Одній моделі ампутували ногу через тампон

Лютий 18, 2016
Для зменшення ризиків виникнення цього захворювання важливо пам'ятати, що тампон не можна носити довше, ніж вісім годин поспіль. Крім того, щонайменше раз на день його потрібно замінювати на прокладку. 

Сьогодні тампони стали одним із найпопулярніших засобів жіночої гігієни, завдяки простоті у використанні та зручності у “цей період” місяця. 

Утім на кожній пачці тампонів є попередження про те, що тампони можуть спричинити синдром токсичного шоку. Це вид бактеріальної інфекції, який, хоча і виникає досить рідко, при несвоєчасному лікуванні може стати летальним.

Нещодавно один із невчасно вилікуваних випадків цього захворювання призвів до того, що дуже успішній американській моделі Лорен Вассер ампутували ногу.

Що таке синдром токсичного шоку?

Це рідкісне захворювання – один із головних ризиків використання тампонів без належних запобіжних заходів. Його спричиняє бактерія, відома як Staphylococcus aureus, яка зазвичай знаходиться на шкірі, пахвових впадинах, вагіні, промежині та глотці. Її ріст також може спричиняти інфекція.

Насправді, за певними оцінками, ця бактерія знаходиться в організмі майже третьої частини населення світу, але вона не здійснює жодного негативного впливу на їх здоров’я.

Проблеми починаються тоді, коли вірус, який переносить ця бактерія змінюється, а він особливо добре розмножується в теплих середовищах. Коли це стається, можуть виділятися токсини, які негативно впливають на організм.

Таке сприятливе середовище створюється через використання тампонів, у яких рідина накопичується в одному місці протягом тривалого періоду часу. Це просто ідеальні умови для росту бактерій.

Ризик реальний, і саме тому було проведено дуже багато кампаній проти виробників тампонів. Так, усі марки товарів для жіночої гігієни розміщують на упаковці попереджувальний напис, але досить часто його шрифт занадто малий, тому небагато людей читають їх.

Поки ви ігноруєте захворювання та його симптоми, бактерія просто розцвітає по всьому організму. При цьому людина може навіть не здогадуватися, що насправді відбувається, аж поки не стане занадто пізно.

Саме це і сталося з Лорен Вассер, яка після того, як пережила жахливі наслідки синдрому токсичного шоку, хоче поділитися своєю історією з іншими жінками, аби під час використання таких продуктів вони були обережнішими.

Історія…

3-protez

Сумна історія Лорен почалася 3 жовтня 2012 року, коли у неї з’явилося відчуття слабкості, так ніби при грипі. За збігом, у цей час вона також мала місячні і використовувала звичайні тампони, як робила завжди, тому що вони дуже зручні.

Нічого дивного, адже Лорен мала менструації вже протягом останніх 11 років і завжди обирала саме тампони як засіб для жіночої гігієни. Це допомагало їй почуватися безпечно у цей складний період часу.

Так відбувається майже у всіх жінок: коли Лорен виповнилося достатньо років, її мама пояснила, як користуватися тампонами, як працює аплікатор і, звісно ж, вона сказала, що їх потрібно змінювати кожні три-чотири години, аби не завдати шкоди здоров’ю.

У день, коли інфекція дала про себе знати, наша героїня робила все як треба: не забувала слова мами і вчасно змінювала тампони. У ту ніч вона пішла на вечірку в честь дня народження і вже там її схожі на грип симптоми погіршилися.

Вона намагалася виглядати нормально, але їй важко було навіть стояти на ногах і кожен говорив: ти не дуже добре виглядаєш. Коли симптоми стали нестерпними, вона лягла на ліжко та заплющила очі. Лорен просто шалено хотіла спати.

Вона не поїхала в лікарню того ж вечора і просто зібралась до сну. Перед тим дівчина лише пожалілась мамі на жахливу втому.

Наступного ранку стурбована мама попросила подругу доньки та полісмена піти подивитись, чи все добре. Тоді вони знайшли модель на підлозі її кімнати.

Вона просто дивом вижила. Лікарі кажуть, що якби Лорен приїхала на десять хвилин пізніше, то все могло б закінчитися досить сумно. У неї була температура понад 38°С, а органи почали відмовляти. Медики боялися, що у дівчини станеться серцевий напад.

Пізніше, коли лікарі змогли врятувати їй життя, Лорен поставили діагноз “синдром токсичного шоку”, а крім того, ще й стривожили всіх звісткою, що інфекція спричинила гангрену.

4-protez 

Після ампутації ноги Лорен здавалося, що її життя закінчилось, і більше нічого не має значення. Утім їй дивом вдалося видужати і зрозуміти, що все ще попереду, адже тепер вона повинна набратися сили та розповісти всім про це захворювання.

Її адвокат закликав дівчину боротися проти виробника тампонів, які вона використовувала (Kotex Natural Balance), тому що на упаковці було недостатньо інформації про ризик використання тампонів для здоров’я.

Тепер, коли вже три роки минуло, вона оправилася та повернулася до роботи, завдяки тим людям, які не переставали в неї вірити.

На своїй останній фотозйомці Лорен вирішила вперше поділитися зі світом результатом своєї трагічної історії і позувала у повний ріст, щоб  було видно її протезовану ногу.

Вас також можуть зацікавити