Не можете спати? Уникайте цих 9 факторів

Більшість людей знають, що спокійний сон має важливе значення для доброго здоров’я, як фізичного, так і емоційного. Сон дозволяє нам відпочити і розслабитися після денних турбот, він відновлює нашу енергію на наступний день і є необхідним для належної роботи всього організму.

Сьогодні напружений спосіб життя, сучасні технології і багато інших чинників суттєво впливають на якість сну, що призводить до різноманітних проблем зі здоров’ям.

Багато факторів можуть впливати на наш сон. Якщо ви не можете спати, причиною цього можуть бути деякі з ваших звичок. У цій статті ми розповімо про 9 чинників, які ви повинні уникати перед сном для гарного відпочинку.

Алкогольні напої

Alkohol

Вживання алкоголю може викликати відчуття сонливості, але щойно ваш організм починає засвоювати алкоголь, він значно зменшує кількість часу у фазі швидкого сну, під час якої організм відновлюється.

Це порушення циклу сну залишає почуття втоми і не дає вам зосередитися наступного дня. Крім того, алкоголь є сечогінним засобом, який змусить вас прокинутися посередині ночі, щоб сходити в туалет.

Електронні пристрої

Багато досліджень показали, що світло від електронних пристроїв впливає на якість сну. Світло від стільникового телефону, планшета, комп’ютера і навіть телевізора може перервати сон, оскільки воно перешкоджає виробленню мелатоніну – гормону сну.

Фахівці рекомендують прибрати ці пристрої зі спальні і намагатися їх не використовувати принаймні за годину до сну.

Лікарські препарати

liky

Ковтання деяких ліків перед сном також може впливати на якість вашого сну. Зверніться до лікаря і запитайте, чи є альтернативи лікам перед сном.

Наприклад, антидепресанти можуть впливати на сон в обох напрямках. Снодійне може викликати звикання, і це також вплине на ваш сон. Знеболювальні засоби можуть викликати розлад шлунка і порушити сон.

Гостра і жирна їжа

Споживання гострої або жирної їжі перед сном може змінити ваш сон, адже воно викликає кислотний рефлюкс та інші проблеми зі шлунком. З цієї причини фахівці рекомендують уникати цих продуктів у вечірній час.

Замість цього зробіть вибір на користь легкої їжі, принаймні за дві години перед сном, щоб дати організму час її перетравити.

Кава чи чай

Кава і чай діють на організм як стимулятори, і ви не зможете заснути, якщо споживатимете їх у вечірні години. Ці два напої мають сечогінні властивості, що може перервати сон, тому що у вас виникне потреба відвідати ванну кімнату. І чай, і кава містять кофеїн, який може не давати вам спати вночі.

Сигарети

sygareta

Хоча курці стверджують, що вони відчувають себе більш розслабленими після паління, нікотин в сигаретах є потужним стимулятором, який може погіршити безсоння. Це стосується всіх видів сигарет, трубок та будь-чого, що містить нікотин.

Інтенсивні тренування

Вечір здається багатьом людям найкращим часом для фізичних вправ. Для деяких людей це єдина нагода зайнятися спортом і фізичними вправами. Тим не менш, якщо вправи дійсно інтенсивні, це може змінити якість вашого сну.

Розмови про проблеми

Якщо у вас виникли проблеми або ваш родич чи друг переживає важкі часи, краще поговорити про це зранку після гарного нічного відпочинку. Обговорення особистих проблем і стресових ситуацій перед сном може не дати вам заснути. Стрес і надмірна стимуляція перед сном може викликати уповільнене порушення сну, інакше відоме як парасомнія.

Робота допізна

robota-do-pizna
Іноді у нас немає іншого вибору, окрім як працювати понаднормово, щоб виконати наші зобов’язання. Тим не менш, це не повинно стати звичкою, адже це може викликати проблеми зі сном, неспокій, нервування і проблеми з концентрацією уваги. 

Категорії: Корисні звички Теги:
Вас також можуть зацікавити