Johnson & Johnson доведеться заплатити 417 мільйонів доларів, оскільки тальк спричиняє рак

· Лютий 9, 2018
Суд у Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія) постановив, що компанія знала про те, що тальк спричиняє рак, але приховувала цю інформацію від споживачів.

417 мільйонів доларів?! Це сума, яку компанії Johnson & Johnson доведеться заплатити 63-річній жінці. Єва Ечеверрія стверджувала, що тальк спричиняє рак, адже причиною її раку яєчників стало використання порошку тальку на інтимних ділянках.

Жінка пояснила, що їй було лише 11 років, коли вона почала використовувати порошок тальку виробництва Johnson & Johnson.

Проте 10 років тому, у 2007 році, їй діагностували рак яєчників. На жаль, на фінальній стадії.

Тому суд постановив, що компанія має заплатити 70 мільйонів доларів як компенсацію та ще 347 мільйонів доларів штрафних збитків.

Адвокат позивача Марк Робінсон заявив, що його влаштовує вирок. Він сказав, що компанія Johnson & Johnson приховувала цю справу багато років.

Приховані ризики

На свій захист Ева Ечеверрія навела дослідження, яке було проведено в 1982 році під керівництвом Даніеля У. Крамера.

Дослідник довів, що у жінок, які використовували порошок тальку на статевих органах, збільшився ризик раку яєчників на 92%.

Саме тоді Johnson & Johnson було запропоновано зазначити це на етикетці засобу, щоб попередити споживачів про можливі наслідки.

Однак компанія це проігнорувала.

Крім того, це не перша така скарга на компанію Johnson & Johnson, яка базується в Нью-Джерсі. За даними “Лос-Анджелес Таймс“, лише в Каліфорнії на неї було заведено 300 судових справ.

Без сумніву, це ніщо в порівнянні з понад 4500 по всій країні. На жаль, зараз є тисячі звернень від жінок, які стверджують, що у них розвинувся рак яєчників у результаті використання порошку тальку для усунення вагінального запаху.

Вам може бути цікаво прочитати про 4 домашні засоби від вагінальних виділень і запахів

Компанія вже втратила майже 300 мільйонів доларів у чотирьох із п’яти минулих випадків у Міссурі. Проте Johnson & Johnson планує подати апеляцію та продемонструвати якість та безпеку свого продукту.

Питання полягає в тому, чи справді безпечне використання порошку тальку?

Загальновідомо, що цей продукт пов’язаний з ризиком раку яєчників. Міжнародне агентство з досліджень раку перераховує використання порошку тальку на інтимних ділянках як “можливу причину раку”.

Зі свого боку, Британська благодійна організація підтримки раку яєчників «Ovacome» стверджує, що немає достатніх доказів того, що тальк спричиняє рак або підвищує ризик розвитку хвороби.

Якщо так, то статистична кількість збільшилася б і становила 1 випадок з 3 жінок.

Чи тальк спричиняє рак яєчників?

чому тальк спричиняє рак яєчників
Очевидно, це пов’язано з речовинами в його складі. Порошок тальку, також відомий як силікат магнію, – це мінерал, що містить азбест.

Він не тільки спричиняє серйозні респіраторні проблеми, але й канцерогенні ефекти, які досліджують з 1971 року. Тому є вимоги замінити його на кукурудзяний крохмаль.

Його використовують для немовлят із 70-х років. Проте є підозра, що дослідження недостатньо обґрунтоване, оскільки воно ґрунтується на кількості продукту, яку нібито використали люди, а вона неточна.

Є багато досліджень, які стверджують, що немає жодного зв’язку між порошком тальку і раком яєчників.

Це дуже схоже на дослідження курінням сигарет: чим більше ви курите, тим більший ризик раку легенів. Проте дослідники досі не знають, чи це стосується талькового порошку.

У будь-якому випадку ми рекомендуємо бути обережними! Вагінальний душ може подвоїти ризик раку яєчників.

Читайте також: Симптоми раку яєчників, які не варто ігнорувати

Як ви можете цьому запобігти?

порошок тальку і рак яєчників
Порошок тальку проходить огляд як косметичний продукт, тобто він не проходить вичерпної інспекції харчових продуктів та лікарських засобів.

На ринку сьогодні є мільйони косметичних засобів, які не є корисними для нашого здоров’я. У будь-якому випадку, завжди краще використовувати натуральні засоби з меншим вмістом токсинів.