Рослина потос для очищення повітря у вашому будинку

Рослина потос є високотоксичною, тому в жодному разі її не ковтайте. Ця рослина у спальні допоможе вам дихати краще.

Потос або епіпремнум золотистий – поширена витка рослина, яку сьогодні можна побачити в багатьох будинках, але дві з її найбільших лікувальних переваг все ще відносно невідомі. Потос очищає повітря в приміщенні, де він росте, і допомагає розслабити очі, коли ви відчуваєте себе перевантаженими, або якщо вони просто трохи подразнені. Він також допомагає у лікуванні та профілактиці очної гіпертензії, катаракти та глаукоми.

У цій статті ми пояснимо ці переваги в деталях, а також розповімо вам, як слід доглядати за рослиною потос, щоб максимізувати її корисні ефекти.

Особливості та догляд

Потос має широке зелене листя, на якому з’являються яскраві смуги або плями, коли рослина знаходиться на відкритому повітрі. Для її розростання потрібні певні умови. Температура має бути між 15 і 24 градусами. Потос любить жити в закритому приміщенні. Він потребує світла, але це повинно бути непряме сонячне світло.

Не поливайте потос занадто часто, щоб уникнути загнивання. Якщо ви хочете виростити додаткову рослину, ви можете відрізати одне зі стебел, поставити його в склянку води, доки у нього не з’являться власні корені, а потім посадити в новий горщик.

2-roslynaПопередження

Рослину потос не можна їсти в жодному разі, адже вона токсична. Але далі ми перерахуємо деякі з переваг, які ви отримаєте від розміщення цієї рослини в одній з кімнат вашого будинку, а також розкажемо, як можна використовувати листя, якщо вам колись знадобиться підрізати рослину.

Як він очищає повітря?

Ця рослина здатна очистити повітря в приміщенні, де ви її помістите, від токсичних газів, таких як формальдегід, які часто можна знайти в кімнатах, які були нещодавно пофарбовані або обставлені меблями.

Формальдегід – хімічна речовина, яку ви можете знайти, наприклад, в дерев’яних меблях. Дослідження встановили, що його пари отруйні і можуть навіть мати канцерогенний ефект в довгостроковій перспективі. Ми зазвичай вдихаємо його, не усвідомлюючи цього.

Потос також усуває з повітря бензол і монооксид вуглецю, тому слід поставити одну з цих рослин в спальні, щоб переконатися, що у вас достатньо кисню під час сну.

Крім того, деякі дослідження показали, що потос може допомогти усунути запахи.

Через всі ці причини, ви можете помістити потос у кухні, ванній або вітальні, щоб поширити його переваги по всьому будинку.

Незабаром ви помітите, що повітря стало набагато кращим.

3-lystyaЯк він знімає подразнення очей?

Багато людей помітили одну дивовижну перевагу рослини потос, коли їхні очі були подразнені або втомлені. Це особливо помітно після годин роботи за комп’ютером або інших видів навантаження на очі. Вважають, що потос допомагає запобігти випадкам глаукоми або катаракти.

Дотримуйтесь цих кроків, щоб максимально використовувати переваги цієї рослини для ваших очей:

  • Використовуйте вологу тканину для очищення пилу з листя потосу, але не видаляйте їх. Вони забезпечують рослину енергією.
  • Візьміть одну з лоз рослини і, заплющивши очі, покладіть листя над повіки. Переконайтеся, що ви сидите в зручному положенні без стресу або напруги.
  • Залишайтеся так сидіти протягом 3-5 хвилин з заплющеними очима, що дозволить їм повністю розслабитися.
  • Розплющіть їх повільно і ви відчуєте, як зір став гострішим, а очі більш розслабленими.
  • Спробуйте робити це в будь-який час, коли ваші очі втомилися або роздратовані. І якщо ви хочете запобігти глаукомі або катаракті, ви можете робити це кожного дня, щоб знизити ризик.

4-ochiЗауваження щодо катаракти

Одна з найбільш ранніх ознак катаракти, які можуть допомогти запобігти її появі, – це зелена або срібляста смужка недалеко від зіниці (чорного кола всередині райдужної оболонки). Це явна ознака того, що вам потрібно записатися до офтальмолога, щоб почати лікування негайно. Якщо це станеться, ви можете доповнити традиційну медичну допомогу застосуванням листя рослини два або три рази на день у зазначений спосіб.