функції. Серед них кровотік, оксигенація клітин та транспортування енергії.

Без сумніву, всі ці переваги пов’язані з поліпшенням психічного та емоційного здоров’я. Йога корисна не тільки для вашого тіла, але й для вашої душі.

Емоційні переваги йоги

Якщо ви шукаєте активність, яка дасть вам багато психологічних переваг, спробуйте йогу. Ось основні емоційні переваги цієї красивої давньої практики:

1. Дає спокій і безтурботність

Життя в містах сьогодні перетворює людей на нервових, стривожених та дратівливих істот.

Коли ви займаєтеся йогою, дихання допомагає вам розслабитися. Ви заспокоюєтеся та отримуєте змогу подивитися на речі під іншим кутом зору.

Ви вдосконалюєте свої почуття. Крім того, ви бачите те, що вас оточує. Тоді ви почуваєтеся більш спокійними щодо світу й оточення.

Правильно дихаючи, ви позбавитесь від почуттів гніву, стресу та тривоги. Зрештою, вона позбавляє всіх цих почуттів, які змушують вас почуватися погано. Це ті почуття, які не дозволяють вам жити в гармонії.

2. Знижує стрес

Слово “стрес”, яке всі так добре знають, виникло через наш інтенсивний ритм життя.

Ми швидко рухаємося. Ми пересуваємося туди-сюди з похмурим виразом на обличчі. Ми сперечаємося з людьми, яких навіть не знаємо. Ми постійно чуємо шум…

А потім ви йдете на заняття з йоги. Там здається, що світ цілком змінюється.

Практикуючи цей віковий метод, ви зменшуєте рівень кортизолу. Це гормон, який пов’язаний зі стресом.

Потрібно регулювати свою енергію у стресових ситуаціях. Зрештою, коли у вас високий рівень стресу, це погано для здоров’я.

3. Покращує самооцінку

Є небагато людей, які можуть сказати: “Я вірю в себе” або “Я вірю в свої здібності”.

Завдяки йозі ви можете покращити свою самооцінку та пізнати себе, не критикуючи. Ви також можете позбутися негативних думок, які обмежують вас, і наповнити голову позитивними ідеями, які дозволять вам розвиватися.

Без сумніву, це фантастичний інструмент для погляду з більшою ясністю. Йога також збільшує вашу життєву енергію. Йога навіть підвищує віру у власні здібності й допомагає приймати рішення.

4. Покращує якість сну

Мелатонін – гормон, який відповідає за регулярні цикли сну, а такий нейротрансмітер, як серотонін, регулює ваш настрій та апетит.

Обидва вони стають збалансованими, коли ви займаєтеся йогою. В результаті, ви можете спати краще щоночі.

Якщо у вас безсоння, забагато кошмарів або вам важко заснути, немає нічого кращого, ніж сеанс йоги.

Вночі ви будете спати як янгол. Вранці ви відчуєте себе повністю оновленим.

5. Підвищує інтелектуальні здібності

Ця східна практика покращує прийняття рішень та чітке мислення.

Крім того, вона покращує вашу концентрацію завдяки нерухомості поз і диханню.

Ця здатність може бути переведена в будь-яку поточну ситуацію на роботі, у навчанні тощо. Це допоможе вам уникнути відволікання та покращити пам’ять.

6. Покращує настрій

Щоденні проблеми, рахунки, транспорт, понаднормова робота… Все змінює те, як ви бачите світ. Сучасне суєтне життя перетворює вас у нещасну, сварливу людину.

Однак, коли ви практикуєте йогу, ви підвищуєте рівень серотоніну. Це допомагає запобігти депресії, тривозі та гніву. Це схоже на будь-які інші фізичні вправи.

7. Покращує стосунки з іншими людьми

Корисно увійти в рівновагу зі своїм розумом і тілом. Так ви можете добре спілкуватися з іншими людьми, дізнатися, що саме ви хочете, і просто бути щасливими.

З іншого боку, якщо ви не вибачаєте собі, шукаєте всі свої помилки та порівнюйте себе з усіма іншими, єдине, що ви отримаєте – це смуток і розчарування.

Йога може допомогти людям:

  • кинути палити
  • припинити пити алкоголь
  • припинити багато їсти
  • досягти своїх цілей
  • шукати добро в житті
  • бути впевненими в собі

8. Допомагає запобігти нейродегенеративним захворюванням

Йога, разом з медитацією, збільшує розміри структур, які відомі як теломери. Коли вони маленькі, вони викликають передчасне старіння, певні захворювання та передчасну смерть.

За 15 хвилин на день ви зможете збільшити ці структури. У результаті ви можете запобігти дегенеративним захворюванням, таким як хвороба Альцгеймера.

Вас також можуть зацікавити