Ознаки фіброміалгії, які не можна ігнорувати

· Січень 8, 2018
Ознаки фіброміалгії зводяться не лише до болю в м'язах і втоми. Цей стан також може вплинути на нас психологічно, оскільки це хронічне захворювання, яке може призвести до втрати дієздатності.

Фіброміалгія – це синдром, який характеризується збільшенням реакції організму на біль у м’язах та суглобах. Як правило, ознаки фіброміалгії – це стомлюваність, а також проблеми з травленням, постійний головний біль та відчуття поколювання в кінцівках.

Її точна причина ще не виявлена, проте медики часто пов’язують її з генетичними чинниками, сидячим способом життя та деякими іншими захворюваннями.

Само собою зрозуміло, що кожен випадок унікальний. Однак можна сказати, що в пацієнтів, які страждають на фіброміалгію, зазвичай збільшується рівень запалення в організмі. Це також викликає низку інших реакцій.

Одна з найбільших проблем, коли доходить до діагностики фіброміалгії, полягає в тому, що її легко сплутати з іншими поширеними розладами. Проте якщо не почати лікувати її на ранніх стадіях, це може мати серйозні наслідки. Отже, важливо з’ясувати, як цей стан проявляється і які ознаки фіброміалгії варто шукати, якщо ви підозрюєте, що вона розвивається.

Погляньмо на них.

1. Ознаки фіброміалгії: скутість суглобів

скутість суглобів та інші ознаки фіброміалгії
Однією з найбільш проблем людей, які страждають на це захворювання, найчастіше є скутість в організмі, зокрема в перші години ранку.

Це відчуття, подібне до того, яке відчувають пацієнти з артритом, оскільки це також може перешкоджати руху.

2. Труднощі з концентрацією

поширені ознаки фіброміалгії
Цей симптом відомий як “фібронеблін” або “туман мозку”. На жаль, це призводить до серйозних проблем із концентрацією та пам’яттю.

Людина не може повністю зосередитися на своїй діяльності. Крім того, іноді навіть трапляється короткочасна втрата пам’яті.

3. Почуття виснаження

Хронічна втома або фізичне та психічне виснаження є ще одним загальним симптомом цього синдрому.

Відчуття важкості у всьому тілі, що додаються до інтенсивного психічного стресу, не дозволяє пацієнтам робити щоденні справи. Це породжує відчуття втоми, навіть під час простої діяльності, таких як прокидання або виконання легких фізичних чи інтелектуальних завдань.

4. Біль у всьому тілі

біль у спині та інші ознаки фіброміалгії
Пацієнти з фіброміалгією зазвичай відчувають біль, помірний або інтенсивний, у всьому тілі.

Цей біль може спочатку бути не дуже інтенсивним і може виникати періодично, проте він зазвичай згодом стає інтенсивним, різким та імпульсним.

Такий біль впливає на зв’язки, м’язи та сухожилля. На жаль, він, як правило, не реагує швидко на дію аптечних знеболювальних засобів.

5. Погана якість сну

Через згадані фізичні та психічні симптоми людям із цим розладом дуже складно добре спати.

Цей розлад змінює нейротрансмітери в мозку. Отже, оскільки вони стають менш ефективними під час стимуляції мозку, це позначається на сні.

Не кажучи вже про те, що тілесний дискомфорт, викликаний болем, може погіршуватися деякими позами під час сну. Це також зумовлює переривання сну.

6. Оніміння та поколювання

Сильне відчуття оніміння кінцівок, а також дратівливе відчуття поколювання, можуть бути яскравими ознаками ранніх стадій фіброміалгії.

Пацієнти часто повідомляють про те, що їхня шкіра “колеться”, особливо в руках і ногах. Це відчуття іноді триває всього кілька хвилин. Проте в деяких випадках це може тривати набагато довше.

Ці ознаки фіброміалгії зазвичай збільшуються вночі, або якщо хворий перебуває в тій самій позиції протягом тривалого часу.

7. Проблеми з травленням

проблеми з травленням та інші ознаки фіброміалгії
Дисбаланс у запальних процесах, спричинених фіброміалгією, може супроводжуватися розладами травлення, подібними до тих, що викликає синдромом подразненого кишківника.

Подібним чином, у більшості пацієнтів також спостерігаються рецидивні болі в животі, а також затримання газів та гастроезофагеальний рефлюкс.

Також читайте: Ви страждаєте на шлунковий рефлюкс?

8. Екологічна чутливість

Часто люди, які страждають на це захворювання, повідомляють про більшу чутливість та алергічні реакції на чинники навколишнього середовища, такі як шум та забруднення.

Хвора людина може відчувати такі симптоми, як мігрень. У такий спосіб організм може негативно реагувати на надмірне світло, гучні звуки або хімічні речовини, що містяться в деяких продуктах.

9. Чутливість до температури

чутливість до температури та інші ознаки фіброміалгії
Через неперервні зміни, яких організм зазнає через дисбаланс у запальних процесах, пацієнтам із фіброміалгією важко регулювати температуру тіла.

Цей симптом іноді настільки інтенсивний, що не дає пацієнтам нормально відпочивати. Це пов’язано з надмірними почуттями спеки або холоду, які вони відчувають, коли вони намагаються заснути.

Ба більше, різкі зміни температури навколишнього середовища, як правило, сильніше впливають на людей із фіброміалгією. Зрештою, вони набагато чутливіші до таких змін, ніж здорові люди.

10. Депресія

Під час обговорення фіброміалгії не можна забувати про напади депресії, які часто бувають у пацієнтів.

На жаль, цей розлад значно впливає на якість життя. Це часто спричиняє емоційні зміни й почуття глибокого смутку через обмеження, з якими пацієнту доводиться навчитися жити.

Не забудьте прочитати: 8 порад для подолання смутку та депресії

Як бачимо, слідкувати за розвитком фіброміалгії досить непросто. Будь-хто, хто страждає не неї, потребує підтримки медичних і психологічних фахівців, а також родини чи друзів.

Важливо взяти до уваги всі можливі ознаки фіброміалгії, щоб отримати підтверджений діагноз або якнайшвидше його відкинути.