Поради щодо профілактики здуття і розладів травлення

Настає момент, коли кожна людина відчуває надокучливі розлади шлунку, біль у животі та неприємні газові виділення. Цілком можливо, що в якийсь момент ви відчували деякі з цих дискомфортних симптомів і навіть інколи вони турбували вас.

В цілому, це відбувається, коли наш організм добре не перетравлює їжу, і як наслідок, травлення відбувається повільніше та супроводжується низкою неприємних відчуттів.

Лікарі стверджують, що  погане перетравлювання їжі призводить до частого виділення газів, яке трапляється майже щоденно протягом місяця. Проте диспепсія з’являється час від часу і, як правило, швидко минає та легко лікується.

З іншого боку, метеоризм – це проблема, яка трапляється дуже часто, тому що вона стоїть пліч-о-пліч з розладом травлення та дискомфортом в кишечнику. Хронічний метеоризм є відчутною та незручною проблемою для всіх.

Ці проблеми можуть бути викликанні неправильним харчуванням та вашими шкідливими звичками, проте деякі зміни можуть запобігти виникненню цих надокучливих проблем.

Уникайте стресів та хвилювання

Ви здивуєтесь дізнавшись, що ваш шлунок є органом, який дуже чутливий до емоційних стресів. Коли хтось страждає від стресів або хвилювань, їх шлунок також страждає, і людина може відчувати біль. Стрес може навіть спричинити запалення чи неперетравлювання шлунком в цілому та навіть виділення газів. Дотримуючись емоційно-збалансованого ритму життя, ви допомагаєте травленню.

Правильне харчування

salat

Вміння правильно харчуватися є одним з ключових аспектів запобігання розладів шлунка та метеоризму. Якщо ви ретельно не прожовуєте їжу, ваше травлення триває довше і організму важче справитись з отриманим завданням.

Проте коли ви їсте поспіхом, ви заковтуєте зайве повітря і за рахунок цього починають формуватися гази. Тому дуже важливо їсти повільно. Пережовуйте їжу добре, так щоб слина могла полегшити травлення і ви отримали задоволення від прийому їжі.

Також важливою складовою є не вживати велику кількість води під час їжі, тому що вона нейтралізує кислоти, які можуть полегшити травлення.

Трохи відпочиньте після прийому їжі

Гарна ідея – це розслабитись і надати вашому шлунку більше енергії для перетравлення їжі. Уникайте фізичних навантажень після прийому їжі та трохи відпочиньте. Приляжте на дивані чи канапі, але ні в якому разі не занурюйтесь в сон.

Приймайте ліки на наповнений шлунок

lica

Багато ліків можуть викликати розлади шлунку, тому варто уникати прийомів ліків перед їжею. Якщо вам потрібно приймати ліки щодня, найкраще це робити на повний шлунок, що уникнути дискомфорту.

Ведіть здоровий спосіб життя

Ваш раціон є основою для хорошого травлення та запобігання виділень газів. Є декілька продуктів, які можуть шкідливо впливати на ваш організм.

Якщо ви страждаєте від частих виділень газів та розладів травлення,краще виключити зі свого раціону кислу, жирну та пряну їжу, яка може викликати проблеми. Ви також повинні уникати вживання алкоголю, тютюну, газових напоїв та шкідливої їжі.

Не їжте перед сном

iga

Багато людей мають погану звичку їсти перед сном, що спричиняє складність перетравлення. Рекомендовано вживати їжу не пізніше 3 годин перед сном.

Пам’ятайте

Виконуючи всі ці поради в повсякденному житті, ви зможете контролювати своє травлення і попрощатися з неприємними газовими виділеннями.  Пам’ятайте, що хорошим вирішенням проблеми є включення в ваш раціон імбиру та лимону.

Крім того, майте на увазі, що розлади травлення та болі в шлунку належать до хвороб з раптовими та серйозними наслідками. Якщо ви відчуваєте болі в шлунку, розлади травлення, та виділення газів більше 2 разів в тиждень, вам необхідно звернутися до лікаря, оскільки ці симптоми можуть вказувати на більш серйозні проблеми, такі як: синдром роздратованого кишечника, інфекції печінки, харчові алергії. У крайньому випадку ці симптоми можуть вказувати на початкові стадії раку.

Категорії: Корисні звички Теги:
Вас також можуть зацікавити