Науковий погляд на людей, які насолоджуються самотністю

· Січень 30, 2018
Хоча це може здатися суперечливим, люди, які насолоджуються самотністю, зазвичай краще усвідомлюють свої потреби. Вони також знають страхи і занепокоєння людей, які їх оточують.

Самотність, яку вибирають, якою керують і яка дає насолоду, покращує здоров’я та самопочуття людини. Не дивно, що багато людей насолоджуються самотністю.

Є люди, які бачать її в поганому світлі, оскільки вона суперечить нашим соціальним засадам та природному зв’язку, який настільки притаманний людським істотам. Однак ми не можемо забувати про те, що людям корисно бути на самоті.

Самотність лише допомагає нам підтримувати зв’язок із нашим внутрішнім світом, думками та емоціями. Це допомагає нам набагато краще сприймати стрес і тривогу, викликану різними ситуаціями. У результаті, самотність зміцнює особистість.

Науковці дослідили характеристики людей, які насолоджуються самотністю.

Здорова й корисна самотність – це те, що працює як “момент відключення”. Це не означає втекти або уникати людей. Також не йдеться про нехтування важливими зв’язками.

Час від часу корисно огортати себе оболонкою. Крім того, це позитивно впливає на ваше здоров’я.

Сьогодні ми хочемо розповісти вам, що каже про це наука.

Люди насолоджуються самотністю для досягнення особистої цілісності

як насолоджуватися самотністю
Книга Аннелі Руфус “Вечірка для одного”: маніфест одинака», розповідає нам, що майже 25% населення мають цю рису. Ці люди люблять бути наодинці й справді насолоджуються своєю власною компанією.

“Самотність іноді є найкращим товариством, а за коротким усамітненням йде солодке повернення” (Джон Мілтон)

Однак саме суспільство завжди називало таких людей різними словами. Ці прикметники здебільшого є досить негативними: антисоціальні, невдахи, елітарні або навіть егоїстичні…

Ці люди зазвичай невпевнені в собі. Це тому, що вони можуть взяти тижневу відпустку і відключитися від усього й усіх.

Крім того, на людину, яка не має партнера й каже: “Я щасливий і так”, дивляться із занепокоєнням.

Як хтось може бути щасливим, якщо не поділяє своє життя з кимось ще?

Яка користь із того, коли один розум не обмінюється ідеями з іншим? Чи є радість, коли хтось вибирає мовчання замість розмов? Чи можна тримати емоції при собі, а не ділитися ліжком або їжею з кимось?

Як правило, це найбільш поширені сумніви, які мають протилежні люди. Вони бачать життя через лінзу екстраверсії, яким потрібен постійний соціальний стимул. Вони завжди шукають компанію та підтримку інших.

Не пропустіть: Встановлюйте захист та оточуйте себе людьми, які роблять вас щасливими

Проте наука говорить дещо інше.

Люди, які насолоджуються самотністю, не втікають від світу

Лікар Бірк Хагемейє з колегами з університету Єни, Тюрингія (Німеччина) розробив шкалу, яка вимірює рівень соціальної активності, зв’язку з іншими та прагнення самотності.

Як ми вже зазначали, самотність може мати різні аспекти.

  • Наприклад, невротичні люди шукають самотності лише через необхідність, оскільки не вміють спілкуватися. Вони також не знають, як сприймати навколишнє середовище, інших людей чи стимули.
  • На іншому кінці спектра є люди, які насолоджуються певними моментами самотності. Однак вони не втікають від нікого й нічого. Вони просто хочуть побути наодинці та проаналізувати власні думки.

Отже, “Азбука соціальних бажань” дала змогу дещо глибше зрозуміти цю властивість, показавши людям, що:

  • Ті, хто любить проводити час наодинці, краще регулюють свій настрій. Крім того, у них менше “вибухів” поганих настроїв, дискомфорту, розчарувань тощо…
  • Люди, які насолоджуються самотністю, зазвичай мають більш відкритий розум. Вони більш оригінальні, цікаві та креативні.
  • Як не дивно, вони досить приємні. Вони контактні й зазвичай демонструють більше співчуття.
  • Заглиблюючись в особистий всесвіт, вони знають, як краще визнати зовнішні потреби, страхи та проблеми.
  • Інший аспект, який виділяється на цій шкалі, полягає в тому, що самотність дає їм змогу більше вивчити свою особистість. Вони можуть краще визначити та прийняти свою інтроверсію.
як насолоджуються самотністю

  • Також встановлено, що такий вид інтроверсії взагалі не пов’язаний із боязкістю.
  • З іншого боку, екстраверти зазвичай відчувають страх або очевидний дискомфорт на самоті. Вони відчувають загрозу. Крім того, вони вважають себе “розбитими”, якщо поруч немає партнерів, друзів тощо…
  • Ще одна цікава деталь полягає в тому, що люди, які почуваються вільно на самоті, краще керують своїм стресом та тривогами.

Проте ви можете поставити питання: які негативні аспекти приховує самотність? Як показує “Азбука соціальних бажань”, ці люди, як правило, відчувають, що їх не розуміють.

Вони добре себе сприймають. Крім того, вони мають хорошу самооцінку. Проте, коли вони думають про те, як їх сприймають інші, вони майже завжди бачать себе “білими воронами”.

Вам буде цікаво дізнатися Як можна виправити проблеми з самооцінкою

Загалом у кожного є своя особистість. Жодна індивідуальність не краща за іншу. Незалежно від того, ви соціально активна людина чи самітник, варто дізнатися, як стати кращими та як прийняти себе.