Низькокалорійні напої можуть призвести до набирання ваги

· Березень 12, 2016

Отже, важливо мати на увазі декілька аспектів. Якщо ви дійсно не хочете набрати вагу, то краще не споживати жодних безалкогольних напоїв, а також тих безалкогольних напоїв, які вважають “низькокалорійними”, тому що замість того, щоб допомогти нам уникнути накопичення жирів в організмі, відбувається якраз навпаки: вони збільшують обсяг талії. Дізнайтеся про це більш докладно з цієї статті.

Низькокалорійні напої насправді не є такими

negatyvni-naslidky-koly
Нещодавнє дослідження, проведене в Університеті штату Техас, довело те, про що певною мірою ми вже здогадувалися: низькокалорійні безалкогольні напої не дуже відрізняються від тих, які вважають звичайними. Крім того, вони становлять навіть більшу небезпеку, оскільки було виявлено, що вони викликають збільшення жиру в черевній порожнині і на талії.

Дослідження проводили протягом дев’яти років і в ході експерименту було проаналізовано звички близько 900 людей з США, Мексики і Європи. Для досягнення цієї мети піддослідних розділили на три групи:

  • Люди, які час від часу споживали низькокалорійні безалкогольні напої (1-3 склянки на тиждень).
  • Люди, які регулярно пили легкі безалкогольні напої (5 пляшок або більше щотижня).
  • Люди, які ніколи не пили безалкогольних напоїв.

І які результати? Факти були досить несподіваними. Наприклад, люди, які споживали 2-3 склянки легких безалкогольних напоїв щотижня показали збільшення талії на 2,54 і 5 см. Ті, хто споживав ці напої регулярно, мали збільшення в середньому близько 7,62 см або більше.

У людей, які ніколи не споживали безалкогольних напоїв, збільшення ваги не спостерігалося, тому що вони прагнули вести здоровий спосіб життя, що не передбачає споживання цукру та безалкогольних напоїв, навіть тих, які вважаються низькокалорійними.

Який висновок можна зробити з цих фактів?

  • Легкі безалкогольні напої все ж мають багато калорій.
  • Керівник цього дослідження Шарон Фаулер продемонстрував, що легкі безалкогольні напої (газовані) безпосередньо пов’язані з серйозними захворюваннями, такими як цукровий діабет, інфаркт міокарда і, звичайно ж, ожиріння.
  • Очевидно, що спосіб життя людини є вирішальним фактором. Якщо хтось п’є легкі безалкогольні напої тільки інколи (2 банки на місяць), то нічого поганого, ймовірно, не трапиться, особливо якщо ця людина веде активний спосіб життя і рідко споживає жири та цукор.
  • З іншого боку, ризикують ті, хто п’є мінімум 4 пляшки щотижня (або більше), веде малорухливий спосіб життя і не має збалансованого харчування. З плином часу вони страждатимуть на збільшення жиру в черевній порожнині, що, як ви вже знаєте, є прямим ризиком для здоров’я.

Інші небезпеки низькокалорійних безалкогольних напоїв

Підсолоджувачі

energetyc
Легкі напої містять дуже високу дозу підсолоджувачів. Якщо споживати їх регулярно, ми поступово втрачатимемо змогу сприймати природні підсолоджувачі, наприклад, ті, що містяться в багатьох фруктах.

Підвищений ризик розвитку цукрового діабету 2 типу

Якщо ви зазвичай випиваєте одну пляшку низькокалорійного безалкогольного напою щодня, ви маєте знати, що матимете на 36% більшу ймовірність появи цукрового діабету 2 типу. Згідно з результатами дослідження, проведеного в Університеті штату Міннесота (США), цей такі напої підвищують поганий холестерин і, як відомо, збільшують жир, який схильний накопичуватися в області талії.

Не мають жодної поживної цінності

Безалкогольні напої мають дуже приємний смак, який легко впізнати. Вони прекрасно освіжають влітку, їх часто п’ють за сімейними вечерями або насолоджуються ними з в компанії друзів на вихідних. Однак вони не живлять організм, не містять вітамінів та жодних корисних речовин. Вони є стимуляторами, які змінюють багато основних функцій і замість того, щоб тамувати спрагу, насправді посилюють її.

І пам’ятайте, заміна звичайних безалкогольних напоїв “низькокалорійними” не покращить ситуацію.

Можуть викликати головний біль

Якщо ви часто страждаєте на мігрень або головний біль, вам слід уникати будь-яких газованих напоїв, чи то звичайних, чи то “легких”.

Можуть пошкодити зуби

zuby-Rupert-Taylor-Price-500x334
Цей факт дуже важливий. Згідно з даними дослідження, опублікованого в журналі “General Dentistry“, безалкогольні напої прискорюють ерозію зубів і послаблюють емаль. Це все через лимонну кислоту, яка міститься в їхньому складі. І якщо ви з сьогоднішнього дня уникатимете таких напоїв, ваша посмішка буде чудовою.

Можуть пошкодити кістки

Якщо ви жінка і ви почали відчувати проблеми з кістками, треба припинити пити газовані напої, починаючи з сьогоднішнього дня. Легкі прохолодні напої такожпризводять до зношення кісткової маси і втрати щільності кісткової тканини, перш за все в стегнах.

Вони можуть пошкодити серце

yak-perezhyty-infarkt
Як безалкогольні напої можуть пошкодити серце? Ризик серцевих проблем очевидний, оскільки такі напої збільшують поганий рівень холестерину і викликають гіпертонію.

Тож пам’ятайте, що безалкогольні напої шкідливі для здоров’я і ​​ніколи не дозволяйте собі бути обдуреними так званими перевагами легких безалкогольних напоїв: вони не лише не корисні, але й становлять неабиякий ризик.