Іноді найкращий спосіб знайти себе – це заблукати

· Вересень 23, 2016
Розуму властиво блукати в довгих пошуках, щоб розставити на місця всі ідеї та думки й на трохи втекти від реальності, що оточує, і стати сильнішим.

Іноді найкращий спосіб знайти себе – це заблукати. Тобто звільнитися від певних зв’язків, задушливого оточення та тиску, які накопичують стрес і тривогу всередині вас.

Якщо людина заблукала, то не обов’язково зійшла зі свого життєвого шляху. Це не зовсім так. Більшою мірою, мова про те, щоб знайти себе знову, після того втратили. А губимося ми тому, що недостатньо піклуємося про власне життя.

Згідно з даними однієї цікавої статті, опублікованої в журналі Psychology Today” (“Сучасна психологія”) мозок потрібно регулярно відправляти на “канікули”.

Це цікавий підхід, який усі ми повинні застосовувати частіше.

Рецепт простий: відійдіть на крок назад від усього, що вас оточує, щоб отримати можливість відкрити щось нове. Так ви зможете пришвидшити події, які допоможуть зрозуміти про себе більше та розпізнати власну сутність.

Ви б наважилися на таке?

Сміливість загубитися і знайти себе знову

Бувають такі люди, які ніколи не губили себе, жодного разу в житті. І вірте чи ні, але це аж ніяк не здорово й не збагачує їх. Життєвий цикл ніколи не повинен набувати форми прямої лінії, яка веде просто до визначеної цілі, що задовольняє бажання людини.

Ми часто бродимо стежками, перехрестями, блукаємо або навіть йдемо не тим шляхом. Іноді можна потрапити в справжній лабіринт, аж доки раптом ви не знайдете з нього вихід у вигляді щастя, балансу та задоволеності.

Абсолютно нормально губити себе кілька разів, щоб знайти знову або зрозуміти, хто ви насправді.

Це дуже цінний урок. Не потрібно боятися змін, адже іноді вони можуть відчинити нові двері, за якими ви знайдете власну повноту та цілісність.

Більше зрілості – більше умиротвореності.

zhinka-u-vodi

Коли ваше теперішнє життя не дає вам бути собою

Кожна людина дуже добре розуміє свої цінності, межі, принципи, потреби та цілі.

Але іноді всі ці речі починають повільно руйнуватися, ніби скелі на березі океану, які розбиває бурхлива вода.

  • Після всього цього майже неможливо знайти себе колишніх, свою сутність. Те саме може трапитися і з вашою самооцінкою й особистістю.
  • Робота, сім’я та стосунки можуть певним чином засмічувати свідомість, створювати тиск, прямо чи опосередковано маніпулювати, аж доки повільно не зітруть вашу особистість.
  • Неймовірно важливо усвідомити внутрішню відмінність між тим, ким ви були й ким є, адже це, безумовно, єдиний шлях розплющити власні очі та зрозуміти, що такий стан речей буває дуже небезпечним.

Ніхто не може завжди робити все, що йому заманеться. В усіх нас є обов’язки, які потрібно виконувати, цілі та люди, про яких треба піклуватися.

Але золота середина полягає в тому, щоб віднайти баланс, і визнавати все, що вам подобається та приносить щастя.

doshch

Загубитися, щоб перезавантажитися

Є те, про що ніколи не варто забувати. Люди, які довго перебувають у стані стресу, страждають від підвищеної тривожності. Вони втрачають контроль над власним життям і падають у руки зовнішнього тиску, який може мати на них такий вплив:

  • зазвичай мозок не може довго витримувати занадто високий рівень стресу. Дія кортизолу та нейромедіаторів, таких як адреналін, може спричиняти провали у пам’яті та навіть відрив від певних моментів реальності;
  • наприклад, ви сідаєте в автобус, щоб їхати на роботу, а потім раптом ловите себе на думці, що не розумієте, як там опинилися. Це може тривати зовсім трохи або понад хвилину чи іноді навіть годинами. Утім саме так мозок намагається віднайти спокій;
  • ваш розум майже примушує вас сповільнити життєвий ритм і перезавантажитися.

Але перш ніж мозок обере травматичний спосіб вирішення ситуації, зітре вашу пам’ять або створить у ній провали, краще вжити профілактичних заходів і діяти собі на користь.

Здоровий спосіб перезавантажитися

Це аж ніяк не означає, що потрібно витратити всі гроші з гаманця, купити квиток на літак або йти туди, куди очі дивляться. Також не варто відмежовувати себе від людей навколо і закривати двері, які вже ніколи не зможете відчинити знову.

zhinka-u-richtsi

  • Для того, щоб загубитися, а потім знайти себе, потрібно бути до цього готовими, адже справа не в тому щоб тікати, а просто дати собі час на зцілення. Нормально мати квиток назад і використати його тоді, коли прийде час.
  • Люди, які хочуть “загубитися” на якийсь час, повинні пояснити ситуацію своїм близьким. Наприклад, сказати: “Я хочу провести вихідні на самоті, щоб розслабитися, обдумати все й прийняти рішення”.
  • Інші неодмінно вас зрозуміють, а ті, хто ні, то вже їхня проблема. Суть в тому, що треба поставити себе на перше місце. Усім потрібен час, щоб побути наодинці зі своїм “я”, про яке ми часто забуваємо та відкидаємо.

Ми втрачаємо себе, щоб стати сильнішими, взяти життя у власні руки, бути стійкішими та впевненішими.