Покінчіть з дратівливістю, тривогою і депресією

Липень 17, 2015

Дратівливість, тривога і депресія є найбільш поширеними психічними проблемами в нашому суспільстві. Їх часто відчувають як комплексну групу емоційних і функціональних розладів. Наука допомагає нам зрозуміти зв’язок між розумом і тілом, і ви побачите, як тривога і депресія можуть бути викликані різними факторами. У цій статті ви дізнаєтеся, як покінчити з дратівливістю, тривогою і депресією.

Варто відзначити, що ці фактори можуть мати дієтологічний, психологічний, фізичний, емоційний, екологічний, соціальний, духовний або генетичний характер, або навіть можуть бути викликані хворобою головного мозку. Хоча ми часто чуємо про біохімічну причину, досі неясно, чи рівень нейротрансмітерів є справжньою причиною дратівливості, тривоги і депресії або просто симптомом того, що людина тривожиться або перебуває у депресії.

Дратівливість, тривога і депресія – це не одне й те саме, але їх часто поєднують. Нерідко люди, які страждають на депресію, відчувають тривогу, а люди з тривогою переживають депресією, а також дратівливість.

Поліпшуйте ваше психічне здоров’я

Хоча депресію і тривогу, як правило, зараховують до психічних захворювань, більш розглядати їх як проблеми зі здоров’ям мозку, безпосередньо пов’язані з фізичною структурою і мозковими механізмами, а також як емоційні проблеми і проблеми у стосунках.

Такий підхід відкриває необхідність піклуватися про мозок, який, як і інші органи у вашому тілі, залежить від способу життя. В результаті те, що ви їсте, як ви рухаєтеся і як добре спите, впливає на роботу мозку. Крім того, те, як ви долаєте стрес та інші емоції, якість ваших стосунків і почуття мети: все це відіграє важливу роль у підтримці психічного здоров’я.

Симптоми тривоги і депресії

prosta-depresiya

Тривога і депресія заважають нормально жити, змінюють ваші звички і поведінку й впливають на стосунки в цілому: на роботі, в сім’ї, у шлюбі і т.д. Вони проявляються через симптоми, які можуть мати фізичну природу (наприклад, біль у животі, пронизливий біль, тахікардія, утруднення дихання, нудота, тремор м’язів, пітливість, втома та ін.) або психічну (як от дратівливість, туга, страх, втеча або уникання, невпевненість, відсутність концентрації, переобтяження, одержимість, сум та ін.). В цілому, ці порушення викликані надзвичайно сильними і постійними турботами, а також труднощами в адаптації до змін у особистому або професійному житті.

10 кроків, до того щоб зникли дратівливість, тривога і депресія

Почніть піклуватися про ваш мозок, виконуючи такі прості поради.

  • Дихайте повільно. Повільний видих допомагає розслабити тіло.
  • Рухайтесь якомога частіше, не сидіть на одному місці.
  • Проводьте якомога більше вільного часу на природі.
  • Регулярно і добре висипайтеся.
  • Проведіть час з друзями та родиною.
  • Змиріться з деякими своїми недоліками.
  • Їжте справжню/натуральну їжу та пийте багато води.
  • Медитуйте (сидячи або в русі) або регулярно практикуйте самопізнання, самоаналіз.
  • Практикуйте поблажливість. Частіше просіть вибачення.
  • Практикуйте вдячність. Частіше говоріть “дякую”.
Вас також можуть зацікавити