Обережно! 5 помилок, які спричиняють безсоння

· Липень 6, 2016
Не перевіряйте електронну пошту або телефон перед сном, а краще прочитайте хорошу книгу чи журнал, щоб не стимулювати роботу мозку занадто сильно.

Скільки разів на місяць у вас виникають проблеми зі сном? Безсоння ніяк не минає? Брак сну впливає на щоденне нормальне життя? Якщо так, настав час діяти.

Глибокий та спокійний сон покращує якість життя та дає людині енергію, яка їй знадобиться протягом дня. Утім іноді можна просто наробити помилок, які ми самі не усвідомлюємо, однак вони збуджують тіло та мозок і, як наслідок, людина не може добре відпочити вночі.

У цій статті ми запрошуємо вас дізнатися про деякі шкідливі звички, які можуть спричинити безсоння. Не пропустіть цю цікаву інформацію!

1. Я мушу заснути, я мушу заснути…

2-bezsonnia

Це дуже поширене явище і те, на що варто звернути увагу. Спочатку дамо невеличкий приклад, щоб стало зрозуміло, що ми маємо на увазі: ви приходите додому з роботи пізно після того, як переробили безліч усього за день. Тільки коли всі справи вирішено, ви усвідомлюєте, що вже дуже пізно.

З останніх сил залазите в ліжко, заплющуєте очі та кажете собі: “Я мушу заснути зараз” або “Я хочу добре відпочити, щоб справитися із завтрашнім днем”. Знаєте, що стається кожного разу, коли людина робить це? Вона потім годинами крутиться без сну.

Мозок має бути здатним “відімкнутися” та розслабитися щонайменше за дві години до сну. Коли ви зосереджуєтеся на чомусь одному, це може підвищити рівень стресу, не даючи організму розслабитися.

Яке рішення? Намагайтеся не робити нічого такого, що змушує хвилюватися, перед сном. Закінчіть домашню роботу за дві години до того, як лягати в ліжко, а потім прочитайте хорошу книгу, щоб відволіктися. Сон прийде сам по собі.

2. Безладні графіки можуть викликати безсоння

3-perepratsiuvalas'

Організму потрібен ритм і звички, щоб регулювати базові потреби, як-от споживання їжі та сон. Що це означає? Ви не можете сьогодні лягти о 10-ій вечора, а завтра о 2 ранку. Намагайтеся дотримуватися більш стабільного графіку.

В ідеалі вечеряти потрібно за дні години до сну, щоб організм мав можливість усе перетравити. За цей час мозок також повинен почати відпочивати, також можна розслабити м’язи прийнявши гарячий душ. Найкраще лягати спати від 22:30 до 23, хоча іноді ви, звісно, можете посидіти довше.

3. Електронні пристрої 

4-mobilnyi-u-lizhku

Кожен так робить? Хіба є способи цього уникнути? Ну як не перевірити електронну пошту, зайти у Facebook та Instagram, надіслати кілька текстових повідомлень, або не переглянути фільм чи телешоу? Це дуже поширено. Однак також потрібно знати, що екрани електронних пристроїв занадто стимулюють мозок через електромагнітні хвилі, тому важливо дотримуватися балансу.

Телевізор не спричинить стільки ж проблем зі сном, як мобільний, планшет, чи ноутбук, наприклад. Зазвичай ми дивимося телевізор з відстані, тому мозок менше стимулюється. Однак попри це, найкращий спосіб запобігти безсоннювимкнути всі електронні пристрої та взяти книжку (так, книжку!) чи журнал.

4. Що ви їсте перед сном? 

5-vecheria

Після довгого робочого дня багато людей приходять додому дуже голодними та постійно роблять вечері, які шлунок занадто довго перетравлює. Ви можете вважати, що це завершальна частина дня, однак насправді така їжа лише дає організму “додаткове” завдання, тоді як він повинен нормально спати.

Старайтеся робити легші вечері, які містять певну кількість білка, але також вільні від жирів і добре перетравлюються. Супи, овочі на пару, риба, багата на жирні кислоти Омега-3, та чаї, що завжди чудово підходять.

Обережно з напівфабрикатами. Усі ми знаємо, що їх легко та швидко готувати, коли приходиш додому і не хочеться нічого робити, однак у них зазвичай міститься багато консервантів і рафінованих інгредієнтів, що є ворогами здоров’я і тільки посилюють безсоння.

5. Хвилювання у голові

6-bezsonnia

Стрес та тривога, які накопичуються впродовж дня, навалюються на людину вночі перед сном, коли вона залазить у ліжко та її раптом оточує тиша. Саме тоді найгостріше проявляється внутрішній голос і нагадує про усі хвилювання. У результаті ви годинами думаєте про свої турботи замість того, щоб спати.

Керувати стресом складно. Однак важливо розставити пріоритети та переконати себе, що проблеми – це не найважливіша частина життя. Випустіть пару та лягайте в ліжко без важких думок у голові, щоб коли заплющите очі, ви побачили лише тіні за повіками.

Практикуйте ці поради й зрештою зможете побороти безсоння.