Природні засоби для боротьби з метеоризмом

Серпень 12, 2015

Метеоризм або надлишок шлункових газів – одна з головних проблем травної системи, яку можуть спричиняти низка причин. Крім того, з цією проблемою стикається багато людей, незалежно від віку.

Проблеми зі шлунковими газами можуть спричиняти різні чинники. Серед них, наприклад: вживання занадто великої кількості гострої їжі, вплив стресу (виробляється забагато шлункової кислоти) та вдихання повітря під час ковтання їжі. Також гази та неприємні запахи можуть спричинятися різними продуктами, які ми їмо щодня. Це реакція травної системи на них. Якщо ви хочете дізнатися про те, як позбутися метеоризму за допомогою натуральних лікувальних засобів, читайте далі!

Що спричиняє шлункові гази?

Лактоза

Незбиране молоко – найосновніший виробник газів. Деякі люди дуже чутливі до цього продукту і не можуть його вживати. Для того, аби уникнути цієї проблеми, ми рекомендуємо вживати молоко без лактози або знежерене молоко.

Закреп

Люди, які страждають від закрепів, мають набагато більшу схильність до метеоризму та виникнення газів, адже у них дуже повільний кишковий транзит та процес травлення, тому відходи в організмі накопичуються  у великій кількості.

Засоби домашнього приготування для контролю за виробленням газів

Корінь імиру

Imbyr

Чай з імбиру, ложка тертого імиру перед прийомом їжі, або невеликі кількості сухого чи свіжого імбиру у їжі допоможуть ефективно справитись з проблемою шлункових газів.

Насіння кмину

Цю спецію можна додавати до страв, які зазвичай викликають надлишкові гази, адже це насіння володіє властивістю стимулювати правильне травлення, запобігати виробленню шлункових газів та спазмів, які можуть спричиняти ці продукти.

Часник

Chasnyk-2

Серед усіх своїх складників часник містить два основні продукти, які дуже корисні для вашого здоров’я – це алліцин та діаллілдісульфід.

Часник – це ще один продукт, який можна використовувати, як дуже корисний домашній лікувальний засіб для покращення травлення та регулювання вироблення шлункових газів. Для отримання ефекту від його вживання, часник потрібно їсти свіжим, або окремо, або додавати у їжу як приправу.

Чай з кульбаби

Це дуже поширена лікувальна трава, яка володіє численними властивостями для лікування різноманітних проблем зі здоров’ям. Серед них, наприклад, проблеми пов’язані з травленням, тому що споживання чаю з кульбаи перед прийомами їжі допомагає уникнути надлишкових газів. Також можна використовувати кульбабу як сезонну приправу для страв, для цього її потрібно висушити та подрібнити.

Петрушка

Bazylik-e1430239529250

Петрушка, або свіжа, або висушена – це дуже ефективний домашній лікувальний засіб, адже вона допомагає контролювати вироблення газів у кишечнику.

Активоване вугілля

Вугілля має здатність поглинати повітря, яке знаходиться у кишечнику і спричиняє метеоризм. Ми рекомендуємо вживати його як добавку перед прийомами їжі, так ви зможете запобігти виробленню газів.

Лимонний сік

Lymon5

Лимон володіє багатьма лікувальними властивостями, які можна застосувати при низці захворювань, особливо тих, які пов’язані з шлунково-кишковим трактом. Якщо ви привчите себе пити лимонний сік перед та після кожного прийому їжі, ви майже одразу помітите зміни у виробленні газів.

Чай з ромашки

Чай з ромашки має здатність розслабляти шлунок, таким чином, він перешкоджає виникненню великої кількості газів, покращує процес травлення ефективним та натуральним способом.

Настій з анісу

Anis-e1430239578715

Аніс володіє надзвичайною здатністю зупиняти метеоризм та біль у шлунку, який той спричиняє. Для його приготування нагрійте склянку води, додайте столову ложку порошку анісу та дайте йому настоятися. Тепер можете пити. Такий настій потрібно готувати щодня, так він допоможе зменшити кількість газів, які виробляються в кишечнику.

Інші рекомендації

Вживання їжі, яка містить пробіотики

Вживання їжі, яка містить пробіотики або додатки з пробіотиками – це чудова ідея для того, щоб зменшити симптоми надлишкових газів. Крім того, пробіотики також допомагають підтримувати у хорошому стані товсту кишку  та здоров’я в цілому.

Теплі компреси

Якщо у вас дуже накопичуються гази і ви ніяк не можете їх вивести, можете нагріти певну кількість води, занурити в неї рушник, а потім, викрутивши його і видаливши зайву воду, покласти на живіт. Процедуру повторюйте доти, доки живіт не розслабиться і біль не вщухне.

Як ви вже бачите, існує багато способів зменшити вироблення газів або зовсім запобігти їм . Просто оберіть лікування, яке вам найкраще підходить, і постійно виконуйте процедуру для досягнення очікуваних результатів.  І не сумнівайтесь, ви одразу помітите покращення!

Вас також можуть зацікавити