Прості вправи для зміцнення ніг

Квітень 30, 2016

Більшість із нас постійно дбають про зміцнення ніг, адже хочуть, щоб вони були красивими й сильними. Крім прагнення до краси, важливо пам’ятати, що ноги відіграють дуже важливу роль у здоров’ї та функціонуванні всього тіла, тому що саме вони отримують найбільше навантаження.

Незалежно від того, як ви проводите час: сидячи чи стоячи, ноги втомлюються, слабшають, втрачають м’язовий тонус і починають боліти, створюючи значну кількість незручностей і проблем. У більшості випадків до цього призводить надмірне стиснення кровоносних судин і незначна рухова активність, що спричиняє затримку рідини, варикозне розширення вен, набряки та інші негативні наслідки.

Для того, щоб уникнути всіх цих проблем, потрібно працювати над зміцненням ніг, щоб одночасно покращити циркуляцію крові й лімфи, вивести токсини й надлишок рідини. З цією метою використовують ефективні спеціальні вправи, спрямовані на зміцнення ніг.

Чому корисно зміцнювати ноги?

Мати красиві ноги гарно не тільки з естетичних міркувань. Зміцнюючи їх, ми покращуємо роботу всього організму. Є багато причин для того, щоб почати працювати над своїми ногами:

 • Роблячи вправи для зміцнення ніг, ми підтримуємо їх у тонусі. Як наслідок, покращується форма м’язів на щиколотках і сідницях.
 • Це дуже корисно, тому що вправи активізують кровообіг, таким чином поліпшуючи венозний і лімфатичний відтік, що є необхідною умовою ліквідації токсинів і рідини, яка утримується в організмі.
 • Вправи допомогають підтримувати хороший настрій і запобігати травмам, підвищують рухливість суглобів і, загалом, додають енергії всьому організму.
 • Ноги будуть менше стомлюватися, тому що вони стануть сильними й спритними.
 • Зайняття підвищують самооцінку, адже досягнувши хороших результатів, ви будете добре почуватися чудово.

Які вправи найкращі для зміцнення ніг?

По-перше, важливо спочатку розігріти й розтягнути м’язи, щоб уникнути можливих травм. Також рекомендована розтяжка і наприкінці тренування.

Присідання

prusidania

Це одна з найкращих вправ для зміцнення ніг, яку ви можете робити вдома, тому що крім легкості виконання, вона вирізняється високою ефективністю.

 • Перша позиція: Станьте рівно, ноги поставте на ширині плечей, тримаючи прямо спину й голову.
 • Вправа: зробіть вдих, зігніть трохи ноги в колінах і опускайте стегна вниз, так щоб сідниці рухалися в напрямку щиколоток. Можна тримати руки вільно або зігнути їх за потилицею. Поверніться до вихідного положення. Повторіть вправу кілька разів.

Випад

Це ще одна дуже ефективна й легка для виконання вдома вправа, яка зміцнює ноги.

 • Перша позиція: Займіть положення стоячи, ноги разом, руки на стегнах, тримайте голову й спину прямо.
 • Вправа: Ступніть вперед однією ногою і легко згинайте обидві ноги, поки поступово не досягнете 90 градусів. Затримайтеся в цьому положенні протягом двох або трьох секунд і поверніться до першої позиції. Зробіть те саме іншою ногою. Повторіть вправу кілька разів.

Степ-платформа

krok

Вправа ідеальна для зміцнення й поліпшення тонусу ніг, але такий тренажер є далеко не в кожному будинку. Замість нього можна використовувати звичайні сходи.

 • Перша позиція: встаньте на верхню частину степ-платформи, тримаючи прямо голову й спину.
 • Вправа: Піднімайте тіло доти, поки нога, яка знаходиться на сходинці, не ви випрямиться повністю, а та, що стояла на землі, не підніметься. Поверніться до вихідного положення. Зробіть те саме іншою ногою. Повторіть вправу кілька разів.

Біг на місці

Цю вправу виконувати дуже легко, вона є однією з найкращих для додавання у постійний комплекс.

 • Перша позиція: станьте рівно, поставте ноги на ширині стегон, зігніть руки перед грудьми.
 • Вправа: піднімайте п’яти по черзі, ніби намагаючись торкнутися ними сідниць. Повторіть ритмічно 30 разів, а потім відпочиньте.

Місток

mist

Це одна з найкращих вправ для зміцнення ніг. Вона також допомагає покращити форму і розмір сідниць.

 • Перша позиція: ляжте горілиць на мат або щось схоже. Зігніть ноги в колінах і поставте їх на підлогу.
 • Вправа: Підіймайте таз, поки не займете положення моста. Повторіть кілька разів.
Вас також можуть зацікавити