Найкращі продукти, що допоможуть подолати відчуття занепокоєння

Червень 27, 2015

Подолання відчуття тривоги без приймання ліків, завжди вносить деякі зміни у життя людини, в тому числі й дієтичні. Деякі продукти допомагають вилікувати занепокоєння, а інші навпаки сприяють наростанню цього відчуття, це означає, що при виборі відповідних продуктів, можна різко зменшити відчуття тривоги, яку людина переживає. Можливо, це навіть, поліпшить ваш настрій. У цій статті ми збираємось розглянути деякі найкращі продукти, що допоможуть усунути занепокоєння. 

Продукти, яких слід уникати

Деякі продукти допомагають заспокоїтись, але переконатись, що продукти, які ви їсте, не сприяють посиленню відчуття тривожності, – теж дуже важлива справа. Наведемо кілька прикладів таких продуктів харчування: це смажені продукти, вуглеводи з високим глікемічним індексом,  рафінований цукор та алкогольні напої.

Інші продукти залежать від кількості занепокоєння, яке ви відчуваєте. Якщо вас охоплює відчуття паніки, вам, можливо, краще буде уникнути кави, тому що кава може збільшити частоту серцевих скорочень і розпочати атаку тривоги. Але якщо у вас є більш загальне відчуття занепокоєння, то кава може бути для вас, по-справжньому корисною. Багато людей вважають, що кофеїн (звичайно, у малих дозах), може дійсно допомогти зменшити стрес та поліпшити настрій. Таким чином, для деяких, кава може стати союзником у заспокоєнні тривоги, в той час як для інших – навпаки.

Сім продуктів, які можуть вилікувати занепокоєння

Цільні зерна

Люди, які вживають клейковину отримують своєрідну вигоду від продуктів з цільного зерна, таких як цільні макаронні вироби та хліб. Дослідження показали, що справжні цільні зерна (“Цілісні продукти”, як і раніше містять деякі оброблені інгредієнти) можуть забезпечити ряд переваг для осіб з відчуттям неспокою.

  • Цільні зерна багаті магнієм. Дефіцит магнію може викликати відчуття занепокоєння.
  • Цільні зерна містять речовину – триптофан, який перетворюється на серотонін, що виступає заспокійливим для нейромедіатора.
  • Цільні зерна створюють здорову енергію одночасно зменшуючи відчуття голоду, а також відіграють важливу роль у зниженні відчуття тривоги. 

Цілісні продукти можуть потужно впливати на почуття занепокоєння і вони містять поживні речовини, які були видалені із сучасних дієт.

Морські водорості

morski_vodorosti

 

Водорості містять в собі багато з тих переваг, що й цільні зерна. Вони багаті на поживні речовини, а також, мають високий вміст магнію. Водорості, здається, теж мають високий вміст триптофану. Водорості є прекрасною альтернативою цільному зерну для людей, які чутливі до клейковини.

Чорниця

Більш смачні плоди – це чорниця. Велика кількість людей вважають її супер-їжею. Вона багата вітамінами та фітонутрієнтами (рослинні поживні речовини), з різними антиоксидантами, які вважаються дуже корисними для зняття стресу. Багато експертів вважають, що персики теж підпадають під цю категорію, оскільки, вони містять поживні речовини, які можуть сприяти заспокійливій дії на організм. 

Ягоди асаї

Власне кажучи, асаї – це іще одна нова супер-їжа. Нещодавно преса приділила їй значну увагу. Ці ягоди не зменшують вагу, як стверджувала велика кількість людей. Але ягоди асаї, так само, як і чорниця,  дуже багаті на фітонутрієнти та вони містять корисні для організму антиоксиданти. 

Мигдаль

mugdal

 

Горіхи мигдалю дуже недооцінюють. Вони містять цинк, який є живильною речовиною для підтримки збалансованого емоційного стану, вони мають залізо та здорові жири. Здорові жири є важливою частиною збалансованої дієти. Як відомо, низький рівень заліза викликає мозкову втому. А це в свою чергу може призвести до неспокою та браку енергії.

Шоколад

Чорний шоколад, а особливо чистий шоколад без додавання цукру чи молока, – також дуже корисна та смачна їжа для людей, що живуть з відчуттям тривоги та стресу. Шоколад знижує рівень кортизолу, гормону стресу, який як раз і викликає симптоми тривоги. Він також поліпшує настрій.

Корінь маку

korin_maky

 

Корінь маку сто відсотково не дуже популярний у супермаркетах. Але ви можете додавати порошок із коріння маку у свої продукти харчування та напої, які знаходяться у найрізноманітніших магазинах здорової їжі. Цей корінь, як відомо, має більше фітонутрієнтів, таких як магній та залізо, ніж будь-які інші види фруктів чи овочів. Ці дві поживні речовини, мають дуже важливе значення для контролю тривоги. Його також часто використовують для підтримання рівню стійкості та здорової енергії.

Інші продукти для занепокоєння та стресу

Здорове харчування є одним з найкращих способів управління занепокоєнням та стресом. Насправді, одна з кращих речей, яку б ви могли додати до свого раціону – це більша кількість води. Багатьма дослідженнями було встановлено, що зневоднення впливає принаймні на 25% осіб з постійним відчуттям стресу. Зневоднення, також, викликає більше занепокоєння.

Щодо продуктів харчування, будь-яка їжа з вітаміном В12 (магнієм та іншими вітамінами групи В), цинком та антиоксидантами, також може бути корисною при боротьбі зі стресом. Існують трав’яні добавки, такі як кава та пасифлора, вони теж дуже корисні при занепокоєнні.

Управління тривогою разом з вашою дієтою

Усі вищевказані продукти – корисні для лікування відчуття тривоги. Вони забезпечують організм вітамінами та поживними речовинами, які в свою чергу, заспокоюють розум і тіло, в той час як збільшення енергії тримає вас в гарному настрої. Об’єднайте ці продукти зі збалансованою дієтою, уникайте смажених продуктів, щоб зменшити їхню шкідливу дію. Ви повинні відчути помітну різницю у вашому рівні тривожності.

Важливо пам’ятати, що навіть сьогодні, розуміння тривожності – у руках кожного. Ось чому важливо прислухатись до себе, а якщо відчуття занепокоєння перешкоджає вашій повсякденній діяльності або змінює ритм життя, необхідно звернутись по допомогу до фахівця.

 

 

Вас також можуть зацікавити