Найгірший шторм – шторм у голові

Липень 25, 2017
Найгірший шторм - це не те, що насправді відбувається, а те, що ми відтворюємо в своїй голові. Йдеться не про саму ситуацію, а про те, як ви її інтерпретуєте.

Найгірший шторм часто може мучити наш розум. Це коли ми драматизуємо і посилюємо наші емоції.

Уявіть собі, що ви розійшлися з коханою людиною. Ви багато пережили. Ви вірили, що ваш світ розвалиться.

Однак як ви поглянете на цю ситуацію через кілька років? Ви помітите, що це було не так вже й погано, і ви сильно все перебільшили.

Це тому, що найгірший шторм – це не те, що насправді відбувається, а те, що ми відтворюємо у своїй голові.

Найгірший шторм, від якого ми намагаємося втекти

Чому так легко потрапити у таке замкнене коло? Чому ми завжди зрештою посилюємо те, що насправді відбувається, що змушує нас страждати набагато більше?

Відповідь проста. Ми схильні катувати себе і неправильно сприймати те, що з нами відбувається. Крім того, ми зосереджуємося на негативному ставленні до того, що станеться далі і що було раніше.

Отже, наші думки виходять з-під контролю, а найбільш негативні заполоняють голову.

У всьому цьому здебільшого винні наші емоції, тому що ми не знаємо, як правильно їх контролювати.

Замість того, щоб дати собі перерву або намагатися очистити свій розум, ми дозволяємо собі керуватися тим, що відчуваємо, і покладаємося на уяву.

Розгляньмо приклад, який ми навели на початку.

Уявіть, що ви знову пережили розрив. У цій ситуації можливо, що ви можете катувати себе питаннями, чому стосунки закінчилися.

Ваш розум може зосередитись на тому, щоб думати про те, чи партнер обманював вас і чи були стосунки справжніми, а також відчувати страх перед майбутнім.

Ви будете так сильно переживати цей момент, що будете боятися залишитися без партнера. Вам буде страшно жити далі без цієї людини.

Однак пам’ятайте, що рано чи пізно всі ці думки зникнуть, і все, про що ви думали, стане далеким спогадом.

Дивіться на реальність

Почуття та емоції змушують нас не бачити реальність такою, як вона є. Інакше кажучи, ми ховаємо реальність за своїми думками, страхами, сумнівами та ідеями.

Проте з плином часу все змінюється. Це дає нам змогу з іншої точки зору побачити, що сталося. На цей момент ми вже не бентежимося і не сумуємо. Роздратування і гнів не поглинають нас і ми можемо чітко бачити світ.

Це те, що нам було потрібно в той час. Попри це, ми вирішили втратити контроль і мучитися, щоб страждати більше.

Життя не закінчується. Ми думаємо навпаки, коли виникає негатив, ми тримаємось за нього, ловимо його.

Цілком звичним стало самовиснаження. Ось що роблять погані емоції. Не приймати та не випускати їх означає труїти себе.

Важливо контролювати свої думки

Люди часто переймаються тим, що відбувається у них в голові. Проте контроль над думками та усвідомлення того, як їх відпустити, допоможе вам віднайти впевненість в собі та побачити рішення в розпалі хаосу.

Зробімо візуалізацію.

Уявіть собі, що найгірший шторм усередині вашої голови має вигляд дуже засміченої кімнати. Ви не прибираєте її, а лише переставляєте речі з одного місця на інше. Зрештою, переміщення речей туди-сюди лише погіршує хаос.

Яке рішення? Ви повинні почати помалу все організовувати. Покладіть все на своє місце.

Це буде важко. Ми навіть можемо зрозуміти, що є деякі зайві речі. То як їх викинути?

Ця проста та практична вправа на візуалізацію допоможе привести до ладу всі ті лячні думки, які блукають у вашій голові.

Це складно, але з часом ви отримаєте хороші результати.

Очистіть свій розум, розплющте свої очі та побачте реальність такою, як вона є, не додаючи нічого зайвого. Не створюйте шторм власною уявою.

Вас також можуть зацікавити