Натуральні засоби для лікування дивертикуліту

· Червень 25, 2018
Дивертикуліт - це дуже серйозне захворювання, яке не варто ігнорувати. Якщо ви не хочете вдаватися до хірургічного втручання для лікування дивертикуліту, рекомендуємо дотримуватися принципів правильного харчування, вживати збагачені клітковиною продукти та пити багато чистої води.

Чи доводилося вам раніше чути про натуральні методи лікування дивертикуліту?

Безсумнівно, здоров’я людини є неймовірно важливим, тому необхідно завжди піклуватися про нього та своєчасно вживати всіх можливих заходів для профілактики різноманітних захворювань.

Якщо ви хочете покращити якість життя та уникнути проблем зі здоров’ям, радимо переглянути свій звичний стиль життя та взяти на озброєння якомога більше корисних звичок.

Коли йдеться про здоров’я, не можна поводитися легковажно. Потрібно приділяти багато уваги навіть найдрібнішим деталям, а отже при появі перших тривожних симптомів необхідно одразу звертатися до лікаря.

Одним із найнебезпечніших внутрішніх розладів, які не можна ігнорувати, є дивертикуліт.

Це небезпечне захворювання спочатку вражає товсту кишку, а потім й інші внутрішні органи. Якщо вчасно не звернутися до лікаря та не зайнятися лікуванням цієї хвороби, дивертикуліт може набути хронічного характеру та навіть призвести до летальних наслідків.

Саме з цих міркувань ми рекомендуємо переглянути свій раціон та додати до нього корисні харчові продукти, які перешкодять розвитку дивертикуліту.

Ефективні методи лікування дивертикуліту

лікування дивертикуліту природними методами

Всі методи лікування дивертикуліту об’єднані однією метою, а саме: вони покликані не дозволити дивертикулам (мішечкам, що утворюються під час дивертикуліту) завдати шкоди організму. Зверніть увагу, що при підозрі на дивертикуліт не варто займатися самолікуванням, краще одразу звернутися за порадою до спеціаліста.

Дуже важливою складовою лікування дивертикуліту є різноманітний та збалансований раціон. Якщо ви хочете запобігти дивертикуліту, рекомендуємо вживати продукти з високим вмістом клітковини. До того ж, з метою профілактики цього захворювання потрібно регулярно вживати свіжі овочі та фрукти, а також крупи.

Зверніть увагу, що збільшувати кількість клітковини у меню потрібно поступово, щоб організм встиг адаптуватися до змін у раціоні. Таким чином ви зможете запобігти будь-яким розладам травлення. На перших стадіях дивертикуліту люди часто страждають через сильний біль у животі, а збагачений клітковиною раціон допоможе запобігти розвитку цих проблем.

Одними з найефективніших продуктів для лікування дивертикуліту є капуста та броколі. Окрім різних видів капусти спеціалісти рекомендують включити до раціону картоплю, яблука та хліб із пшеничного борошна.

Рецепт корисної страви для лікування дивертикуліту

рецепт від дивертикуліту

Для профілактики та лікування дивертикуліту на перших стадіях ми рекомендуємо регулярно вживати цю неймовірно смачну та корисну страву на основі сочевиці та грибів. Для її приготування вам знадобляться такі продукти:

Інгредієнти:

  • 1 1/2 склянки сочевиці (350 г)
  • 2 склянки грибів (450 г)
  • 1 головка часнику
  • 4 столові ложки оливкової олії (60 г)
  • 1 чайна ложка борошна (3 г)
  • 1 велика цибулина

Спосіб приготування:

  • Відваріть сочевицю до готовності.
  • У невеликій каструлі з товстим дном розігрійте оливкову олію та додайте до неї дрібно пошатковані гриби.
  • Наріжте цибулю дрібними кубиками та додайте її до грибів. Опісля додайте відварену сочевицю та дрібно нарізаний часник. Ретельно перемішайте суміш.
  • Протушкуйте страву впродовж кількох хвилин, після чого зніміть її з вогню.

Зверніть увагу: якщо симптоми захворювання погіршаться, не варто покладатися виключно на корисні продукти. Не панікуйте, якщо замість очікуваного полегшення у вас з’являться неприємні симптоми, а саме здуття живота та важкість у шлунку. Щойно ви припините вживати цю страву, дискомфорт та біль зникнуть.

Ретельно добирайте продукти до свого раціону, і за потреби дотримуйтеся суворої дієти.

Існує ще одна корисна звичка, яку потрібно взяти на озброєння для покращення самопочуття та лікування дивертикуліту: пийте багато води! Повірте, підтримувати водний баланс в організмі дуже важливо, тож не забувайте часто пити звичайну чисту воду.

Не відмовляйтеся від вітамінних добавок та призначених лікарем препаратів

препарати для лікування дивертикуліту

Якщо під час обстеження лікар виявить у вашому організмі дефіцит клітковини, він може призначити спеціальні вітамінні добавки, що містять цю незамінну для організму речовину. Зазвичай лікарі призначають по три пігулки на день, адже саме ця кількість забезпечує добову норму клітковини, яка становить приблизно 10 г.

Не відмовляйтеся від допомоги лікаря

допомога лікаря для лікування дивертикуліту

Якщо самопочуття та здоров’я погіршуються, варто вдатися до інших, більш ефективних методів лікування дивертикуліту.

Зверніть увагу, що одним з основних симптомів цього захворювання є кровотеча. Звісно, іноді кровотеча може зникати так само раптово, як і з’являється, без додаткового лікування. Втім, у разі регулярної кровотечі з прямої кишки необхідно одразу звернутися до лікаря. Спеціаліст зможе встановити причину кровотечі за допомогою колоноскопії або комп’ютерної томографії.

Якщо неприємні симптоми захворювання не зникнуть, залишається тільки один вихід – хірургічне втручання, а саме резекція товстої кишки. За допомогою цієї простої операції можна усунути більшу частину ураженого органу та залишити здорову частину товстої кишки.

Дивертикуліт супроводжується багатьма неприємними симптомами, проте однією з найпроблемніших ознак цього захворювання, яке потребує нагального лікування, є перитоніт.

Цей стан потребує негайного хірургічного втручання. Якщо проігнорувати цей синдром та не зайнятися вчасно його лікуванням, це може призвести до летальних наслідків.

Зверніть увагу: якщо у пацієнта відбувається прорив у цій ділянці, без хірургічного втручання також не обійтися.

Дуже часто дивертикуліт супроводжується неприємними гнійними наривами. Якщо вам не вдається позбутися наривів за допомогою спеціальних медикаментів, зверніться за допомогою до лікаря. Спеціаліст допоможе вирішити проблему без ризику та ускладнень для здоров’я.

На жаль, хворі на дивертикуліт часто страждають через закупорення кишківника, яке призводить до появи дискомфорту та больових відчуттів.

Утім, не варто одразу лягати на операційний стіл. Хірургічне втручання може знадобитися тільки у випадку повного блокування кишківника. При частковому блокуванні спочатку краще спробувати медикаментозну терапію.