Причини та натуральні засоби проти сивого волосся

Багато різних чинників можуть впливати на появу сивого волосся, починаючи від стресу і до генетичних схильностей, або навіть емоційних переживань.

Якщо ви почали знаходити в себе на голові сиві або посріблені волоски, не опускайте руки! Це аж ніяк не означає, що ви вже старі. Хоча ще донедавна сиве волосся вважалося синонімом старості та похилого віку. 

Тепер ми вже добре знаємо, що на зміну кольору волосся може впливати багато інших чинників. Дізнайтеся більше про це болісне питання у нашій статті. Далі ми розповімо про причини виникнення сивого волосся та деякі природні засоби боротьби з ним. 

Чому з’являється сиве волосся?

Нехай вас не турбує те, що ви бачите в дзеркалі, не починайте розповідати усім, що тепер ви вже старі або підстаркуваті, що люди повинні називати вас “бабусею” чи “дідусем” або, що кращі роки вашого життя вже далеко позаду.

Можете вирішити бути “сірою лисицею”, як деякі голлівудські зірки, які не хочуть фарбувати волосся, або скористатися засобом домашнього приготування для вирішення проблеми сивини.

Але ж чому з’являється сиве волосся? Воно починає давати чути про себе, коли у вас накопичилося занадто багато перекису водню. Втім знати саму лише назву причини не досить, варто також розуміти, що іншим фактором є виснаження волосяних фолікулів, джерел нового волосся. При накопиченні, перекис водню блокує вироблення меланіну, елементу, який  відповідає за красивий колір вашого волосся.

Якщо ви жінка, яка вибілює собі волосся (хоча чоловіки також це роблять), ви вже, напевно, знаєте, що перекис є одним із ключових інгредієнтів. Втім, ваш організм також виробляє перекис, хоча і в дуже незначних кількостях.

Коли ми старіємо, в організмі  збільшується кількість виробленого перекису, а ензимів, які його розщеплюють на окремі компоненти – воду та водень – стає недостатньо.

2-siri-koreni

На додачу до цього, ваше волосся не може справлятися з пошкодженнями, які йому завдає підвищений вміст перекису, через зниження кількості ферменту тирозиназа, який виробляє меланін. Хоча вік і є одним із головних причин появи сивого волосся, це не єдиний чинник. Генетика також значною мірою на це впливає.

Є ще багато інших причин накопичення перекису та сповільнення вироблення ензимів, серед них такі:

  • Гормони
  • Клімат
  • Генетичні вади
  • Забрудники
  • Токсини
  • Вплив певних речовин

А як щодо зв’язку між стресом та появою сивого волосся? В дитинстві ви безсумнівно не раз чули від батьків, що своєю поведінкою “доведете їх до сивого волосся” (або, можливо, ви це говорите вже своїм дітям). Завжди вважалося, що тиск, надмірна кількість обов’язків, ну і, звісно, стрес призводять по появи сивого волосся.

Ви ніколи не думали, чому деякі президенти (Барак Обама, наприклад) починають свій президентський термін з нормальним кольором волосся, а через декілька років стають сивими? Хоча науково це ніяк не доведено, така думка варта роздумів.

3-pokhylyi-vik

Стрес може призвести до появи багатьох проблем зі  здоров’ям організму, як внутрішніх, так і зовнішніх. Він сприяє виробленню нейротрансміттерів, які пошкоджують структуру ДНК. Це може спричинити зміну кольору волосся. Втім, не варто покладати усю провину на стрес, адже існує дуже багато інших чинників, які впливають на появу сивого волосся.

Генетичні чинники

Зверніть увагу на те, коли у ваших батьків почало з’являтися сиве волосся. Не дивуйтеся, якщо це трапилося приблизно у вашому віці. Час, коли волосся починає сивіти, зумовлений генетикою. Якщо у ваших предків волосся передчасно сивіло, існують всі шанси, що це чекає і на вас.

Незбалансоване харчування

Від вашого харчування залежать всі процеси в організмі. Важливо, щоб ви споживали достатню кількість вітаміну B12, адже це допоможе вам уникнути повністю посивілого волосся  до 50 років.

Ось продукти, в яких міститься вітамін B12: яйця, сардини та тунець. Споживання занадто великої кількості смаженої їжі, кави або спецій може пришвидшити процес сивіння.

Шкідливі звички та емоційні проблеми

Сиве волосся може стати результатом шкідливих звичок, таких як паління, зловживання алкоголем та відсутність фізичних навантажень. Депресія та надмірна кількість стресу також можуть передчасно посріблити вашу голову. Іноді, після закінчення стресових ситуацій, ваше волосся може повернутися до свого “нормального” кольору.

4-pokhylyi-vik

Два натуральні засоби проти сивого волосся

Якщо у вас сиве волосся, можете спробувати ці два домашні засоби:

Цибуля

Вмасажуйте в шкіру голови трохи цибулевого соку і це допоможе сповільнити появу сивого волосся. Про це свідчать дослідження університету Бредфорда. Один з ензимів, які містяться з цибулевому соці, розщеплює перекис водню та запобігає його накопиченню в волосяних фолікулах. Ретельно подрібніть цибулю до консистенції пасти, також можете натерти шкіру голови половинкою цибулі.

Авокадо

5-avocado

Завдяки вмісту жирних кислот авокадо володіє лікувальними властивостями. Також у ньому містяться мінерали та вітамін Е. Вітамін Е чудово зволожує, а також є антиоксидантом, тому  запобігає сивінню волосся.

Ця стаття базується на дослідженнях університету в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія.  Розріжте авокадо наполовину та покладіть його м’якоть у миску.  Розімніть її та наносьте прямо на шкіру голови, перед змиванням потримайте 20 хвилин. Голову мийте, як зазвичай.

Категорії: Натуральні засоби Теги:
Вас також можуть зацікавити