Рекомендації для красивих і здорових ніг

Липень 15, 2015

Здорові ноги – це не лише естетична забаганка, але й необхідна умова для гарного самопочуття. Ви можете долати довгі відстані, не відчуваючи біль чи дискомфорт, та виглядати доглянутими у будь-якому взутті чи навіть босоніж. Запам’ятайте ці рекомендації, щоб мати красиві й здорові ноги протягом всього року.

Взуття: друг і ворог одночасно

Перше, що треба мати на увазі, це взуття, в якому ви ходите. Нещодавнє дослідження показало, що жінки мають близько 20 різноманітних пар взуття, 5 з яких вони регулярно використовують. При цьому дизайн придбаного взуття далеко не завжди відповідає анатомічним особливостям стоп, що й спричинює біль під час прогулянок або довгого перебування у такому взутті. Підбори навіть посилюють проблеми, хоча мають приголомшливий і стильний вигляд.

Попри те, що жінки купують набагато більше взуття, ніж чоловіки, ані жінки, ані чоловіки не піклуються про свої ноги так, як треба. Про цю частину тіла забувають найчастіше. Так не повинно бути, адже ваші ноги виконують життєво важливі функції ходіння і стояння на місці. Наприклад, манікюр популярніший за педикюр, а креми для рук та обличчя більш поширені, ніж креми для ніг.

Деякі лікувальні засоби по-справжньому ефективні, тому вам слід знайти час, щоб побалувати цю вкрай важливу частину тіла, завдяки якій ви можете ходити і пересуватися.

nohy-3

Поради для красивих ніжок щодня

Ці поради дуже цікаві, і якщо ви будете їх виконувати, ваші ноги не лише виглядатимуть красивіше, але й не будуть страждати від болю та дискомфорту:

  • Уникайте зайвої ваги: зайва вага завдає багато страждань ногам і щиколоткам. Ожиріння також заподіює проблеми з кровоносною системою, кістками і т.д. З кожним кроком вага вашого тіла подвійно давить на ноги. Якщо до цього додати ще й взуття, яке не дає повної опори для підошви, ситуація може стати ще гіршою.
  • Купуйте взуття, яке пасує типу ваших ніг: існує три типи ніг: єгипетський, квадратний і грецький. Великий палець на нозі не завжди найдовший палець. Ця деталь є дуже важливою під час купівлі взуття. Взуття має бути виготовлене зі шкіри та гнучких матеріалів, щоб ноги могли “дихати” краще. Спробуйте зігнути взуття. Якщо це практично неможливо зробити, не купуйте його. Ваші пальці мають торкатися краю взуття. Також добре, коли взуття фіксується на ногах за допомогою шнурків або еластичних застібок, адже протягом дня ноги пухнуть, і якщо у Вас, наприклад, взуття на твердих застібках, воно не пристосується під нову ширину.

Взуття має бути закритим, щоб вашим пальчикам не доводилося витрачати сили на те, щоб не вистрибувати з взуття. Перевірте, щоб всередині взуття було достатньо простору для ніг. Взування має бути легким і комфортним. Якщо носок взуття звужується, вашій нозі доведеться набути форми трикутника, що може спричинити бурсит.

nohy-4

  • Гігієна ніг: це дуже важливий фактор. Використовуйте нейтральне мило. Застосовуйте пемзу до загрубілих ділянок, наприклад, п’яток. Не використовуйте сильні хімічні засоби, оскільки вони фактично можуть зробити “дірку” у підошві. Витирайте насухо ноги після ванни, щоб запобігти формування грибкових інфекцій. Змазуйте кремом сухі ділянки, особливо влітку, коли ви носите взуття з відкритим носком.
  • Використовуйте взуття, доречне для конкретної нагоди: максимальна висота підборів для жінок – 5 см, для чоловіків – 4 см, для дітей – 1,3 см. Підбори мають бути широкими, а не вузькими, оскільки останні жодним чином не підтримують ноги, коли ви крокуєте. Плоске взуття також не рекомендують носити, адже воно завдає болю підошвам і погіршує циркуляцію крові. Взувайтеся правильно, відповідно до виду діяльності, наприклад, на роботу, на тренування, на вечірку і т.п.
  • Шкарпетки на всі часи: навіть якщо на дворі літо, бувають дуже тонкі, майже непомітні шкарпетки. Їх також можна носити лише вдома. В результаті, на ніжках не буде пухирів, п’ятки будуть цілими, а взуття не буде пахнути потом, якого дуже складно усунути. Ми пропонуємо бавовняні, а не синтетичні матеріали, які посилюють виділення поту.nohy-6
  • Обстригайте нігті прямо: в результаті, ви не будете страждати від врослих нігтів – однієї з найбільш поширених проблем, особливо серед тих, хто багато тренується або ходить пішки й вимушений страждати від пекучого болю. Щоб позбавитися вростання нігтів у шкіру, двічі на день замочуйте ноги у теплій підсоленій воді на 15 хвилин, доки запалення не зникне. Потім обріжте нігті прямо, щоб ситуація більше не повторювалася.
  • Захищайте ноги в громадських місцях, таких як басейни або роздягальні. Не ходіть босоніж у спортзалі, адже там ви можете підчепити грибки і бородавки, які пошкодять п’ятки. Якщо ви із задоволенням знімаєте взуття, повернувшись з роботи додому, не знімайте шкарпетки.
  • Піклуйтеся про ноги раз на тиждень. Прекрасний початок вихідних може бути, наприклад, у п’ятницю ввечері, коли ви дивитися телевізор після смачної вечері. Занурте свої ноги у контейнер з водою і якою-небудь ефірною олією чи сіллю. Залиште їх там на 20 хвилин, а потім витріть насухо, спочатку за допомогою рушника, потім просто посушіть у повітрі, не надягаючи шкарпетки чи взуття. Непогана ідея – зробити масаж. Попросіть зробити його близьку людину або зробіть власноруч після душу. Завжди використовуйте олію або зволожувальний крем, втираючи від п’ятки до пальчиків.
Вас також можуть зацікавити