Газовані напої: вороги зубів

Хоча газовані напої або газована вода дуже смачні, вони можуть бути руйнівним для здоров’я нашого організму. Вони також можуть нести із собою чимало стоматологічних ризиків, незважаючи на те, чи містять вони підсолоджувальні компоненти, чи ні.

Згідно з результатами нещодавнього дослідження, ці напої так само погано впливають на здоров’я зубів, як і деякі незаконні наркотики.

Чому газовані напої настільки небезпечні?

Ми скористаємося можливістю, щоб допомогти з’ясувати, чому газовані напої та інші продукти можуть бути настільки руйнівними, і чому ви повинні їх уникати, щоб зберегти зуби здоровими протягом тривалого періоду часу.

Дійсно, для того, щоб уникати частого споживання газованих напоїв, існує кілька дуже вагомих причин, про які вам не слід забувати, наприклад:

  • Газовані напої містять непомірну кількість цукру, а, як ми всі знаємо, цукор забезпечує організм великою кількістю калорій, але не містить жодних поживних речовин.
  • Споживання цих напоїв може спровокувати розвиток цукрового діабету II типу.
  • Вони можуть також викликати інші захворювання, серед яких депресія.
  • Вони призводять до зайвого жиру в області талії.
  • Вони збільшують рівень тригліцеридів і рівень холестерину.
  • Вони збільшують кров’яний тиск.

Всі ці проблеми, поряд з іншими, які залишилися непоміченими, пов’язані з надмірним споживанням цих напоїв.

А як бути з “легкими напоями” без цукру?

Хоча ці газовані напої не підсолоджені цукром, вони містять кислоти, як от лимонну кислоту й фосфорну кислоту, які можуть призвести до пошкодження поверхні зубів. Внаслідок цього виникають плями, порожнини та інші стоматологічні проблеми, які можуть виявитися дуже серйозними.

У недавніх дослідженнях, які були виконані та опубліковані фахівцями із загальної стоматології, було доведено, що надмірне споживання цих напоїв може подекуди впливати на здоров’я зубів, подібно до вживання деяких незаконних наркотиків, як от кокаїну, метамфетаміну і креку.

Одним із об’єктів дослідження стала жінка ледь за 30 років, яка пила газовану воду протягом приблизно п’яти років, внаслідок чого стан її зубів погіршився, як у запеклого споживача кокаїну.

Ця шкода може бути викликана кислотами, що містяться в цих напоях, які можуть змінюватися залежно від кількості та частоти, з якою їх споживають. Ви також повинні мати на увазі, що деякі спортивні напої також містять кислоти і можуть так само агресивно пошкодити зуби.

chystka-zubiv

Пам’ятайте, що здоров’я зубів є життєво важливим, а гарна посмішка є секретом гарного вигляду. Травлення починається в ротовій порожнині, ось чому ви повинні будь-що уникати звичок, які можуть вплинути на здоров’я порожнини рота.

Ви повинні виробити хороші звички, які покращують здоров’я зубів, наприклад, чистити зуби три або чотири рази на день, з використанням хорошої зубної щітки, якісної зубної пасти і засобу для ополіскування роту. Застосовуйте зубну нитку принаймні два рази на день. Відвідувати стоматолога слід раз на півроку.

Категорії: Корисні звички Теги:
Вас також можуть зацікавити