Покірні люди: 5 психологічних особливостей

Лютий 13, 2018
Покірні люди, як правило, пережили болісне минуле, яке змушує їх бути такими, якими вони є, не бажаючи виділятися, щоб уникнути подальших страждань.

Покірні люди, як правило, не переходять на крик, вони тримаються на другому місці й виконують усе, що можуть вимагати від них більш авторитетні люди.

Однак такий тип ставлення іноді може призвести до того, що людина опиняється у шкідливих та нездорових стосунках. Зрештою, вона може стати жертвою. Однак складно змінити цей спосіб життя.

Читайте далі: Рани, які ніколи не гояться: нейропсихологія жертв насильства

Ідеться не про те, що такі люди не хочуть припинити бути покірливими, а радше про те, що їхній минулий досвід надав їм певних психологічних рис, яких вони не можуть легко позбутися.

1. Покірні люди ненаполегливі

покірні люди ненаполегливі
Покірні люди не віддають перевагу своїм потребам або своїм бажанням. Натомість вони передусім ставлять чужі потреби та бажання.

Брак наполегливості змушує їх, наприклад, зайняти другорядне місце в групі. Усе це пов’язано з їхньою  боротьбою за вираження своєї точки зору або думок.

Хоча вони можуть це зробити, вони почуваються невпевненими та кидають цю ідею. Вони вважають, що те, що вони думають, не буде враховане й навіть поставить під сумнів їхню позицію.

2. Їхнє минуле сповнене болем

Покірні люди не обов’язково народжуються такими. Натомість вони пережили досвід, який мало-помалу примусив їх сховатися і стати тими, ким вони є.

Нездорові стосунки батьків у дитинстві або підліткові роки, сповнені постійного залякування – це можуть бути вже достатні підстави для того, щоб хтось взяв на себе абсолютно покірну роль.

Низька самооцінка і незахищеність змушують їх почуватися непотрібними, якщо вони не пропонують себе до послуг інших.

Це для них не є здоровим, бо в довгостроковій перспективі вони стають надзвичайно вразливими до того, що їм можна легко заподіяти шкоду.

Докладніше дивіться: 6 кроків, щоб вилікувати емоційні шрами дитинства

3. Покірні люди уникають будь-якого конфлікту

покірні люди в стосунках
Ми ніколи не побачимо покірних людей, які розпалюють конфлікти. Навпаки: вони будуть уникати їх за будь-яку ціну.

Конфлікти їх дуже нервують, можливо, тому що це нагадує їм про попередній досвід.

Проблема в тому, що, щоб уникнути конфліктів, вони опускають голову, приймають те, чого вони не хочуть приймати, і не дають собі того, на що заслуговують.

Це бажання уникнути будь-який конфлікт або суперечку дуже виснажує.

4. Покірні люди не люблять привертати увагу

Деякі можуть сплутати це із сором’язливістю, але насправді, це спосіб бути непоміченими та спосіб не виділятися.

Покірні люди відчувають велику тривогу через те, про що інші можуть подумати про них. Ось чому вони, як правило, одягаються й діють дуже непомітно.

Це гарантує їм уникнення будь-якої ситуації, яка може призвести до приниження або може спричинити певний конфлікт.

5. Вони прагнуть бути емоційно залежними

покірні люди емоційно залежні
Покірні люди, як правило, надмірно часто думають про інших і настільки вразливі, що потребують захисту.

Тому цілком природно, що вони опиняються в залежних стосунках, коли інша людина дає сенс їхньому життю й водночас пропонує захист.

Також йдеться про стосунки, де є наруга. Попри те, що партнер ставиться до них погано, подумки вони кажуть: “… принаймні у мене є хтось”.

Це справді така точка зору, яка змушує їх сильно страждати в стосунках.

Ви спілкувалися з покірними людьми? Ви самі покірні? Виправити цю ситуацію можливо, але це вимагає важкої роботи та усвідомлення того, що насправді відбувається.

Можна навчитися бути більш наполегливими, підняти свою самооцінку, а також позбутися будь-якої небезпеки, яка змушує вас почуватися нічого не вартими.

Зрештою, покірні люди зазвичай багато страждають.

Їхнє ставлення приваблює жорстоких та агресивних людей, тож із часом вони повинні нарешті визнати необхідність почати цінувати себе так, як вони на те заслуговують.

Вас також можуть зацікавити