Поради для зняття закрепу

· Серпень 31, 2015

Дуже важливо щодня підтримувати свою фізичну активність. Це один зі способів для стимулювання різних функцій органів вашого організму, в тому числі й дефекацій.

Закреп може вплинути на вас в будь-який момент життя і в будь-якому віці. Тому перше, що потрібно зробити, це з’ясувати чи справді ви страждаєте на цей недуг. Якщо у вас менше ніж три випорожнення на тиждень та процес дефекації стає болісним – причиною є закреп. Ця проблема починає розвиватись з болю та здуття живота.

Розпочнімо з короткого огляду цього питання: таке відбувається, коли фекалії протягом довго часу залишаються в товстій кишці, це в свою чергу ускладнює процес дефекації. Основними причинами цієї проблеми є:

  • Сидячий спосіб життя: для того, щоб ваше тіло та кожен з органів постійно добре працювали, ведіть активний спосіб життя. Постійно тренуйтеся.
  • Дієта з низьким вмістом волокон: це найбільш поширена причина закрепів. Споживання клітковини неймовірно важливе для кишкових функцій.
  • Зміна звичок: ця причина стосується людей, які кудись переїжджають (в новий будинок або у відпустку), а також, коли вони їдять їжу, до якої зовсім не звикли їхні тіла.

Ось кілька порад для зняття закрепу легко та безпечно:

Вправи

Vpavu

Як ми вже згадували раніше, організм завжди вимагає рухливості. Тільки в цьому випадку він може стимулювати різні функції всіх органів. Тому старайтесь ходити, бігати або плавати принаймні 30 хвилин на день.

Не чекайте

Закреп може виникати, коли ви відчуваєте потребу піти до туалету, але чекаєте, аби піти туди трохи пізніше. Робіть усе можливе, щоб піти до ванної кімнати одразу, як тільки ви відчуєте необхідність у випорожненні.

Уникайте оброблених продуктів

Hamburger

Спробуйте повністю виключити з раціону ковбаси, картоплю-фрі та інші небажані продукти. Вони можуть бути дійсно смачними, але на жаль, вони подразнюють товсту кишку. А це в свою чергу заважає працювати їй у звичайному темпі.

Викресліть сир

Молочні продукти, такі як морозиво, сир та молоко місять білок, так званий казеїн, який подразнює товсту кишку та викликає закрепи.

Не обирайте самостійно проносне

Хоча проносні, як правило, є у кожній місцевій аптеці, найкращим варіантом буде проконсультуватися з вашим лікарем. Він може рекомендувати проносне, яке відповідає особливим потребам вашого організму, які будуть залежати від того, наскільки сильним є закреп.

Вживайте багато фруктів

Prurodne_pronosne

Більшість фруктів добре допомагають при звільненні від закрепу. Ми рекомендуємо вживати увесь плід, разом зі шкіркою, тому що, якщо видалити шкірку, втрачається клітковина.

  • Наприклад, папайя містить ферменти, які допомагають поліпшити травлення. Вживайте шматок цього фрукту кожного дня (на порожній шлунок). Ця процедура створить диво для вашого кишківника.
  • Апельсиновий сік також чудово підходить для прискорення травної функції. Пийте його щодня на порожній шлунок.

Яблучний оцет

Ця суміш є природним проносним. Просто змішайте одну столову ложку яблучного оцту з невеликою кількістю меду та води. Не зловживайте цим напоєм. Вживайте його тільки один раз на тиждень.

Горіхи та сухофрукти

Goriwku

Так само, як і свіжі фрукти, горіхи та сухофрукти можуть дати вашому тілу велику дозу клітковини. Намагайтеся їсти висушені ягоди, чорнослив та родзинки, щоб полегшити закреп.

 Оливкова олія

Люди постійно знаходять нові й нові застосування оливковій олії. Відомо, що завдяки їй наші органи починають працювати краще. Спробуйте пити чашку гарячої води з невеликою кількістю лимону та столовою ложкою оливкової олії натщесерце. Цей напій покращує травлення та може допомогти втратити вагу.

Квасоля

Kvasolia_zalizo

Як ви вже знаєте, ваше тіло має потребу у клітковині, для того щоб травна система працювала належним чином. Боби містять багато волокон. Вони є хорошим джерелом білків та вітамінів, таких як: залізо, мідь, цинк, фосфор, калій, магній та кальцій.

Яблука

Додавання в раціон яблук реально може допомогти вам регулярно випорожнюватися. Крім того, яблучний пілінг є добрим антиоксидантом. Яблука містять велику кількість клітковини та добре очищують кишечник. Ми рекомендуємо їсти яблука якомога частіше.