Поради для здоров’я мозку

Серпень 12, 2017
Здоровий мозок дуже важливий для насолоди життям. Ви знали, що алкоголь, тютюн і стрес дуже шкідливі для вашого мозку? Дізнайтеся чому з цієї статті!

Усі знають, наскільки важливо мати здоровий мозок, проте часто ми зосереджуємося на піклуванні про печінку, шлунок, легені або інший орган і забуваємо про мозок.

Причиною цього є те, що дуже мало людей вважають за необхідне дбати про нього, або ми забуваємо, що він також може постраждати. На варто забувати про те, що це один із найважливіших органів у нашому організмі.

Саме мозок зумовлює вашу ідентичність. На відміну від деяких інших органів, без нього ви не зможете жити.

Він настільки важливий, що будь-який збиток, який може бути йому завданий, може означати проблему для всього життя. Тому ми хочемо дати вам кілька порад. Це допоможе зберегти мозок здоровим і сильним.

1. Дотримуйтеся збалансованого раціону

Мало хто бачить взаємозв’язок між мозком і травною системою. Через це люди не завжди знають, як вони можуть постраждати від поганого вибору харчових продуктів.

Правда в тому, що на мозок сильно впливає те, що ви їсте. Отже, для здоров’я мозку потрібно добре харчуватися.

Ви повинні розуміти, що щоразу, коли ви їсте, виникають хімічні реакції, які впливають на все тіло.

Якщо ваш раціон, наприклад, багатий на борошно, макарони чи хліб, у вас буде більша схильність до сну, оскільки вони змушують організм виробляти гормони сну.

Тому треба їсти мало продуктів, які містять велику кількість борошна, натомість потрібно збільшити кількість білка, фруктів та овочів.

Ми не говоримо, що ви не повинні їсти свою улюблену піцу, але ви маєте знати, що найкращий спосіб мати здоровий мозок  – дотримуватися балансу і триматися подалі від надлишку.

2. Тренуйтеся щодня

Постійні вправи знижують ризик нейродегенеративних захворювань. До того ж, вони також допомагають уповільнити прогрес наявних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

 • Вправи можуть підвищити енергетичні рівні, самопочуття, сон і здоров’я мозку.
 • Вони також знижують ризик депресії та тривоги.

Щоб мати здоровий мозок, спочатку створіть тренувальний режим. Це так просто: вийдіть на 30-хвилинну прогулянку і поступово збільшуйте її тривалість.

3. Попрощайся зі шкідливими звичками

Є речовини, які впливають на настрій, як-от наркотики та сигарети. Це може мати вплив на роботу мозку. Також піде вниз рівень мотивації. Ці звички шкідливі для пізнавальних процесів, вони змінюють емоції.

 • Усе це шкодить думкам. Це пояснють тим, що це зменшує фокус, увагу, пам’ять та здатність виконувати заплановане.
 • Якщо ви вважаєте, що звичка курити не впливає на вас, пам’ятайте, що вона безпосередньо впливає на ваші нейрони.
 • Крім того, це одна з основних причин раку. Куріння призводить до раку легень, рота, шлунка і печінки.

4. Тренуйте свій розум

Цей світ сповнений технологій, фільмів, реаліті-шоу, соціальних мереж та мільйонів інших речей.

Відключіться від них і прочитайте хорошу книгу, розгадайте кросворд або складіть пазл. Це не так важко зробити.

Було доведено, що люди з низьким рівнем освіти мають більшу ймовірність розвитку неврологічних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Імовірність захворювання зменшується вдвічі у людей, які звикли тренувати свій мозок.

Цьому аспекту потрібно приділяти так само багато уваги, як і раціону та фізичним вправам. Ми запрошуємо вас заблукати у пригодах хорошої книги вже сьогодні.

Навчіться насолоджуватися:

 • кросвордами
 • головоломками
 • грою в шахи
 • судоку

Спочатку це може здатися нудним, і вам захочеться все кинути. Не робіть цього! З невеликими зусиллями ви знайдете таке заняття, яке розслабляє вас після щоденної роботи та життєвих турбот.

5. Робіть перерви у напруженому житті

Наше суспільство постійно розвивається все швидше. Це дає нам все менше і менше часу для відпочинку та аналізу ситуації.

Тому потрібно дати час мозку обробити інформацію. Результатом має стати отримання більшої користі від нашого щоденного досвіду.

Відпочиваючи, ви можете вибрати з безлічі різних варіантів:

 • Виділіть день, вихідні або кілька тижнів, щоб поїхати до місця, де можна відключитися від усього.
 • Вимкніть свої соціальні мережі на деякий час.

6. Дотримуйтеся розпорядку сну.

Сон – це не просто розкіш. Це також необхідність для вашого тіла і розуму.

Коли ви спите, мозок здійснює низку відновлювальних процесів, щоб зберегти вас у здоровому стані як фізично, так і розумово.

У той момент, коли ви спите, мозок здобуває можливість організувати свій досвід і те, чому ви навчилися впродовж дня. Ваш мозок створює спогади, водночас зміцнюючи нейрони.

Наступного разу, коли ви подумаєте про скорочення кількості годин сну, пам’ятайте, що це шкодить тілу і розуму.

Вас також можуть зацікавити